Vekový rozdiel medzi deťmi dva a pol až tri roky

25. jún 2024

Ahojte, akú mate skúsenosť s detmi s rozdielom 2,5-3 roky?
Výhody/nevýhody? Je to moj vysnívaný rozdiel medzi súrodencami - aby boli ešte partaci s ako tak rovnakými zaujímami ale staršie uz je trocha samostatné (vypiplané). Moc si to idealizujem? Ako ste to mali?

abcmajacba
25. jún 2024

Za mňa z osobnej skúsenosti najlepší vekový rozdiel 👌 staršie je už trošku sebestačné a s mladším súrodencom si rozumie 👍. Len treba počítať s tým že nie vždy sa zadarí hneď podľa predstáv... ✊

dzejsik
25. jún 2024

máme 2 a tristvrte a sú super partaci, aj tretie teraz tak ideme mat

dominikamacakova
25. jún 2024

Ak chceš byť šesť rokov v kuse doma tak super... Mňa by ***

terry658
25. jún 2024

My máme presne 2,5 roka. Neexistuje dokonalý vekový rozdiel. Buď si deti sadnú alebo nie. Moja ségra má deti aj rok od seba a to sú ešte väčší parťáci.
Neznášala som, že sa budili na preskačku, takže 2x tak unavená,lebo keď jedno zaspalo tak druhé sa zobudilo a takto stále. No mne začali deti spať celú noc až keď mali 3,5 roka, takže neviem posúdiť aké by to bolo,keby mám normálne dieťa v spaní.
Je dosť rozdiel, či je prvé dievča alebo chlapec. Chlapci viac žiarlia. Dievčatá viac pomáhajú.
S odstupom času majú deti pekný vzťah.

autor
25. jún 2024

@abcmajacba
@dzejsik a mate rovnake pohlavie? My mame prve dievča

e1i
25. jún 2024

Mam presne 3r. Su v jeden den narodeni. Starsia od zaciatku pomahala,lebo chcela a teraz maju skoro 5 a 2 a su uz partaci. Aj sa zahraju aj poklbcia aj sa lubia. Dcera je starsia syn mladsi

methexis
25. jún 2024

Mám 3 deti s rozdielom 2,5 roka. Za mňa je to tiež ideálny rozdiel aj napr. Kvôli tomu, že teraz bude najstaršia ešte rok v škôlke ako predskolacka a prostredný akurát nastupuje, takže budú rok spolu a bude sa mu ľahšie zvykať.
Ale nerobte si ilúzie. Síce vedia byť partaci, ale častejšie sa bijú a hádajú.
Najmladšia má pol roka, čiže rozdiel proti najstaršej 5 rokov a tie dve sa úplne milujú, takže to môže byť aj pri väčšom vekovom rozdiely dobrý vzťah.

lauriik
25. jún 2024

Mam dve dievcata 3 roky od seba a su super partacky. Pre mna idealny vekovy rozdiel ☺️ Starsia uz bola v skolke ked sa narodila mladsia takze som si uzila aj cas sama s babatkom. A bola to celkovo taka pohoda. Ja som sa stihla medzi detmi na chvilku vratit do prace tak som nemala ponorku dlho doma.

dzejsik
25. jún 2024

chlapcov a teraz by mala byt dcera, tak uvidime ako to bude teraz

babulkomale
25. jún 2024

Kazdy si chvali svoje, lebo to pozna a lutovat nechce.
V dnesnej dobe neplodnosti ti prajem, aby si vobec mala tolko deti, po kolkych tuzis.

janaspa
25. jún 2024

Ideálne. Moji chlapci rozdiel 2,4r. Nikto neziarlil..Keď sa druhý syn narodil, starší bol už odpienkovany. Po veľmi krátkom čase sa nastavili na spoločné spanie. Keď boli malí vôbec sa nebili. Teraz keď su v puberte to začína byť akčnejšie🙂 PS: to sme boli v jednoizbaku

autor
25. jún 2024

@e1i
@dzejsik
@abcmajacba a kedy sa vedeli už spolu "zahrať"? Predstavujem si ze ten prvy rok je asi najtazsi kym to male trosku podrastie 🤍

e1i
25. jún 2024

Tak od roka a stvrt asi. Zacal chodit v roku tak potom ked sa trochu rozchodil

jarnajar
25. jún 2024

2,5 roka je dobrý rozdiel, pravdaže sa aj hádajú a bijú, ale už o minútu sa objímajú a vedia sa krásne spolu zahrať. Parťáčky sú najmä odkedy mladšia vedela ako tak rozprávať.

kluska
25. jún 2024

podla mna ked chces partakoch, tak 2 rocny rozdiel maximalne. Ja mam 2 rocny a boli partaci asi od 2+ roka toho mladsieho, teraz maju skoro 11 a 9 a uz vidno aj ten 2 rocny rozdiel, ked starsi je uz predpubertak a mladsi stale este decko. Najtazsi je prvy rok, ale aj ten druhy je tazky, len o kus menej. A posledny polrok starsi robi nervy mladsiemu, ale dovtedy sa pekne hrali a hovorili o sebe, ze su najlepsi kamarati. zaklad je nebrat toho starsieho ako starsieho, ale radsej ich brat ako rovesnikov ked sa da, potom sa maju radi a su sebe rovnocenni, cize nie je problem, ze on mi toto spravil a on mi toto spravil. Nerobit policajta.

