Žiarlime na bráška

3kitty3
13. dec 2012

Babenky mam taky problem . Moj prvy uz skoro trojrocny syn bol pred narodenim braceka poslusny v ramci noriem, nepopiskaval sa , krasne chodil na nocnik, delil sa s detickami o hracky. A teraz ako sa mu narodil bracek nevie sa doslova zmestit do koze. Neustale krici, zlosti sa, vsetko je len jeho v ramci inych deti , popiskava sa mi . Neviem uz co mam robit. Citala som niejake clanky co so ziarlivostou a snazim sa ho zapajat do cinnosti , ked som s jeho bracek mu aj citam a chcem as s nim rozpravat , chodime vonku, ked spinka druhy syn som s nim . Ale neviem nijako to nepomaha . Opakujem mu stale ze ho lubim a snazim sa s nim o tom hovorit ale on nechce . A ked sa ho spytam na braceka tak mi hovori ze ho lubi ze sa tesi ze sa budu spolu hrat a podobne . Ale zacinam byt zufala z mojho poslusneho chlapceka sa stal neposlusny ,,spratek,,. Snazim sa na neho nekricat ale dneska ma uz aj buchol, ked bol u nas na navsteve o kusok mladsi bratranec. Nic mu nechcel poziciat ze vsetko je jeho . Ja neviem babenky poradte. Mam s nim hcodit viac do detseho centra nech je s inymi detmi alebo ist za psychologickou alebo co mam robit.

angel31
13. dec 2012

@3kitty3 s tym sa da len jedno.. starsi musi pochopit ze mas teraz mas krpca ktory je na tebe uplne zavisly... nie len citovo .. ako starsi... aj ja by som neskutocne ziarlila keby som bola starsim surodencom danym na okraj zaujmu .. teda aspon posunutym na 2 kolaj... ale tak postupne casom sa to spravi

aduskatt
13. dec 2012

suhlasim s angel31.............kdesi som citala na porovnanie, ze predstav si, ze si chlap domov donesie novu mladisu milenku a povie Ti, ze Ta lubi rovnako a si starsia a mas mat rozum....no bude sa Ti to pacit? 🙂) takze vydrzat........ale myslim, ze detske centrum je fajn napad..........
btw, nemusis zakladat tri navlas rovnake temy len s inym nazvom🙂

@3kitty3

66misulka
13. dec 2012

ahoj presne podobny problem mam aj ja....maly bol zo zaciatku uzasny ma 2,5roka....kym sa malinka nenarodila nechodil na nocni,nerozpraval proste nic...zrazu ked sme prisli domov zacat sam piskat,rozpravat bol strasne zlaty pomahal mi,,odnasa plienky do kosaa atd....asi pred tyzdnom nastal u nas skrat odvtedy nic nerobi len krici,zlosti,hadze sa o zem a pod...my sme uz skusali vsetko po dobrom po zlom a nepomaha nic...teraz mame svetle dva dni tak dufam ze uz to prechadza...nakolko ma mala 4tyzdne nevie sa pri nom ani poriadne vyspat lebo stale krici...ked spinka tak som s nim stale zapajam ho do vsetkeho co treba a aj tak to niekedy nepomaha...a mne uz pomaly ale isto zacinaju rast rohy...dotoho idu vianoce a ja aj keed mi velmi pomaha manzel (ale aj ten musi chodit do roboty) nejak nic nestiham...proste asi to bude o tom co stihnem to stihnem....a este mame jeden problem maly bol doteraz velmi naviazany na mna nakolko sme skoro cee tehotenstv boli sami lebo manzel bol v rakusku ako sme sa vratili s nemocnice nastal v nom taky zvlasny skrat a nikoho k Ockovi nechce pustit vela krat ani mna a nieto este malu...takze viem asi presne ako sa ciis a som velmi rada ze som s mohla vyrozpravat🙂....drzte sa🙂

3kitty3
autor
13. dec 2012

@aduskatt nevedela som kde kam priradit temu 🙂 mozem zvysne pomazat

3kitty3
autor
13. dec 2012

asko mylslela som na to ze to snad casom prejde ale je mi tej situacie velmi luto preto mu stale opakujem ze ho lubim

3kitty3
autor
13. dec 2012

a teraz som este cely tyzden sama na oboch tak je to take dost neprijemne . lebo maleho uspavam a ten starsi chodi za mnou ze je smutny a chce sa hrat . A potom ked drobcek zaspi tak sa chcem zas ja s nim hrat a potom nechce ... potom sa hram sam ...

lubina
13. dec 2012

toto obdobie treba len preckat, ked sa nam narodila druha dcerka, tak starsia mala 3 roky a 4 mes. a prisla horza. Nechcela chodit do skolky, vrestala tam, ze ide domov. Zacala pit z flasky, co nerobila od 2 rokov, chcela, aby som jju uspavala..........ozaj riadna ziarlivost 😒 . CHcelo to len uistovat ju ze ju mame radi a aj sestricka ju ma rada, ved aj darcek jej priniesla. Upravilo sa to same, ked sa starsia adaptovala na novu situaciu, co bolo asi po troch mesiacoch.Vratila sa do "normalu", pila z poharika, aj do skolky uz chcela zasa chodit, aj so sestrickou zacala "pomahat".Je to rpe dieta zmena a takto to davaju najavo..........chce to len vydrzat, aj ked je to obcas tazke..........

cerez
13. dec 2012

Uvedomuje si, že už nie je sám a snaží sa o pozornosť. Rovnako je ešte v období vzdoru. Po druhom roku si dieťaťa uvedomuje seba samého, čo znamená, že všetko je moje. Chce to len naozaj čas a trpezlivosť. O rok to už bude skutočne iné. Možno aj skôr. Držím ti palce a vydrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrž! 🙂