Chcem ísť pracovať do Švajčiarska

cristina7171
13. dec 2022

Chcela by som ísť pracovať do Švajčiarska Prosím nejaké agentúry kde netreba znalosť (ovládam základy nemčiny)Nemeckého jazyka najlepšie kde sú aj Slováci,Česi,Poliaci

misickaa4
13. dec 2022
cristina7171
autor
13. dec 2022
misickaa4
13. dec 2022

@cristina7171 pripla som sa, lebo aj mna to zaujima

svetlonos
13. dec 2022

@cristina7171
ahoj, ja ti trosku pokazim iluzie ale len za ucelom varovania.
So zakladmi nemciny nic moc - jlavne vo Svajciarsku, oni tam maju taku „polazenu“ nemcinu. Cize budes rozumiet nula cela prd.
Tiez som tam odisla za pracou - cez jednejo pana. On tak zhanal slovakov tam na rozne pozicie. Ja som vedela nemcinu super, tak ze skoda na farmu, doviezol ma na jeden penzion (4 izby a restauracia)
Ze hlafaju casnicku. Bola som tam tyzden, stihla mi sefka povedat, ze jej tam chodia majitelia bordelov ale nemusim sa bat 😱No bolo to povzbudzujuce. Po tyzdni som sa vratila. Mala som problem poriadne rozumiet. A to dom nemecky hovorila plynule.
Tym ta nechcem odradit, len varovat. Daj si pozor. A drzim palce aby si nadla dobru pracu 🙂

monciika
22. jan 2023

@cristina7171 ahoj ja som na farme momentálne teraz u Kistlera. Je tu plno poliakov aj nas slovákov aj z iných krajín. Čiže ak ti nejde o jazyk, doporučujem ísť sem pre začiatok. Z iných krajín čo hovoria po nemecky, tak im budeš rozumieť. Ale keď chodím do obchodov nerozumiem predavačkam nič 😀😀

rio123
24. mar 2024

@monciika zdravím chcel by som sa opýtať viem ze to je komentar z minulého roka ale pracujete ešte na tej farme??