Neviem už, čo robiť so staršou dcérou, poraďte.

29. nov 2019

Ahojte, prosim o radu. S 5 rocnou dcerou som mala super vztah, vzdy mi robila radost, bola take normalne dieta, poznala hranice, taka citliva, empaticka, pomohla mladsim detom na ihrisku, v skolke oblubena. Potom ked mala 4r. sa jej narodil brat a ten ma teraz 1 r. Aj ked je este maly, sedia si povahovo, uplne vidno, ze sa maju radi. Na zaciatku bola urcite ziarlivost z jej strany, napriklad si zacala vyzadovat viac pozornosti, tak som sa snazila a robila jej program rovno aj po porode. Precitala som si mudru literaturu a viem, ze to bolo dolezite. Nie casto, ale sem tam si to zariadim tak, aby sme aj my dve same mohli vybehnut niekam bez brata. Malemu teraz idu zuby, tak ma hryze pri kojeni a dlho trva, kym (na prsniku) zaspi. Teraz uz neviemktory den po sebe som ho horkotazko uspala a ona ho svojou nepozornostou vzdy zobudi. Som celkom kludna, ale uz som na nu za to fakt permanentne nahnevana. Ked uz mam dost, tak na nu kricim a to ma mrzi, lebo som si vsimla, ze maly brat na nu zacal akoby kricat a to rozhodne nie je nieco, co ich chcem ucit. A hlavne mam pocit, ze ten nas taky laskyplny vztah je prec. Samozrejme, mam ju rada. Len sa to normalne cez ten hnev, co voci nej citim, ani neprejavuje asi uz. Kazdy vecer ma v poslednej dobe mrzi, aky sme mali den. Do skolky teraz chodi na pol dna. Mam ju dat na cely, pomoze to? Chcela som si trochu uzit ten cas vsetci spolu, kym coskoro zacnem pracovat. Je to posledna materska. Bohuzial si ten cas teraz neuziva asi nikto z nas. Potesim sa hocijakej rade, dakujem.

jumama
29. nov 2019

A co tak jej odkryt karty a povedat jej, ze si uz unavena, ze bracek zle spi, ze a je ti to luto, ze sa zobudil. Ze vidis smutne dievcatko, na ktore skrikla mama, a ona ze vidi trosku nahnevanu mamu, co nevladze uspavat braceka este dalsiu hodinku. Ale ze to tak byt nemusi, ze to mozete spolu s troskou trpezlivosti zvladnut. Vecer pred spanim si povedzte tri pekne veci, co sa cez den stali, hladajte ich, aj ked by to boli len malickosti. Vymyslite jej pred uspavanim braceka nejaku aktivitu, co ju zabavka, kym bracek nezaspi, napriklad ona nech babiku dava spinkat a tiez okolo nej chodte po spickach, aby sa nezobudila. Nech babike listuje knizku, a ak nahodou jej babika zaspi skor ako bracek, na stol v kuchyni jej nachystajte kreslenie, nech vam nakresli novy obrazok na chladnicku.... Vacsinou detom pomoze, ak im zverime nejaku zodpovednost doma. Citia sa viac zahrnute a uzitocne. Napriklad ak pijete kavu, tak moze vam namerat lyzickou kavu do salky alebo nieco podobne. Nech nastrie stolik - prestieranie, obrusok, poharik, rozlozi keksik na tanieriky, co si spolu zjete, kym brat spi.... nieco take.

janne318
29. nov 2019

@jumama 👍👍👍😘❤🌹

natasha1988
28. feb 2020

Chce to vela lasky, hlavne ziadne karhanie, hnev, krik. Bolo by to este horsie.