Žiarlivosť na súrodenca

6699333
10. aug 2015

Baby ziarlili vase deticky na babetka ked ste prisli z porodnice ak ano ako dlho to trvalo medzi mojimi je 3,5 roka rozdiel dcerku som na braceka pripravovala tesila sa aj sa tesi ale ked mali zacne plakat vtedy sa hrozne zmeni zacne kricat ale pomaha stara sa poradte mi prosim 😉

bubelko
10. aug 2015

@6699333 neziarlil a ani neziarli. za to ten mensi ziarli na starsieho o 106 a to teda fakt nema dovod. 😀

siska53
10. aug 2015

@6699333 ja mam 2r.rozdiel,maly nejak neziarlil na malu, to skor teraz mala ziarli na maleho,ked sa s nim hram,to odkedy som nastupila do prace..od septembra si totiz zvykla,ze bracek chodi do skolky a az do jeho prichodu ma ma pre seba,no a zmena,obaja do skolok ci so starymi rodicmi a ja na oboch len 2-3hodiny a musim ich podelit o pozornost,tak ona toto nejak horsie znasa.

Na malom som videla,ze ma babatka rad,nebala som sa toho,jedine az bika starsia a zacala mu brat hracky,ale to nebola ziarlivost, skor nechcel svoje pozicat

snopkulka
10. aug 2015

daj tomu čas, medzi našimi je rozdiel necelé 3 roky, tiež sme staršieho pripravovali dopredu, veľa sa rozprávali o bábätku, ako bude pomáhať a podobne. Aj v pôrodnici sa tešil, keď ho prvýkrát videl, ale doma ma čakalo peklo na zemi 😀 trvalo to zhruba 2 mesiace, kým pochopil, že nový člen rodiny nie je votrelec, ktorý mu berie maminu 😵 teraz sú z nich úžasní parťáci. Na začiatku treba mať more trpezlivosti, donekonečna vysvetľovať, uisťovať o láske, aby sa necítili odstrčení.... držím palce!!!!