Dať, či nedať spať deti do jednej izby?

lotalujza
17. aug 2013

Ahojte potrebovala by som poradit - mam syna 5,5 roka a dceru 2,5roka, a stale premyslam ci ich dat do izby spolu spat alebo nie?? 😕
Syn spava vo svojej izbe od 1,5 roka a nechce ani pocut o tom, ze tam dam dceru, Dcera stale spi so mnou v izbe, obcas pride k nam aj
syn spat. A ked spomeniem, ze nech si tam spinkaju spolu sami, tak zacnu revat. Sem tam chce ist syn cez obed spat s dcerou do izby.
Dceru zatial nechavam v izbe preto, ze teoreticky nemam kde ist ja spat, vyzadovalo by to nejaku rekonstrukciu, cize keby boli spolu v izbe
pomohlo by to, ale neviem sa rozhodnut. dakujem

dejka77
17. aug 2013

No je to dobry napad, ale pises, ze synovi sa to nepaci. Musis popracovat na tom, aby oni sami chceli 🙂 .
Moji spia zatial pri nas, ale najradsej by som ich dala uz do detskej.

babulina
17. aug 2013

My sme dali deti oddelene do izieb, psychologicka nas vsak nepochvalila, tvrdila nam ze kvoli podpore surodeneckeho vztahu je vhodne, aby boli co najviac casu spolu aspon do 8 az 10 rokov, u nas aj ked maju samostatne izby, tak vlastne by sa dalo povedt ze maju len oddelene spanie a formalne hracky, inak su stale spolu pokial su teda doma

marylis
18. aug 2013

@lotalujza Ja osobne si myslim, ze kazde dieta potrebuje sukromie. Ja som bola v izbe s o 2,5r. mladsim bratom a bolo to peklo!!! Jedine pozitivum bolo, ze ma to motivovalo cim skor vypadnut z domu. Do vsetkeho mi liezol, kutral po suflikoch, bili sme sa, no otras. Teraz mame super vztah, ale musel sa budovat. Niekolko rokov sme sa vidali len sporadicky, aby sme si od seba oddychli. Teraz uz fajn, no ale spominam na to nerada.

katecameron
18. aug 2013

tak male deti by asi mali byt spolu v izbe ako píse babulina koli podpore surodeneckeho vzatahu moje deti su v izbe tri jasne ze sa ja pobiju pohadaju ale maju sa radi no v buducnosti uvazujem hlavne v puberte dceru osamostatnit od chalanov

fuska
18. aug 2013

Kedysi toto nikto neriesil. Detska bola iba jedna, ked prisiel cas, deti spali spolu v jednej izbe. Dve, tri, styri. Myslim, ze dnes je asi velmi divna doba, ked kazde dieta od malicka potrebuje sukromie a luxus vlastnej izby.

googlinqa
18. aug 2013

kedze ja sama som bola jedinacik, dlho som spavala s nasimi v jednoizbovom byte a bolo mi fajn, myslim, ze je to uplne jedno, moja mala ma rok a je naucena, ze ked jej pustim rozpravocku na cd a zavriem dvere, uz buvinka, par krat som skusila lahnut si k nej a uz ju to vyrusovalo 🙂, myslim, ze je to vek zvyku od mala ako naucis dietatko zaspavat

andrejka1974
18. aug 2013

u nas spali vzdy deti spolu, obsadili nam spalnu a spali na manzelskej posteli simon a matus a vedla jurko , zo zaciatku, simon a jurko na manzelskej posteli a matus vedla nich v postielke 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a potom spali simon, matusko a sinduska spolu v spalni 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 teraz spia v jednej izbe simon s matusom, v druhej izbe jurko a v spalni sinduska a rianka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 kludne ich daj spolu vadit to nebude

dana_l
18. aug 2013

nase starsie maju spolocnu izbu. uz od malicka tam boli spolu. a dvojicky som pred nedavnom prestahovala do ich izby a tiez spinkaju spolu. je rozdiel ak tvoj starsi uz je zvyknuty ze je sam a zrazu sa tam ma niekto "pristahovat" a je rozdiel ak dieta bolo spolu s rodicmi a inymi surodencami v jednej izbe a potom ich "vyhodis" do ich vlastnej izby.
urcite budes potrebovat viac sukromia ako mala bude rast. nemyslim si ze spavanie spolu v jednej izbe je dobre trvale riesenie (nevravim ze deti nemozu ist niekedy k rodicom na "navstevy" ale hlavne spanie bude v ich izbe).
urcite keby si mala extra izbu tak by si neriesila tuto dilemu. kedze je len jedna izba kam mozes dat malej postiel tak starsie dieta musi pochopit ze musi ustupit - vysvetli ze v noci sa predsa spi a nikto nikoho nevyrusuje a skus im aj spolu citat nejake knizky zeby si zvykol na tu myslienku a stahovanie nebolo nasilne.
ale aj keby on nechcel tak tvoje rozhodnutie bude to konecne a nie "chcem-nechcem" tvojho dietata.
teraz su deti este malicke ale do buducnosti by si mala rozmyslat nad inym riesenim pretoze by som nenechala velke deti ineho pohlavia v jednej izbe. predsa len dievcence budu mat svoje "veci" a chlapci svoje "problemy".

lotalujza
autor
18. aug 2013

@dejka77 @babulina @marylis @dana_l @andrejka1974 @googlinqa @katecameron
dakujem krasne za radi, pomohli mi v rozhodnutí, ze dám ich spolu, aj tak si vzdy pred spaní este spolu cítame alebo rozpravame, a este k tomu chodia aj naraz spinkat
len skor sa musim ja zmierit s tym, a pomalicky to rozdychavat, ze ostanem sama v izbe 😀 , uz som si tak velmi zvykla, ze asi aj preto to nesilím, kedze sa uz nikdy nevrati ten krasny cas, malinkeho babetka, a asi uz zjavne dalsie babo nebude, sice ako sa hovori - nikdy nehovor nikdy 😀 🙂

hugo5
2. sep 2013

Ahoj, Ja mám deti už veľké 9 a 6 rokov, ale spia spolu odkedy sa narodil syn. Mali izbu vedľa našej spálne, takže ja som si ho chodila v noci každé dve hodinky odkojiť až do jeho dvoch rokov. Keď mal syn 3 a dcéra 6 tak sme mali pokus, dať, každého do svojej izby, ale pokus nevyšiel. Dodnes spávajú spolu v dcérinej izbe, len keď majú kamošov na noc tak sa rozdelia. A ešte niekedy keď sa hnevajú tak si malý zbalí vankúš a paplón a ide spať do svojej izby - to sa s mužom smejeme, že nacvičujú manželský život. 🙂 Ale musím povedať že je super že spia spolu, večer ich sem tam počúvame ako sa rozprávajú čo zažili cez deň, riešia svoje detské problémy a aj to kto je do koho 😉

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
palomka
5. sep 2013

mozno skusit predelit aspon cast izby nejakou prieckou aby mal kazdy svoj priestor na hranie a spanie 🙂 u nas je to podobne, syn spi so mnou v spalni a dcera s muzom v detskej. vsetko sa to pomenilo ked som bola v porodnici...a asi je uz najvyssi cas ich dat spolu spat 😀

miskachrumka
3. okt 2013

ahoj moji chalani tiež spia v jednej izbe a je im veeeeeeeelmi veselo 😉

lionx
7. okt 2013

,jaaj,,uz onedlho budem riesit podobny problem,,coskoro sa nam narodi druhe babo,,mala spi este v postielke bude mat 3 roky,,ale uz je na ceste normalna postel,,takze sa bude musiet presunut a uvolnit postielku pre braceka,,z dovodu,,ze byvame u svokrovcov a spime v jednej izbe kt.sme si uz predelili,,aby mala nasa mala aspon nejaku provizornu detsku izbu,,no hotove kocurkovo,,som zvedava ako to zvladneme,,spanie,,dufam,ze sa nebude mala budot na plac maleho ,no mam z toho uz teraz nocnu moru 😒

kkubekova
20. dec 2013

Ahoj,ja mam vekovy rozdiel medzi dcerkami 22 mesiacov a odkedy mala mladsia 15 mesiacov, tak som ju zacala davat spavat so starsu do detskej izby cez obed - malej aj velkej sa to pacilo a ked starsia nie je v skolke, tak spinkaju cez obed spolu 😉 No v noci je to uz problem - mladsia sa este budi a hned ma hlada - niekedy tam vydrzi do 3tej rano a inokedy uz o 22hej vykrikuje "mama, mama" no a uz aj s paplonikom putuje ku nam do spalne. Myslim, ze je super, ked spia deti spolu, aj rodicia potrebuju trochu casu a priestoru len pre seba a aj detom to prospeje, utuzuju si vzajomny vztah - ale ako vravim, ked to nejde, tak to nejde - treba vydrzat, mozno sa to zlepsi vekom - ja sa tym utesujem 😀

patkaza
3. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

skúste ich nejako naučiť spať spolu v jednej izbe a neskôr by bolo vhodné pre dcérku zvlášť izbu 🙂 http://akoapreco.com/ako-zariadit-detsku-izbu/