Jednorázové nohavičky do pôrodnice a vložky

effy777
30. dec 2021

Ahojte žienky,

som si vedomá, že je nespočetne veľa komunikácií k danej téme ale predsa.
Poraďte vašimi skúsenosťami nohavičky a vložky a prípadne koľko ks ich stačí do pôrodnice 🙂

ejbyk
30. dec 2021

Vložky mne pasovali tie úplne najväčšie "lopare" Vsetko zakryli zhora zdola neprekrvacala som ich....pri odchode už mi stačili aj klasické tenké ktoré bežne používam.
A jednorázové nohavičky aspon kus na deň plus aspoň jedny dve do rezervy ak si ich zaspinis....
A ja som mala ešte jednorazové podložky na posteľ aspoň 3 ks....

sirka9
30. dec 2021

@effy777 záleží aj od nemocnice. Ja som si nabalila vložky a neminula som ani jednu, mali sme k dispozícii neobmedzene. Nohavičky som mala aj tie jednorazové, ale nakoniec som využila také tie sieťované na opakované použitie, ktoré som preprala a bolo. Doma potom už normálne úplne v pohode.

denisa0504
30. dec 2021

Odporúčam tieto veľké vložky, 2 balenia do pôrodnice. A tieto nohavičky, ja som striedala 4 keď sa zašpinili a preprala som v rukách

ejbyk
30. dec 2021

@denisa0504 presne tieto vložky som myslela....

effy777
autor
30. dec 2021

@denisa0504 tie nohavičky S/M sedia cca k tej veľkosti alebo majú aj možnosť natiahnutia?

denisa0504
30. dec 2021

@effy777 natiahnu sa, ale môžeš pre istotu vziať aj o číslo väčšie ako nosíš, to nebude vadiť. Aj ja som tak kupovala

effy777
autor
30. dec 2021

@denisa0504 pozerala som tie vložky Bella ale sú dobré recenzie aj na Batist ale to už je asi od preferencie 🙂

enoula
30. dec 2021

Tiez tie mega velke dlhe vlozky, tusim Chicco, jedno balenie a nohavičky aspoň jedny na den a niečo naviac, ak by tam bol clovek dlhšie. V porodnici davali normalne vlozky aj podlozky. Tu tiez jednu na den urcite.

effy777
autor
30. dec 2021

a čo sa týka kozmetiky čo ste brali? ja rozmýšľam, že z lekárne zakúpiť nejaký olej.

pondelok01
30. dec 2021

@effy777 tie Batist Flower su najlepsie, ja som vyskusala asi 10 druhov.

effy777
autor
30. dec 2021

@pondelok01 ďakujem 🙂

petamich
30. dec 2021

@effy777 olej na co? myslim, na aku cast tela? resp. ucel - kozmetiku som vyuzila betadine dezinfekcne mydlo, bola som dost posita, tak tym som sa umyvala a inak len klasika sprchac a deodorant a vyuzila som aj suchy sampon

gatky som mala tie co su vyssie a vlozky Batist, tie boli aj v porodnici a boli najlepsie 🙂

effy777
autor
30. dec 2021

@petamich no po okúpaní niečim natrieť (nemyslím tažkú Niveu a pod.) ale kedysi sa používal ten Olej Aviril tuším a počula som, že za studeno lisované oleje sú naj na detskú pokožku. Teda ak sa to ešte aj nerozdeluje na tvár a telo.

petamich
30. dec 2021

@effy777 seba alebo dieta? ja osobne som seba nenatierala nicim, na takyto "wellness" tam uplne nebol cas, bola som vdacna spolubyvajucej, ze na maleho pozrela, kym som bola v sprche ale tak kazdy to moze mat inak 🙂 a ak myslis dieta, tak olejcekom isto nie, dnes vsetci pediatri odporucaju nepouzivat ziadnu kozemtiku co najdlhsie okrem detskeho mydla na zadok a kremu na zadok (olejcek len zabranuje tvorbe prirodzeneho mazu a detsku pokozku z dlhodobeho hladiska vysusuje), babatko ma krasnu pokozku a masti sa mu sama, jedine, ze by bolo suche po porode a vtedy odporucaju oilatum alebo ovseny kupel ale aj to az doma, v porodnici ho okupu za 45 sek. 🙂

effy777
autor
30. dec 2021

@petamich Samozrejme ze babo 🙂 🙂 tu ovsennu srandu do kupela som kupila dokonca ze aj vyvareny caj z kamiliek ked sa da do kupela pre babatko je dobre. Dost ma to zmiatlo jak vsade uz je pre novorodencov sampon, sprchovy gel a vsetko co ma dnes dospely clovek.

petamich
30. dec 2021

@effy777 kamilky su silny alergen, tak s tym opatrne 🙂 treba otestovat, niektorym drobcom to nerobi dobre

nas maly nebol vobec suchy a ked by v 5M nemal problem s ekzemom (vadi mu nieco co ja jem, kedze kojim), tak by som do dnes nepouzivala kozmetiku okrem mydla na zadok a samponu na suchu chrastu, takto sme ho museli kupat v oilate a kremujeme/umyvame s la roche sadou pre atopikov 🙂

na zaciatok budes tej kozmetiky fakt potrebovat malo - lieh na pupok, krem na zadok, na suche miesta nam odporucila pediatricka infadolan a ten je fakt zazracny a obycajna akoby vazelina to je a pouzivame ho na vsetko mozne, teraz na flaky od slin, co ma na licach, lebo slinta ako bernardin

a hej pre novorodenca je kadeco 🙂🙂 ja som nic nekupovala a dokupovala postupne, ked bolo treba - napr. ten Babe sampon na mliecnu chrastu (nie kazde dieta ju ma), Oilatum do kupela (nie kazde opat potrebuje) a teda skoncili sme s La Roche, lebo sme museli ale kazdy si nieco vyberie vraj aj Weleda je dobra, niekto ma Niveu, niekto Biodermu

co isto budes potrebovat je zlcove mydlo a nejaky odstranovac skvrn, to je kazdodenny pomocnik 😂 ja pouzivam z DM Feel like eco a je perfektny

naobedbuduspagety
30. dec 2021

Za kozmetiku pre bábo by som zo začiatku zbytočne peniažky nevyhadzovala. Čistá voda a detské mydlo na riťku. Ostatné podľa toho či bude nejaký kožný problém. Ja doteraz pre 3 r syna používam len čistú vodu a na riťku a intímne partie špeci detský gél. Vlásky raz do týždňa umyjem šampónom pre detičky.

effy777
autor
30. dec 2021

a to mydielko prípadne niečo na ritku ? je toho mnoho na trhu či sa oplatí ísť prvotne do lakrne alebo staci nieco z dm ?

enoula
30. dec 2021

Pre babo nic netreba, len krem na rit 😀 a pre teba akurat ešte mast na bradavky, tu davat aj skor nez zacne problem vo velkom. Ak babo nena ziaden problem, tak mu netreba ziadne sampony, maste, oleje

naobedbuduspagety
30. dec 2021

@effy777 mydielko obyčajne detské, kúpiš aj v drogérii. Na riťku rybacia masť, sudokrem, pripadne bebathen.. Kúpiš v lekárni

zuzka102
30. dec 2021

Pre novorodenca ti žiadnu kozmetiku netreba, iba niečo na zadoček, keby mal zapareny. Inak aj mydlo až neskôr začať používať. Ak by sa supal ci mal vyslovene suché miesta niekde, tak krem na to vhodny. Ale inak ho isto ničím nenatieraj, je to zbytočné a skôr škodlivé než prospešné.
A pre seba sa ti zíde lanolinovy krém na bradavky.

andreatytler
31. dec 2021

@effy777 Nam napriklad povedali ze prve 2 tyzdne ani nekupat, len pretriet telo navlhceno bavlnenou utierkou mozno 2x za tyzden. Ta nova pokozka je tak jemnucka, ze ju treba susit co najmenej.
Potom na neskor som mala nakupenu nejaku detsku penu do kupela, ale ked som ju vyskusala na sebe, tak ovela viac vysusila kozu ako moje detske myslo co pouzivam uz roky a tak som ostala len pri tom.

adka998
12. jan 2022

Ja mám zbalené takéto jednorazové nohavičky a 2 balenia samu vložiek. Neviem hádam to bude stačiť čo poviete?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre