Je lepší jedináčik alebo súrodenec?

29. apr 2023

Myslíte si že sa lepšie vyrastá dieťatku ako jedinacikovi alebo dieťatku, ktoré ma súrodenca max s 3 ročným rozdielom?

hederamonstera
29. apr 2023

Tieto rovnake temy stale dokola🙄 stretnu sa tu dva tabory a kazdy bude mat svoju pravdu

lauriik
29. apr 2023

Podla mna neexistuje univerzalna odpoved. Niekto je rad, ze ma surodenca, druhemu zase vyhovovalo byt sam. Poviem ti za seba, moje deti su super partaci a som stastna, ze su dve. Ja som naopak bola do 6 rokov jedinacik a tiez mi to nevadilo 🤷🏼‍♀️.

dizajnerka
29. apr 2023

Je lepšie keď sa rodičia rozhodnú či chcú mať bábätko, bez ohľadu na to, koľko detí už majú a odkedy.

palomka
29. apr 2023

Ja by som povedala tak, že... Mam dvoch súrodencov(bratov) starších o 7 a 9r. Veľký rozdiel medzi nami bol v detstve. Mali sme síce spoločnú izbu ale v podstate som bola ako jedinacik. Keď som nastúpila na ZŠ už boli stredoškoláci. Teraz keď ma každý rodinu a deti, som rada, že sa môžme stretávať a deti majú sesternice a bratrancov. Neviem si predstaviť, že by som ja alebo moje deti nemali nikoho okrem rodičov 🤷‍♀️ moja mama mala len jednu sestru, ta nemala deti a už aj zomrela a mame bolo vždy ľúto, že nema po smrti rodičov nikoho okrem nás deti... Ale rozhodnutie je na každom. Nie kedy hoci má súrodencov ma s nimi aj pekný vzťah a potom sú v podstate aj tak ako jedináčikovia....

marsmykkok
29. apr 2023

Ja som jedináčik. Súrodenec mi nechýbal. Lebo paradoxne hoci som vždy bola skôr outsider v kolektíve a hanblivá, osud to zariadil tak, že celé detstvo som mala blízke kamarátky s ktorými sme boli spolu skoro celé dni. Najprv najbližšie susedy, potom naj kamoška z triedy, potom ďalšie susedy. Ako dospelej mi surodenec možno bol fajn, ale zase kde je záruka, že by sme mali veľmi blízky vzťah? Veľmi blízky vzťah má možno 1 z 10 ľudí so súrodencami. Väčšina má len formálne vzťahy, nestretavaju sa kvôli diaľke a povinnostiam alebo sú dokonca pohadany a rozhnevany

pralinka25
29. apr 2023

tychto tem je tu fakt kopec.
strasne to zavisi od povahy a to ty nezistis kym je dieta male. ja som jedinacik, mam super rodicov, kopec kamaratov vsetko v pohode ale mne osobne surodenec vzdy chybal a aj chyba. vzdy som ho chcela a nepustilo ma to ani ked mam 40.
moje deti maju medzi sebou 5 rocne rozdiely. chcela som dve, mam neplanovane tri. podla mna im je dobre tak ako su. maju chvile kedy si idu na nervy ale viac ich je takych kedy su spolu v pohode. obe situacie ich ucia dost do zivota.
ale mam kamosku jedinacika a ta je cela stastna ze je sama a ma tiez len jedno dieta viac neplanuje. je to individualne. nikto ti neda odpoved. maj dieta pretoze ho chces ty nie pre to ze ma byt surodencom. su rozne vztahy v rodinach. niekedy si surodenci nevedia prist na meno. ja som v okoli ani v rodine tento zly variant nezazila tak mozno preto to vidim tak idealisticky.
ciste za mna je lepsie mat surodenca ako nemat. ale niekto kto nema dobry vztah so surodencom ti povie zas opak. toto je proste tema ktora nema spravnu odpoved.rodina od rodiny je to inak

domkakvet
29. apr 2023

Tak podla mna urcite lepsie tomu co ma surodenca.

euka210
29. apr 2023

Surodenec do 3r

luciah187
7. máj 2023

Surodenec, ako jedinacik viem posudit. Mam 3 deti.