Prenajatie auta v Taliansku

27. júl 2024

Ahojte, potrebujem poradiť. Plánujeme ísť v pondelok do Talianska na 5 dní, a chceme si požičať auto. Ešte s tým nemáme žiadnu skúsenosť. Chceli by sme sa poistiť, ale nevieme či bude lepšie poistiť sa v AXA u nás na slovensku na prenájom auta (limit 1200€ na spoluúčasť) alebo priamo v spoločnosti, od ktorej auto prenajímame. Rozdiel je v tom, že v AXE by nás cestovné poistenie aj s tým na auto vyšlo 15€, a priamo v spoločnosti 50€. Nie som si teda istá, či sa jedná o rovnakú službu alebo ako. Vedeli by ste mi prosím niekto poradiť, čo bude bezpečnejšie?

alenka58
27. júl 2024

my sme si vždy poistili priamo v požičovni, ani by som neriskovala, môj kolega tam mal veľké problémy pri nehode s autom z požičovne napriek tomu že ju nespôsobil

martinmmartin
27. júl 2024

priamo v pozicivni. Odporucam lokalnu firmu centauro. Poistku mas ich na vsetko a skrabance ani vobec nepocitaju ak ju mas

tramtada31
27. júl 2024

V Taliansku si pozicat auto je pekný adrenalin. Ty si ho zarezervujes dopredu a potom zacnu odrby, napriklad vodic musí byt držiteľom kreditnej karty. My sme mali rozdiel v mene na kreditnej karte len jedno písmeno a nútili nás doplatiť 140 eur za tuto zmenu, keď sme odmietli, tak nám zrusili rezerváciu a my sme skončili bez auta! Pozicali sme si v inej požičovni a potom sme až citali recenzie, že si vymýšľajú škrabance, strhnú ti aj po čase peniaze, že tá údajne namerali a pod. Takze v prvom rade, keď budeš preberať auto, tak si skontroluj, či sú zdokumentované všetky poskodenia, potom si auto detailne nafotte (všetky škrabance, strechu, každý elektrón, spodok auta, strechu, čelne sklo) a toto urob aj pri odovzdaní vozidla a daj si pozor na to, čo podpisuješ, či ti tam nedaju nejaké poskodenia, ktoré ty svojim podpisom potvrdis.

lapersefona
18. aug 2024

@tramtada31 v ktorom meste ste mali take zle skusennosti,?

tramtada31
18. aug 2024

@lapersefona v Miláne

marca12
18. aug 2024

@tramtada31 Poziciavali sme si viackrat a taketo praktiky sme nikdy nezazili ani len kreditnu kartu sme nepisali do zmluvy.

tramtada31
18. aug 2024

@marca12 kreditnu kartu ste zadávali pre registrácii (objednávaní vozidla). Nemam dôvod klamat, stačí si pozriet recenzie, aké majú talianske požičovne, napr. Noleggiare a spol. A toto sa vraj deje aj v grecku. Nie je nad to ist niekam svojim autom bez rizika a bez týchto stresov

lapersefona
19. aug 2024

@tramtada31 chceli sme ist na Sardiniu ale vlastnym autom je to strasne dlho. A teraz sa aj obavam. To su take uz mafianske praktiky

tramtada31
19. aug 2024

@lapersefona a to nebolo všetko. Manzel nechal na benzinke odparkovane auto asi na 5 minut (na samoobsluznej pumpe mu nechcelo zobrat platobnú kartu a už nechcel riskovat s malým dojazdom, že mu to niekde skape v kolóne a išiel si pre moju kartu) a normálne mu to auto odtiahli. Bolo tam síce napisane, že súkromný pozemok, ale on išiel tankovať, len to dal nabok, aby neblokoval stojan), keď sa vratil so mnou a kartou, auto nikde. Po rozpleteni celej situácie sme sa dozvedeli, že si tam hocijaká sukromna osoba môže odťahovať sukromne auta na svoj vlastný pozemok a bez výpalného 150 eur (bez bloku) tá k nemu neodvezie a nevydá ti ho. Toho albanca bola celodenná robota len cakat, kto tam necha na chvíľu auto, pockat, kým zaparkuje a hneď ho nakladal. Čistý mafiánsky stat, že toto legalne umoznuje, normálne Ti z pumpy zoberú tvoje auto.

lapersefona
21. aug 2024

@tramtada31 to je strasne niečo. Ze stat toto nekontroluje. Velmi vyuzivaju toto turisticke mesto

anega79
10. sep 2024

@tramtada31 staci ked si kupis poistku a nemusis ocakavat ziadne odrby

tramtada31
11. sep 2024

@anega79 ale tie poistky sú drahe (nam nukali nejakú za 250 eur na 5 dni) a samozrejme, že zarabaju na tom, nie na prenajme. Aj teraz sme v Taliansku (s vlastným autom) a je to bez stresu. Tu sa oplatia aj nákupy potravin - taká Nutella, keďže je talianskym výrobkom, je ešte chutnejšia ako rakuska, ja ju používam do kremov do dezertov, tort, takze mame celkom spotrebu. Majú tu kvalitnejšiu pšenicu, takze aj cestoviny sú top a o mliečnych vyrobkov sa ani nemusime rozprávať, či rôznych šúnk, produktov z hluzoviek,… a Zrovna dnes sme si vraveli, že tá kvalita materiálov, čo sa týka odevov, je tiež úplne inde, aj keď teraz nie sú už moc výpredaje, ak ideš počas nich, vieš nakupit brutálne veci, ktoré na sk či v at nezoženieš.