Rozdiely a podobnosti medzi súrodencami

mia258
1. jan 2012

Počula som, že súrodenci sa odlišujú aj povahami, napr. ak je prvé dieťa hyperaktívne, druhé je naopak pokojné a spavé. Ak prvé zvláda ľahko fyzické veci (začne skoro chodiť, behať, venuje sa športom), druhé sa skôr naučí rozprávať a je lepšie napr. v učení.
Je to pravda? Platí to na vaše deti? 🙂

juliagregor
1. jan 2012

dvojcata mam uplne rozdielne, jedna bytosť rozdelena napoly...
najstarší ma povahu rovnaku ako jeden z dvojčiat...
su to pojašené trdlá...🙂

simisi
1. jan 2012

moja prva dcerka bolo ukazkove babatko,take aj styri naraz 🙂 spala,papala,neplakavala, hrali sme,zahrala sa aj sama...perfektna/teraz ma 8 rokov a uz je to uplne inde 😀 /
druha je taky mrncos,koliky,reflux,placko...uplne ine babatenko....utesujem sa ze bude pokojnejsia ked pride puberta 😉
takze zatial su uplne rozdielne

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ejuska79
1. jan 2012

no kiez by to bola pravda.... moja dcerka je totiz hyperaktivna, cely den len beha, skace, je jej cely dom ako sa vravi a spi od narodenia velmi malo...takze som teraz dost unavena co ju stale nahanam, upratujem po nej, lebo len rozhadzuje co jej pride pod ruku....tak sa tiez utesujem ze to druhe bude kludnejsie...uvidime 🙂

macamac
1. jan 2012

@mia258 nie,neplatí 😉
prvý-max kľuďas, nevedela som,že je doma-od narodenia 😀 zvládala ho aj moja 85 ročná babka-lebo len kľačal a hral sa 🙂
veľmi spavý, skrátka-fakt zlatíčko 😵
malá-tiež je dobručká, veľa veľa spí, zahrá sa tiež sama-ale už aj s bratom
povaha-no,je to baba 😀 hocčo si nedá a veľa sa až pri nej syn naučil 😀 on bol taký tichý,nepriebojný-no,ale pri nej sa podučil 😉
obaja rozprávali veľmi skoro a čisto, chodiť začali okolo roka
veľa rozdielov nebadám,akurát im sedia tie povahy, malý je ryba a malá býk 😉

sympa1
1. jan 2012

u nas plati 🙂 strasia podla knizky ukazkova..papala spinkala kde som ju polzila , ziadne uspavanie na rukach ale sama v postielke..totalny kludas dieta..nevedela ani plakat...ale zato uz teraz pohodlnesjia..ako ma maminka oblecie tak budem 😀 ako ma upravi, co mi da jest a co vymysli....mladsia...totalny býk nielen podla znamenia 😀 nervacka...vsetko vydobija revom krikom..uspavat som musela na rukach/!!!!!!!!!!!/ do roku a pol!! pre vsetko sa hadzala o zme...starsiu sestru bila hryzla vsetko bere...ALE od sameho malicka sama sa oblieka ,umyva, na zachod ide, aj si umyje ruky, zuby...nesmiem sa jej dotknut pri prezliekani...sama si dokonca vybera, co si ide obliect do skolky 😀 😀 😀 aj co zje a co nie...a vymysla hry so starsou...sama som zvedava co z nich vyrastie 🙂

jarus1
1. jan 2012

@sympa1 k tomu býkovi...nie je býk ako býk, ja mám také skúsenosti, že apríloví býci sú stále vonku, stále sa v niečom hrabú a stavajú...no májový býk je lenivec najväčšieho zrna, jeho gauč je jeho svet 😀

sympa1
1. jan 2012

@jarus1 pardoooooon BARAN!!!!!! hehehe...nasa je baran..preto som chcela napisat to znamenie ako tvrdohlavost ale som sa preklepla lebo manzel je byk 😀

bodka13
1. jan 2012

@jarus1 mám májového býka (2.5.) a stále niekde poletuje,byť doma je pre neho najväčší trest 😀

sympa1
1. jan 2012

@bodka13 moj muz je 2.5. majovy byk a presne nanho sedi co si napisala 😀 uplne do bodky

lili777
1. jan 2012

No moji dvaja sú úplne rovnakí v jednom - že sú obaja nároční, akurát každý inak. Syn - nespáč, od mesiaca cez deň v kuse hore, reflux, silná žltačka, koliky - všetko čo existuje sme prešli. Dnes - šinter jak vyšitý, otrlý, nič mu nevadí. Malý hurikán, neskutočne silné obdobie vzdoru. Dcéra - prvé dva mesiace svojho života doslova prevrešťala. Toto obdobie by som už nikdy nechcela zažiť. Žiadne kľudné prechádzanie sa s kočíkom. Ja v polobehu a z kočíka rev🙂 to boli naše prvé mesiace. Dnes má rok a je tiež riadna beťárka, už aj brata vymláti🙂 Zabŕda neskutočne a všetko si snaží vydobiť protestami, krikom🙂 No také malé potvory. Ešte len bude veselo🙂

