Kedy je vhodné mať prichystanú tašku do pôrodnice?

summer21
1. nov 2010

Ja som teraz v 33. tt.. a neviem kedy si to mam prichystat.. a je lepsie pripravit si postielku pred porodom alebo to zvladnem ked sa vratim z porodnice domov dakujem

junovka
1. nov 2010

ja som mala uz v 8 mesiaci pri oboch 😉 ...aj postielku aj kocik som uz mala komplet prichystane, a taktiez aj oblecenie pre babo, ktore mi potom doniesol manzel do porodky

salvinka
1. nov 2010

ja som mala uz vsetko pre babo pripravene.. uz asi od decembra - rodila som v marci 😀 😀 ale aj preto ze som sa nevedela dockat 😀
no predsa len po porode budes dost znicena a viem si predstavit aj lepsie vyuzitie volneho casu ako stavanim postielky 🙂 napr. spanok 🙂
a tasku pre kazdy pripad by som uz tiez balila pomalicky 🙂

gumimaci
1. nov 2010

Ja som si tasku nachystala presne mesiac pred terminom. Aj vecicky som zhruba v takom case poprala a pochystala. len postielku, poskladal a muz ked som bola v nemocnici. Aspon sa mohol citit dolezito 😉

cmulinko
1. nov 2010

ja som asi extrem,ale v 6 mesiaci som mala uz pri oboch nachystane vsetko....postielku,kocik,saty,,tasku do porodnice...atd.potom som asi mesiac este premiestnovala postielku z jedneho kuta do druheho,tasku do porodnice som 100 krat skontrolovala.....saty preradovala v policiach a tak som sa bavkala cely den 😀

halashica
1. nov 2010

ja viem tak, že najlepšie je mať tašku nachystanú od nejakého 28. tt, ostatné veci pripraví doma ocko 🙂)

benne
1. nov 2010

Základ do tašky do pôrodnice som nachystala približne v tom týždni ako práve si, k tomu som až do pôrodu robila zoznam, na čo v poslednej chvíli nezabudnúť (napr. že nabíjačka na mobil) a mala ho na chladničke. Pre bábo sme tiež v tom čase postavili postieľku, lebo bolo treba presúvať nábytok a nebolo jasné, čo kam pôjde a z pôrodnice som to organizovať nechcela. No a pre bábo som chystala asi 3 m pred termínom, skôr som si zakázala, lebo by som toho potom mala doma vééééľku horu 😎

zuzka1008
1. nov 2010

ja som si tašku chystala v 35tt a potom som len kontrolovala či mam všetko 🙂
postielku manžel pripravil, ked som bola v porodnici

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarunka111
1. nov 2010

Ja som v 33tt. porodila 😒 , takže neviem, čo je to mať zbalenú tašku a podobne. Staral sa manžel, rodina 😉 . Postieľku bol kupovať, pre nás veci do nemocnice a potom do pôrodnice nosili naši, no a kočík sme boli kupovať, keď sme sa slávnostne po 2 mes. dostali domov 😀 Zvládnuť sa dá všetko!!! 😀 Želám veľa šťastia 😵

lawli
1. nov 2010

ahoj , ja som si tašku nachystala asi v 34 - 35 tt a postieľku sme s manželom poskladali asi tak 3 týždne pred termínom ,ale len postieľku...obliekala som si ju až keď som došla domov z porodnice (nechcela som aby na to oblečko padal zbytočne prach) zvládla som to v pohode 😉

qwerty01
1. nov 2010

ahoj, ja som pri prvom balila tasku pocas kontrakcii, kedze sa narodil o tri tyzdne skor 🙂, dalo sa zvladnut, ale nic prijemne 🙂 a pri druhom uz som bola zhruba zbalena okolo 30 tt , no a postielku to sa postaral tatko stale 🙂

bay
1. nov 2010

No ja som sa balila cca 34-35tt, ked sme odchadzali na chatu a zabalena taska bola podmienka aby som mohla ist 😀

riag
1. nov 2010

Ja som mala planovanu sekciu v 38tt takze som sa balila den pred. Ale, doma doporucijem mat pripravene vsetko.Aby si po prichode domov nemusela nic riesit a vyhla sa stresu. Teda postielku,prebalovaci pult so vsetkym co budes potrebovat....jednoducho aby vsetko malo svoje miesto ,pomoze Ti to v perfektnej organizacii a zostane Ti chvila casu aj pre seba 😉

beaska
3. nov 2010

ja som uz zbalena, aj veci pre mna aj pre babo, som v klude a postielku ideme tiez teraz poskladat, izbu pripravit a zavriet nech sa neprasi ,po porode budem rada ze mozem lezat a oddychovat s babom.hovorim z vlastnej skusenosti, mazel doniesol do nemocnice otrasne dupacky, bez perinky, bez deky.......... 😠 , takze vsetko pomalicky treba pripravit dopredu 😵

bubulacik
3. nov 2010

Ahojte tak ja som tiez zbalena asi od 34tt a postielku mame poskladanu uz od 3 mesiaca tehu. kocik chceme kupovat ked dojdem domou inak uz mame vsetko prichystane uz nam len babo chyba 🙂

slavicita
5. nov 2010

Ja som mala tašku zabalenú tri týždne pred termínom s tým, že keď mi ráno odtiekla plodová voda, tak som si tam hodila posledné hygienické potreby ( zubná kefka, krém na tvár a balzam na ústa ) a vyrazila do pôrodnice.
Postieľku sme zmontovali necelé dva mesiace pred pôrodom. A obliečky spolu s baldachýnom sa dala necelý mesiac pred termínom lebo by sa to zbytočne zaprášilo. Je to lepšie lebo keď prídeš s bábom domov. Nebudeš vedieť čo skôr a stavať postieľku bude to posledné na čo budeš mať náladu aj silu. 😉
Na tvojom mieste by som si to všetko začala pomaly pripravovať. 🙂

njonja
5. nov 2010

ja som mala mesiac a pol pred porodm..

shira_
8. nov 2010

Tašku ešte zbalenú nemám,ale väčšinu vecí už mám na spodku v skrii na jedej kope, takže to by som zvládla aj keby to na mňa prišlo. ostatné veci už máme, kočík je doma asi 3 t. lebo bol akurát v akcii a aj a sklade, nábytok asi mesiac, je už poskladaný, lebo som objednávala cez internet a tam písali, že dojde za 6-8 t. ale prišiel asi po 4 týždňoch. poskladať sme ho museli lebo by sme cez tie kartóny nemohli chodiť a išlo mi to na nervy. vecičky pre bábo mám, aspoň tie základné. ešte treba dokúpiť hygienické potreby pre malého vrátane plienok, niečo na kúpanie, to má asi ešte čas... hlavne aby som mala nachystané sama pre seba, keby to na mňa náhodou prišlo.

lily99
15. nov 2010

ahoj ja som v 37.tt a tasku mam este odlozenu v skrini 🙂

angua27
15. nov 2010

ahojki,
ja som tašku balila v 36tt + potom bol ešte zoznam na chladničke s poslednými maličkosťami (aj tak som kopec vecí zabudla 😀 ), postieľku sme postavili asi tiež v tom čase, plachtu, hniezdo a tak potom navliekol priateľ, deň pred príchodom z pôrodky. veci pre bábo na odchod z pôrodky boli pripravené tiež od 36tt v skrini. rodila som v 38tt.

zana7
5. sep 2014

Ahojte :D Poradíte mi nejaký KOŠICKÝ veľkoobchod so zdravotníckymi potrebami...? Kde nakúpim najlacnejšie? ĎAKUJEM :D Pekný dník prajem!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre