Košieľka pre matku do pôrodnice

doliva
11. júl 2013

Bude sa Vám to zdať trápne a banálne ale mám taký problém že ja nechcem,do pôrodnice tu sprostú košielku na zapínanie s predu...šak mám dve také šaty v predu z výstrihom a ja checm tie ved cicku rýchlo vytiahnem vonku,ide o to že ja od malička nočné košele neznášam a nevydržím v nich....Môžem mať aj šaty?

mukiii007
11. júl 2013

@doliva ja ti poviem z vlastnej skúsenosti... ja som takú tú košieľku mala len jeden deň, potom som už nosila legíny a tričko a nikomu to nerobilo problém.

terezka1947
11. júl 2013

@doliva 😀 😀 😀 nikto ta nemoze donutit mat koselu na zapinanie vpredu 😉 ...ja som mala tiez koselu,ktora mala zaujivavo riesene zapinanie na prsiach a ok..kojenie ok...mozes mat to,co bude pohodlne tebe....

indira
11. júl 2013

mozes ja ked som bola v nemocnice nemali baby vobec kosielku ,ale teplaky a tricko

terezka1947
11. júl 2013

@terezka1947 a presne ako pise
@mukiii007 aj ja som mala potom tricka,leginy,mikinu,atd...

linda20111
11. júl 2013

@doliva a preco by si nemohla 🙂 ber si to v com sa budes citit pohodlne.. preto sa tam nosia nocne kosele, lebo vlastne cely cas lezis v posteli tak to je vhodny odev 🙂 ale ak sa citis lepsie v satach tak kludne zober. kasli na to co si bude niekto iny mysliet. ide o tvoje pohodlie nie o ich vkus 🙂

doliva
autor
11. júl 2013

no tak som rada,lebo tu stresujem zbytocne a mi moj muz kupil,neviem naco tak som mu povedala ze si ju moze nosit sam....sak to su opachy,vsade len zbytocne sklbu a driapu!!!!
@mukiii007
@terezka1947
@linda20111
@indira a mozem tu podprsenku tehotensku nahradit obycajnou?ved tapon sa mi tam vmesti v pohode

indira
11. júl 2013

@doliva ja som vobec nemala na zaciatku a tehotensku som nemala uz vobec ked tak tak normalnu som mala

terezka1947
11. júl 2013

@doliva mozes,ale praktickejsia je kojenecka 😉 ...no a pri kojeni aj doma v noci este aj tu öpachu"puzijes 😉 ked sa budes potit tak ako ja,tak budes musiet mat koopu siat 😀 😀 😀

doliva
autor
11. júl 2013

@indira takze si mozem vziat moja a v podstate si tam dam tampon? do podprsenky? joj dakujem mne normalne odlahlo

doliva
autor
11. júl 2013

@terezka1947 šak moj muž sa smial že som sa zbalila ako by som sa tam chystala na dva týždne 😀

linda20111
11. júl 2013

@doliva pocitaj s tym ze sa ti ovela zvacsia prsia, takze ta podprsenka co nosis normalne ti asi dobra nebude.

terezka1947
11. júl 2013

@doliva pozri,radsej mat ako potom zhanat 😉 ...vooobec sa nestresuj...ja viem,prvy porod...aj ja som presne take veci riesila...ale uplne v pohode ber to,v com sa citis dobre a casom sama zistis,co ti vyhovuje viac.

jujlucka
11. júl 2013

@doliva ja som mala tiez len tricko, ved teraz este aj take tricka paradne su, ze ich mas pomaly na kolenach...a v posteli lezis aj tak bez gatiek a teplakov ci legin.....a aku mas podprdu je len na tebe...mozes mat kludne aj obycajnu....

soldi
11. júl 2013

@doliva jasne, nemusis mat podprsenku na kojenie, vacsinou aj tak vyzeraju priserne, alebo su strasne drahe 🙂
ja nosim normalne podprsenky, akurat bez kostic (lebo ma tlacia) a bez vystuze na kosikoch. len ju ohrniem, nakojim a je to 🙂

trish31
11. júl 2013

@doliva co siiii ja si tiez tie nechutne kosele nezoberiem,mam jednu s Minnie ruzovu kde lahko vytiahnem malemu papanie 😀 A dalsiu mam tiez tak riesenu na prsiach dobre,takze ziadne hentie otrasne si ani ja neberiem...

petula8
11. júl 2013

@doliva zober si zo sebou to, v čom sa ty budeš cítiť pohodlne a dobre 🙂

angua27
11. júl 2013

@doliva, ako už dievčatá písali, tak oblečenie môžeš mať akékoľvek. 😉 ja som mala domáce šaty na ramienka troje, vpredu sa rýchlo dali odhrnúť, takže prso bolo vonku raz-dva. ak však budeš rodiť prirodzene, neodporúčam nosiť legíny, alebo niečo dole. spodné partie sa po pôrode hoja a všetci v nemocke Ti budú hovoriť, že čo najviac treba vetrať. 😉 ja keď som bola v nemocnici, tak bolo úplne jednoznačne vidieť, ktorá baba rodila prirodzene a ktorá cisárskym. tie, čo rodili prirodzene mali šaty, nočné košele a pod. tie čo rodili cisársky mali tričká s legínami, tepláky a chodili chúďatá viac ohnuté dopredu.
a čo sa podprsenky týka, niekto tu už písal, že Tvoja normálna Ti asi dobrá nebude, keďže sa Ti pravdepodobne dosť nalejú prsia. ak však máš nejaké svoje elastické, tak si zober tie. ak také nemáš, tak odporúčam investovať do jednej, dvoch kojeneckých. mne sa veľmi osvedčili. 😉

doliva
autor
11. júl 2013

@linda20111
@soldi
@angua27 co trepolite jake zväčenie? šak teraz mám také strie že koniec!! a to budu ešte väčšie 😀 oh jej si neviem ani predstavit tie strie....a podprdy si kupim obycajne co v predu odopnem i uz ne? aj teraz su take len bez ramienok elasticke len na prsia taku si kupim i uz 🙂

terezka1947
11. júl 2013

@doliva tak neviem,ale pozri potrebujes aj podprsenkovu starostlivost o prsia 😀 ..potrebujes aby aj ramienka drzali celu vahu naliatych prs 😉 ....takze ja by som volila s ramienkami...ved chces mat aj po kojeni pekne prsia,ci nie?sice...niekedy sa clovek moze starat ako chce a vysledok nie je podla predstav...ale aj tak...baby ti tu dobre pisu 🙂

doliva
autor
11. júl 2013

@terezka1947 no ako minule mi muž vravi:láska milujem ťa ale nech už nerastú také úplne stačia už dosť ta toto ked mu poviem 😀 a mne to vyhovuje konečne viem čo sú to cici 😉 a už také ostanú?

terezka1947
11. júl 2013

@doliva hm...tazko povedat 😀jedna kamoska mala po dokojeni este mensie ako mala pred tehu...a ja ma o cislo vacsie...ale zase keby som schudla,hm....ale aj tak by boli vacsie 😀 ako pred tehu....t 😀 o sa neda jednoznacne povedat,ze budu vacsie...budu ine 😉 to je asi najpravdepodobnejsia odpoved na tvoju otazku 😀

doliva
autor
11. júl 2013

@terezka1947 oj toto tehotenstvo mohlo mojmu telu aspon nieco dat 😉

terezka1947
11. júl 2013

@doliva neboj 😀 pozri sa okolo seba,kolko mamiciek je po porode krajsich ako bez deti...a budes mat ku krase aj naj bonus na svete-babatko 😉 ...pluuuuuuus,manzelovu dozivotnu vdacnost,ze si mu ho porodila 😉

doliva
autor
11. júl 2013

@terezka1947 no to je pravda ja neviem čím to je ale od kedy čakáme malú ja svojho muža tak inak milujem,tak neviem si už predstaviť pri sebe iného chlapa

angua27
11. júl 2013

@doliva, asi Ťa nepoteším, aj keď Ti prsia rastú už počas tehu, tak po pôrode, keď sa vytvorí mlieko, narastú ešte viac. keď sa ustáli produkcia mliečka, zase trošku splasnú. mne sa po skončení dojčenia prsia vrátili k normálnej predtehu veľkosti. ale som rada, že som si kúpila fakt kvalitné podprsenky. prvý polrok som ich mala na sebe 24 hodín. bez podprsenky ma totižto prsia boleli, ako ich váha mlieka ťahala dole. 😉
a telo sa mení u každej inak, ťažko povedať aké Ti ostanú prsia, aké budú Tvoje boky a pod.
apropo strie. ja mám tiež nejaké, hlavne na bokoch, ale nerozčulujú ma už. krátko po pôrode som si uvedomila, že ich mám práve preto, že som sa stala matkou a preto som na ne hrdá. a zatiaľ sa nikto nesťažoval, že by to bolo škaredé a keby aj, je to jeho problém. 😀 časom trošku vyblednú a nie sú už také výrazne ako krátko po pôrode. 😉

doliva
autor
11. júl 2013

@angua27 tak veru tak na bokoch mam a sa smejem ze mam znackove nohy 😀 čo už 🙂 tak trošku by mi mohli ostať nech niesom ako lata 😖

helsinka
11. júl 2013

Ja som sa v pôrodnici presúšala v teplákoch a tričku a nikto s tým nemal problém. Aj teraz sa budem 😀 tiež neznášam nočné ani iné podobné košele . .

silvapokorna
12. jan 2014

ahoj. ja myslim, ze by im to malo byt jedno, hlavne aby si tam naha nebehala. 😀 ja by som skor riesila hygienicke veci ako su vlozky a pod. ak mozem poradit, tak mne vyhovovali molimed, maju aj nohavicky do porodky, aj vzorky mozes ziskat zdarma na stranke www.moliklub.sk, co je fajn. ale hlavne pozor na mydlo, nech je co najobycajnejsie, alebo radsej ziadne iba cista voda a potom take tie rozne drbonosti pre babatko, cistenie pupceka, masticka na zapareniny a pod. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre