Pás do auta pre tehotné

liliana212
24. júl 2017

Ahojte. Má niekto skúsenosť s objednávaním tehotenského bezpečnostného pásu do auta pre tehotné z ebay alebo aliexpressu? Zaujímajú ma skôr tie lacnejšie, či sú spoľahlivé. ďakujem

muruska
24. júl 2017

@liliana212 ahoj, nechcem Ta odhovárať ale sú to podľa mna zbytočne vyhodené peniaze, ja som šoférovala denno denne stovky km nakoľko som mala takú prácu až do konca tehotenstva a zapinala som sa normálnym pasom, len som si ho dala tak že spodný pas šiel pod bruško a vrchný zase nad bruško, aby má to nestahovalo a netlačili tak som si ho už ku koncu tehu dala tak trochu na voľno a pripla stipcom tam kde sa vyťahuje, me to vyhovovalo takto, ale chápem, ak sa bojíš alebo sa budeš cítiť bezpečnejšie s tehu pasom tak si ho zadováž

extempore
24. júl 2017

Dve tehotenstvá som prežila v aute bez tehotenského pásu a som tu. A to som najazdila cca. 2 tis. km mesačne.

liliana212
autor
24. júl 2017

Viem, že sa to dá prežiť bez neho, ale v prípade nárazu al. nehody sa Vám pás tou rýchlosťou spod bruška vysunie a zatlačí priamo na brucho. Ako zbytočnosť by som to určite nebrala, samozrejme, je super, ak taká situácia ani nestane, ale za tých pár eur čo sa dá kúpiť na ebay by som do toho išla, preto zvažujem lacnejšiu variantu a nie pás za 60 eur, ktorý je podľa mňa zbytočne predražený.

extempore
24. júl 2017

@liliana212 Pozri sa, pri ťažkej havárií v tehotenstve je pás takou dvojsečnou zbraňou. Lebo na jednej strane ti zachráni život tým, že nevystúpiš predným sklom, na strane druhej ten pohyb dopredu a to, ako ťa pás stiahne späť zapríčiní, že ti pravdepodobne odtrhne placentu a...

sense
24. júl 2017

Suhlas @extempore....

Tiez som jazdila sice len 50km denne ale len s beznym pasom, ak by uz zvazovala kupi pozrela si nejaky certifikovany a nie z ali

lynn333
24. júl 2017

@liliana212 ahoj,ja som soferovala bez tehu.pasu a ku koncu tehotenstva cca 2 mes.som tento pas dostala.Jazdilo sa mi ovela komfortnejsie a citila som vacsie pohodlie🙂

adriannasvk
24. júl 2017

Ahoj,ja som v praci tiez dost soferovala a pre mna uz po prvych tyzdnoch bol klasicky pas nekomfortny,dost ma tlacil,nepomahalo ziadne prekladanie pod brusko atd nakolko sa mi stale vytahoval spat a dost ma to pri soferovani obtazovalo stale si ho napravat. Ja som si kupila tento
https://www.4mama.sk/besafe/bezpecnostny-pas-do...

Bola som maximalne spokojna,soferovalo sa mi super atd,myslim,ze to nie je otazka len toho,ze dam si stipec alebo,ze soferovala som tisice km pocas tehotenstva a tu som,je to na kazdom nakolko si ceni zivot zdravie,buracku moze mat clovek aj za rohom,nemusi jazdit tisice km...ja som urcitr za a radsej by som slabdo niecoho overeneho,urcite najdes aj na mk alebo na bazosi pouzity pas za dobru cenu a v dobrom stave,nema sa na nom co pokazit. Takze radsej kvalitne pouzite ako nekvalitne lacne...su zeny,ktore ho kupia a pouziju par krat takze pri predaji je ako novy🙂

jankalukasova
24. júl 2017

Ja som pas mala, nie z ali.. a vyuzila som ho.. mam par buraciek za sebou a normalny pas mi ani nebol pohodlny. Soferovala som este v den porodu...

jankalukasova
24. júl 2017

Ak chces, mozem ho posunut. Napis ked tak ip.

erikavesela
25. júl 2017

Ja som mala tento pas pri oboch detoch a v kazdom pripade by som odporucala..mala som tento

marllik
25. júl 2017

Ja som si kupila kvalitny be safe ako je hore na obrazku od erikavesela za 40 a potom som ho predala za 20.. ak nechces investovat vela,i toto je riesenie. Osobne cinskym napodobeninam neverim

kixa127
25. júl 2017

Ahoj, určite si ho kúp!!!! Určite! Aj keby si tu nehodu nemala mať! Nikdy to predsa nie sú vyhodené peniaze! Ide o zdravie a život ako aj teba tak aj bábätka!!! Tu podľa mňa nie je o čom! Ak ti je ľúto vyhodiť cca 50e alebo viac tak už potom neviem..... Veď možno budeš mať ďalšie bábo alebo ho predas!
A bezpečnostný pás v aute určite nie je dvojsečná zbraň ako sa tu písalo....nikoho nechcem uraziť, píšem z vlastnej skúsenosti....
Chráni ťa aby si neletela ako Superman v prípade nárazu a ak máš ešte aj pás pre tehotné chráni aj bábätko....
Tatko ti poviem, šoférujem 12 rokov, denne skoro 100km a žiadna nehoda. A v 34 tt BUUUM! Dávam prednosť na hlavnej a nejaký idiot neubrzdil lebo sa zakecal s kamarátom a narazil v 80/hod rovno mne do kufra....😣bola to šupa ako z dela. Strašne som sa zľakla,zmohla som sa iba na telefonát manželovi, ten prišiel hneď a išli sme rovno na pohotovosť! Bola som dobitá z airbagov ale malinká bola okrem vyplasenia ok! Doktor mi povedal, že som mala šťastie, že som mala pás pre tehotné mala by to vraj pravdepodobne neprežila!
Nikdy nevieš,dobre to zvaz, to že iné nemali nehodu neznamená že ju nebudeš mať aj ty!
Prajem ti veľa šťastných kilometrov bez žiadnej ujmy. A nech si ok aj s drobatkom! 🌹💋

luxus10
25. júl 2017

jednoznacne be safe, je to tak prijemne zapinanie, ze by som tomu neverila, kebyze ho neskusim...
investuj do noveho, alebo si kup lacnejsie pouzity....nevedno ci tie lacnejsie splnaju bezpecnostne normy.....a na com su osidene...to mas ako s detskymi autosedackami...

extempore
25. júl 2017

@kixa127 záleží odkiaľ príde náraz.. ak sa však zrazíš čelne, tak preťaženie plus spätný účinok pásu ti odtrhne placentu. A to nemám z vlastnej hlavy. Tiež som mala ťažkú autonehodu, čelný náraz. Prvé, čo sa ma lekár z rýchlej pýtal bolo, že či náhodou nie som tehotná. Podľa mňa sú tie tehotenské pásy vyhodené prachy a niekto si na tom postavil super biznis.

maros29
25. júl 2017

Ahojte, manzelka takisto pouzivala pri oboch detoch pas BeSafe a potom sme ho na Koniku predali, takze strata minimalna. A za ten pocit, ze som urobil(a) pre bezpecnost babatka maximum, to urcite stoji. Nakoniec, ani normalny pas netreba, kym sa nieco nestane a predsa si ho vsetci zapiname...

extempore
25. júl 2017

@maros29 ten pás nie je o bezpečnosti bábätka.. to je chránené aj obyčajným pásom. Tu ide o to, že akonáhle niečomu urobíš dobrú story, tak sa to predáva ako teplé rožky aj keď je to úplná kravina...

kixa127
25. júl 2017

@extempore ako som písala, nechcem nikoho uraziť,je to môj názor....
Samozrejme že každý náraz je individuálny, ja som dostala supu do zadku a vo vysokej rýchlosti, čiže ma prudko hodilo dopredu a naspäť, a ano mohlo mi odtrhnúť placentu! No našťastie sa tak nestalo! Písala som o tom ako mi to aj vysvetlil lekár, keby som mala obyčajný pás, to seknutie by malinkej určite ublížilo,ak nie horšie....
Nikde o placente nič nepíšem.
Podľa mňa zaručene áno, kúpiť! 😉
Veď sa predá 😁

extempore
25. júl 2017

@kixa127 ja by som si na začiatok hlavne pozisťovala, že či to má crash testy a je to vôbec bezpečné...

kixa127
25. júl 2017

@extempore tak to v prvom rade, niekto na začiatku písal,že certifikovany! A to znamená,že má aj crash testy....

luxus10
25. júl 2017

ja som si ho kupila hlavne preto, lebo mna normalny pas auta od cca 6. mes. neprijemne tlacil, a v 7 mom to bolo uz neunosne....a ako spolujazdec som si ho musela drzat rukou od tela-ten spodny, a vtedy som uvazila, ze fuha ak budem sama soferovat, kto mi ho podrzi?🙂 a s besafe to bola parada....a mohla som si ho kupit hned na zac. tehu...kebyze viem ake je to prijemne...a vobec som nevedela, ci mi bude vyhovovat...

spoony
25. júl 2017

Aj ja som mala Besafe. Za mňa maximálna spokojnosť a kľud. Mala som rizikové 2 tehotenstvá, takže som jazdila málo, ale aj tak mi pás veľmi vadi@ a s týmto tehu to bolo super. Ja som ho kúpila tu na MK a neskôr aj predala, takže to nebola veľká investícia.
Za mňa určite kúpiť.

liliana212
autor
25. júl 2017

Ďakujem za pomoc, či je to zbytočnosť a biznis alebo bezpečnosť nebudem polemizovať, ja som preň rozhodnutá, iba som sa chcela poradiť o možnostiach. Ľudia polemizujú o nutnosti obyčajného pásu (venujem sa tomu okrajovo na školeniach šoférov), takže pri tomto mi bolo jasné, že tu budú takéto reakcie, ale to nebol zámer príspevku, takže ešte raz ďakujem za rady 🙂

meluela
25. júl 2017

@liliana212 ja som mala ale som ho vratila spat, lebo na zadnom sedadle sa mi nedal uchytit. ale ked soferujes tak neni o com, kup kvalitny a potom predas v bazare. nejaku cinsku alihnacku by som nekupovala, mozno bude drzat a mozno nie ...

antonia1209
21. jan 2018

Ja som si tehotensku podlozku na pas kupila cez ebay uz v nejakom stvrtom mesiaci. Soferujem denno denne a je to omnoho pohodlnejsie ako s normalnym pasom. Ten ma neskutocne tlaci na bruchu, ked nahodou sedim v priatelovom aute a zabudnem si ho vziat. Kvalita je dobra, sluzi presne na to na co ma a vysiel ma cca 14€.. nelutujem..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre