Izba pre deti

sylvia217
27. jún 2015

Mamičky co myslite pre malých súrodencov spoločná izba alebo oddelene izby?? Co je lepšie??

moni244
27. jún 2015

@sylvia217 ak mas viac miesta, tak jedna spolocna na spanie a druha ako herna, nebudes musiet upratovat dve izby od hraciek, ked budu starsie, potom oddelene izby

gretocka
27. jún 2015

za mna spolocna izba v kazdom veku.... aj ja aj manzel sme tak vyrastali a vnimame to ako dobre, naucili sme sa tolerancii a prisposobovaniu, ktore potrebuje clovek v celom svojom zivote

0silvia0
27. jún 2015

@sylvia217 tiež zdieľam názor @moni244
Máš deti s malým vekovým rozdielom, sú to obaja chlapci, takže určite spolu do izby. Môžu si byť parťáci pri zaspávaní, pri zobúdzaní atď. Neviem si ani predstaviť dve takéto malé deti od seba odseparované. A časom si to deti poriešia, či chcú byť spolu alebo sami.

sovica
27. jún 2015

Tiež si myslím, ako 0silvia0, že v takomto veku ešte spolu. Ľahšie sa im bude zaspávať, čítať rozprávku na dobrú noc budete len jedenkrát, určite to aj pre vás bude jednoduchšie a pre chlapcov príjemnejšie, keď nebude každý sám. A ak máte dostatok miesta, tak súhlasím s moni244 - z jednej izby spraviť herňu. Keď budú chlapci väčší a budú chcieť byť samostatne, spravíte dve detské izby.

wewe22
27. jún 2015

zalezi na povahe deti my mame tri izby ale pouzivaju sa dve prostredna potrebuje byt sama lebo inak stale vymysla a robi neplechu a nema problem spat sama a najstarsia je s najmladsou lebo nechce byt sama tej malej je to desat ale velka potrebuje spolocnost

sylvia217
autor
27. jún 2015

no oni boli spolu az jedného dňa starší si rozmyslel, ze chce sám a odišiel do druhej izby.. Teraz sme kúpili dom a rozmýšľame ci nechať dve menšie, alebo spavit jednu veľkú.. Ja chcem aby boli spolu, len sa nechcem unáhliť, búrať muri a budú chcieť byt po samom.. Tiez sme potom rozmýšľali, ze jedna na spanie a druha na hranie a ak budú starší tak môžu mat kazdy sám.. Ale ja nechcem aby sa rozdelili, chcem aby si boli blízky a ak budú starší po večeroch sa rozprávali.. Preto som chcela jednu veľkú izbu pre nich.. Tak neviem..

applede
27. jún 2015

@sylvia217 presne ako pise
@moni244 ...ked su deti male, kludne mozu byt spolu a je to aj lepsie podla mna.....ja s bratom sme mali spoplocnu izbu,potom sme s prestahvali do domu ked som mala cca 12r.....a kazdy sme mali svoju izbu, takz z vlastnej skusenosti za seba hovorim ze to bolo super...kazdy sme mali svoje sukromie, svoj priestor...on s kamaratmi ja s kamoskami....atd ..... uvidis casom, ked deturence podrastu 🙂

wewe22
27. jún 2015

ono ma to svoje vyhody a navyhody ja som mala izbu so sestrou a bolo to vecne sama hadka ja som bola vzdy bordelar a ona puntickar ale ano po veceroch sme vykecavali az z toho rodicia sediveli no dnesne deti chcu byt same je to moderne mat svoju izbu sukromie a tak

sylvia217
autor
27. jún 2015

Vďaka zienky, ja som skôr myslela ako @gretocka navždy spolu.. Ale asi som uz staromódna.. Vďaka za názory.. 🙂

siska53
27. jún 2015

@sylvia217 osobne si myslim,ze kazde dieta by malo mat vlastnu izbu,ale zas..pamatam si na to,ako sme si so segrou suskalia rehlili sa po nociach.. Asi aj kvoli tomu nerada spim v izbe sama..
Zavisi aj od toho,ako spolu surodenci vychadaju..

U nas ina moznost nebude,len spolocna izba,hoci mame parik.. Zatial spime oddelene,ja s malou,muz s malym a v obyvacke maju detsky kutik. No je v plane i detska izba.. Spolocna,kedze byt nenafuknem.
Inak mam znamu,co spia vsetci v 1spalni a v druhej izbe maju deti hernu. Aj to je riesenie,kym su mali...

pralinka25
27. jún 2015

tazko povedat. ja som kedysi bola nazoru ze mat jednu spolocnu na spanie druhu ako hernu a neskor rozdelit ak budu chciet. to sa mi zdalo ako ideal.
u vas by to bolo podla mna pekne riesitelne, lebo vek maju dost blizky a aj su to chalani pokial nemaju prilis rozdielne povahy tak by som to dala asi takto.
u nas je to tak, ze budu mat oddelene, pretoze budeme mat 5 rocny rozdiel co uz je dost vela a este aj chlapec dievca. to by nerobilo dobrotu. ak by boli mozno rok po roku alebo rovnakeho pohlavia tak uvazujem ale takto to uz necham tak. kym by boli spolu tak starsi by uz aj tak potreboval kvoli skole uplne iny klud ako to rocne babo.

katrinka8
27. jún 2015

@sylvia217 - ahoj, ja na Tvojom mieste by som asi jednoznačne spolu 😀 Teda asi 2 izby by som zachovala, že jednu spálňu a jednu herňu. Keď budú starší, možno im príde vhod zase každý sám.

My máme rozdiel 3,5 roka, navyše dievča aj chlapca, a 4-izbový byt. Ale tiež ideme robiť herňu a spálňu, a keď už budú väčší a budú chcieť byť sami, tak rozdelíme 😉

marylis
28. jún 2015

Za mna urcite oddelene izby. Toboz ak je to dievca a chlapec 🙂

gretocka
28. jún 2015

Moj manzel bol sam najstarsi chalan a mal dve sestry, moja segra ma chalana a dievca s takmer patrocnym rozdielom a tiez su cely zivot spolu v izbe. Nepacha to ziadne problemy, skor to vnimam ako vyhodu. Ako moj manzel so sestram, tak aj synovec s neterkou maju skvely vztah a dokazu sa tolerovat navzajom a tiez si myslim, ze im to prinasa vyhody aj do ich osobnych vztahov.

Mam pocit, ze dnesny svet je hrozne individualisticky a tiez falosne tolerantny v niektorych veciach.

To ako surodenci vychadzaju z mojho pohladu velmi zavisi od toho, ako vychadzaju rodicia a ako ich vedu.

Aj ja mam chlapca a dievca, tretie zatial netusim co bude, medzi najstarsim a najmladsim bude rozdiel sest rokov, napriek tomu spajame dve male izby aby sme im spravili velku spolocnu detsku, lebo to vnimame ako spravne.

Ale respektujem, ze niekto ma mozno iny nazor a povazuje za spravnejsie mat izby oddelene.... 🙂

mirkakab
28. jún 2015

Aj za mna spolocnu izbu. Raz som citala jeden vyrok : "kazdy ma svoju izbu ale aj svoju samotu" a nejako sa mi vryl do pamati, takze som nad oddelenymi izbami ani nerozmyslala, aj ked priestor na nu by bol ....

gretocka
28. jún 2015

ja to planujem vo velkej detskej riesit zvysenymi postelami a kazdemu pod nou spravit "brloztek" kde sa budu moct zasit, teda kazdy aj svoje sukromicko, ale zaroven spolocny priestor. 🙂

danna85
28. jún 2015

@sylvia217 Ja by som spravila dve izby. A ako niektore pisali, v nizsom veku jedna izba na spanie, druha ako herna. Vo vyssom veku sa jeden bude chciet ucit, zatial co druhy spat. Jeden si privedie kamaratov, druhy bude chciet si citat a podobne. Ja som mala oddelene izby so surodencom od zaciatku a nevnimala som to, ze sme boli od seba. Nikde nie je napisane, ze aj ked budu starsi, nemozu travit spolocny cas v 1 izbe, pripadne aj spat v 1 izbe, ak sa im zaziada (existuju roztahovacie postele 🙂) aj napriek samostatnym izbam. Tot moj nazor.

patkaza
3. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

kľudne spoločná izba a keď budú deti staršie a budú chodiť do školy a máte dostatok priestoru tak im potom zariadte oddelené detské izby http://akoapreco.com/ako-zariadit-detsku-izbu/

sylvia217
autor
3. nov 2015

Tak sme sa rozhodli.. Z troch malých sa zrobia dve rovnaké velke.. Jedna na spanie, druha na hranie.. A ked budú starší, sami sa rozhodnú ci chcú byt spolu ci oddelene.. 🙂