kamilka22
1. jan 2012

tak moje deti nemaju spolocne nic, rozdielne povahy, u nas plati to, ze dcerka skoro rozpravala a syn je skor fyzicky zdatnejsi. Dcerka bola pokojnejsia, syn je ako tryskac. Povaha sa crtala uz od zaciatku uplne ina u oboch. Oba su zavislaci na maminke, tak velmi daleko sa od nich nedostanem a jednu vec maju predsa len spolocnu a to tvrdohlavost.

jarus1
1. jan 2012

ja poznám otca a dcéru...obaja býci...on je 29.4. a je ako bodka13 a jej syn...dcéra je 19.5 a ona je neskutočne lenivá 🙂

lili777
1. jan 2012

@bodka13 fúha, to sú fakt preto takí??? aj môj je býk, mimochodom 2,5-ročný - 15.5.:-)

lili777
1. jan 2012

@bodka13 Ja som trochu zle pochopila to 2.5. v zátvorke🙂 som narýchlo prečítala, akoby mal tvoj 2,5 roka a teraz kukám, že to tak nie je🙂 takže nie sú rovesníci🙂

bodka13
1. jan 2012

no takže napíšem aj ja niečo o tých mojich dvoch čertoch 😀
starší/býk...sa podobá na mňa,bol "uvrešťané" bábätko,spával počas dňa 3x20minút ,do 2 rokov neprespal celú noc -normálne som sa bála mať druhé dieťa 😕 😀 ,chodil sám ako 11 mesačný-neštvornožkoval...povahu má citlivú,takú dievčenskú by som povedala ale vie byť aj pekne tvrdohlavý 😠 ,nevie ešte dobre zvládať vypäté situácie,tá jedovatosť a nervozita mu ostala ☹ ...no a ako som písala stále niekde poletuje,športuje,ešte ani oči ráno nerozlepí a už sa pýta kam pôjdeme 😀
mladší/vodnár ...vizážou je tatinova kopia 😀 ,milé usmievavé bábätko,ktoré plakalo iba keď ho niečo bolelo,štvornožkoval od 6 mesiacov,chodil ako 10,5mesačný ,je to taký náš "salámista"-nič ho nerozhádže,na všetko má čas 😠 😀 ,ale svoje si vie vydobiť,a keď sa v ňom pozbierajú krivdy tak vybuchne ako sopka 😀 ...má rád pohodlie domova,ale keď sa konečne odhodlá ísť von tak sa mu zase nechce ísť domov
no a ja som býk(13.5) a povahovo som niekde v strede medzi chalanmi 😉 pohodlie domova mám rada,ale to je už asi tým vekom 😀

len.petra
2. jan 2012

Mám dve baby a sú úplne rozdielne.

Staršia ako bábo krásne spinkala, bola na svoj vek veľmi dopredu, plynule rozprávala ako jeden a pol ročná, R vedela od dvoch, poslúchala na slovko, nemala som s ňou žiaden problém, až teraz ako 8 ročná začína mať všelijaké "móresy" 😀

Mladšia nespala do roka, trápili nás koliky, zuby, rozprávať začala neskôr, poslúcha tak na tretie slovko, ale je to úplne jedno, Obe sú zdravé a nádherné a milujem ich najviac na svete 😵 😵 😵

simisi
2. jan 2012

@len.petra zeby bol osmy rok kriticky 😀 😀 😀

len.petra
2. jan 2012

@simisi a to ešte nie sme v puberte 🙄 😅 😀

anjelicek26
2. jan 2012

Podla mna je hlupost porovnavat surodencov, lebo je to rovnake, ako porovnavat akekolvek ine individuum - su odlisny a v inom zasa podobny. Ako je kazde tehotenstvo ine - tak je aj kazde dieta ine. Povahove crty dedia po rodicoch, nie jeden po druhom.