mamickalisticka
25. jún 2024

My máme rozdiel 2.4 roka. Ale po jednom dvojky. Je to masakeeer. Keď si predstavím mať len jedno dieťa plus ďalšie jedno dieťa, bol by to úplný sen 🤪🫣

mmonika
25. jún 2024

ja mam medzi detmi rozdiel presne 2 roky a 9 mesiacov, prve mam dievca druhe chlapca .. a poviem ti prve roky bol zahul ako sa patri,-- dcera ziarlila na vsetko doslova a do pismna, do toho bola v kuse chora zo školky takze vsetky choroby sme mali doma s novorodencom.. postupom casu to bolo lepsie napr ked mala dcera 7 a syn 5 aj sa zahrali, aj pobili a pod.. ale uplne ideal je to teraz ked ma dcera 22 a syn 19 rokov rozumeju si skvelo, az som sama prekvapena ..

deti95060810
25. jún 2024

asi záleží aj od pováh detí... máme rozdiel necelé 2,5 roka vždy som si myslela že aké budú parťáčky, nepohnú sa jedna od druhej, najlepšie kamarátky a skutej utek... myslieť som si mohla...
staršia viac myslí na kámošky ako na sestru... a to už obe majú 15+.

beata_k
25. jún 2024

Mam rozdiel 3 roky a zo zakona by som to zakazala 😃 Novorodenec + skolkar a jeho choroby + obdobie vzdoru = veeelmi zla kombinacia

autor
25. jún 2024

@mamickalisticka 🙈🙈🙈 fuu, to by som nedala. Klobuk dole!

autor
25. jún 2024

@deti95060810 my mame so sestrou presne 2 a pol roka sme uplne kontrasty. Akoze čo to sme sa zahrali kym sme boli malé ale po nastupe do školy už absolútne nie. Teraz po 30ke si k sebe ako tak hladame znova cestu (ale sestra býva v zahraničí takze sa vidime tak 4x do roka)..

deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bytc20
25. jún 2024

Podla mna to je najhorsi vekovy rozdiel 🙈 Radsej hned po sebe, alebo potom 4+ rozdiel. Vlastna skusenost z detstva + pozorovanie okolia (kamosky, rodina).

14petulka88
25. jún 2024

Ja zo sestrou mame 3 roky rozdiel, mame super vztah. To iste moja dcera zo synom, maju super vztah. Odporucam u nas to funguje.

abcmajacba
25. jún 2024

Ja mám 2 dcérenky a keď začala štvornožkovať tak to bolo o chlp lepšie a keď už chodila to sa už aj zahrali trochu.

beata_k
26. jún 2024

@deti95060810 Mas moj uprimny obdiv. Ja by som to nedala.

thoughtfulweirdo
26. jún 2024

Mám taký rozdiel a za mňa strach, hrôza, katastrofa 🤣 ledva som sa zbavila jedného bábätka a mala ako tak samostatné dieťa, bum zas do toho odznova a vôbec to na druhý krát nebolo ľahšie 😅 parťáci boli tak prvého pol roka, keď bol mladší "bábo", odkedy sa postavil na nohy, sú rivali na život a na smrť, nonstop sú v sebe, obaja chcú mať to isté, žiarlia aj na počet pohľadov, ktoré venujem tomu druhému, pohádajú sa aj o dve identické vidličky, ani jeden nie je natoľko zrelý, aby bol schopný riešiť konflikt racionálne, ani vo veku 3 a 6 zatiaľ stále nemajú spoločné záujmy a level zvládania, stále sa treba prispôsobiť buď jednému, alebo druhému... No ja keby som vedela, čo ma čaká, tak skoro by druhé dieťa nebolo 😅

basska_b
26. jún 2024

@dominikamacakova Pockaj, ty mas rozdiel 15 mesiacov a budes sice doma kratsie, ale pamatam sa, ze ta islo dobre ****

basska_b
26. jún 2024

Ja mam rozdiel presne 2 roky a medzi druhym a tretim presne 3 roky. Rozdiel som si nevedela vybrat ani ovplyvnit, proste to tak vyslo. Rozdiel 3 roky je lepsi v tom, ze to starsie je uz samostatnejsie v sebaobsluhe, samo sa pohra, povie jasne, co chce. Mam vsak pocit, ze ziarli viac a najma odhana mladsieho od svojej hry, zatial co so sestrou s ktorou ma 2rocny rozdiel, maju spolocne hry a temy. Ked sme mali rozdiel 2 roky, tak starsia si ani nepamatala, ze dakedy bola sama a neziarlila. Ale s tou ziarlivostou je to relativne, ziarlila od zaciatku aj kamoskina dcerka, kde im rozdiel vysiel len 1.5roka.

lucia245
26. jún 2024

Tiež som názoru, že je to ideálny vekový rozdiel. Ale je to aj, o tom, aké dieťa bude. Stačí jeden chronicky nespavec a aj dvojičky sa môžu schovať.... Nie všetko v živote sa dá naplánovať🙂