My mame doma dve kopie, aspon vyzorovo, drahy syna, ja dceru. Jeden na druheho sa nepodobaju. Su to v podstate obaja kludne deti, Saska trochu diva, on viac flegmos, ale v podstate si vyhovuju, hadky, bitky, to byva veeelmi zriedka, uvidime o rok-dva. Saska spavala hrozne, maly spi dobre, to hadam jediny rozdiel. Ale vravim, toto nema nic spolocne s tym, ze su surodenci.

simisi
2. jan 2012

@len.petra vies co,ja uz dlho mam pocit ze sme...lebo horsie ti uz hadam byt nemoze....ja neviem po kom to dieta je 😝

mia820
2. jan 2012

@mia258 ano mozem len potvrdit ,syn pokojne dietatko od narodenie ,velky dobrak.........a dcerka take male cunamy ,uplny opak syna ...............povahy uplne vymenene,a to som nikdy neverila kamoskam ze to tak moze byt........ale to len moj nazor z vlastnej skusenoti..........ale hlavna vec ze su zdravuckyyyyy.

mia258
autor
2. jan 2012

Ja viem, ze to nemusi byt pravidlo, len mi napadlo, ze u znamych, ktorych poznam to tak je.
Moja je hotove tornado, vsade musi byt a vsetko skusit SAMA a ked sa jej to nepodari, zacne vyvadzat. Zacala skoro chodit, teraz uz nevie inak ako behat. Ale je dost samostatna, v podstate nas nepotrebuje ani pri hrach, davame na nu pozor kvoli jej bezpecnosti 😅 Dufam preto, ze druhe bude trosku pokojnejsie 😵

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katecameron
2. jan 2012

no tak to potvrdzujem ak je prve dobre druhe je zléééééééééééééééé a naopak ale teraz nmema cas to rozpisovat platí totalne u vsetkych ludí co som poznala aj v rodine a td...

annamary27
2. jan 2012

ahoj,ja ešte deti nemám,ale stačí ak sa pozriem na mna a moju sestru....ja som bola ako malá zlá-ona dobrá a v puberte to bolo naopak,ja kľudná a ona výbušná....ja som lenivá čo sa športu týka,ona je furt v pohybe a venuje sa tancu už skoro 20rokov.....ona sa učila horšie,ale v poho išla na výšku...ja som sa učila dobre,ale na výšku som si netrúfla,mala som lepy zo skúšok....

mamavava
2. jan 2012

Ja mám dve deti. Prvá neskutočne živá, keď ju aj niektorá z babiek výnimočne opatrovala, po hodine mi ju vracala so slovami, že sú z nej totálne vyčerpaná. Druhá sa javila zo začiatku pokojnejšia, ale asi od pol roka začala dobiehať sestru, tak neviem. Sestra si už zo mňa uťahovala, že tá neposednosť nebude vrodená vlastnosť, ale nadobudnutá, čiže za to môžem asi ja svojou výchovou 😖 😀 😀

alexandra
2. jan 2012

Ja mam tiez dvoch, vekovo dost blizko... do cca 2 rokov medzi nimi bol dost rozdiel, syn bol skor fyzicky vpredu, dcera sa naopak vobec neponahlala. Ale aktualne si naozaj nemaju co vycitat, jeden za 18 a druhy bez dvoch za dvadsat 😀

masinka
2. jan 2012

Moje prve dve boli uplne rozdielne. Prva spala 14 hodin v noci (akuarat 1-2x si medzitym cucla) a potom este po obede 4 hodiny v kociku, druha spala v noci tak 4 hodiny, potom od polnoci do stvrtej vkuse revala (aj ked bola na rukach) a potom si konecne trochu zdriemla, cez den spala 3x20 minut v babyvaku.Prva - ked sa ma ocna v deviatich mesiacoch pytala, ci sa jej robi flak pod ockom ked place, tak som nevedela odpovedat... ja som ju dovtedy tusim plakat nevidela....ale ani sa rehotat... druha sa bud rehlila, alebo plakala, tam zase neexistovalo nic medzi tym. Prva pre istotu prestvornozkovala aj tych 30 cm medzi gaucom a stolikom, az ked si bola 100% ista, tak sa raz zdvihla a odvtedy chodila, druha odkedy stala, rozbiehala sa do priestoru aj ked po par krokoch spadla. Prva do dvoch rokov hovorila 20 slov, druha dvojrocna recitovala cele basnicky. Prva sa v kociku chcela vozit este ako 4 rocna, druha bola v kociku len kym bola novorodenec, potom som ju musela nosit. Prva by sa najradsej nechala krmit a obliekat doteraz, druha jedla sama odkedy vedela chytit lyzicku (aj ked viac jedla bolo v usiach a vlaskoch ako v brusku) a pancusky si vedela obliect skor ako jej starsia sestra.
Prva do 5 rokov kazde rano v skolke plakala, druha sa stale pyta, kedy bude chodit aj ona.Prva je vyzorovo moja kopia, druha je cely tato 🙂 prvej zacalo obdobie vzdoru az ked mala 3 roky... odkukala to od druhej, ktora ho chytila uz ako rocna.... a teraz sa blaznia obidve rovnako 😀
a tretia je zatial tak pol na pol - povahovo, aj podobou🙂

katecameron
22. júl 2012

moji traja su uplne odlisny snad vo vsetkom 🙂 ako keby ani z jedneho cesta neboli 😀