Čakám štvrté dieťa

helebrandova
8. mar 2022

Ahojte mamičky som mladá mamina mam 3 deti este malé syn ma 6 dcera 5 a najmenší bude mat 3 roky robila som si test jedna silna a druhá slabunka
Tak sa chcem spýtať je tu mamička ktora ma 4deti ?
Ako to zvláda všetko???a ešte jedna otázka ked nemam ziadne problémy mozem si vybrať cisarsky rez ? Je zadarmo alebo sa niečo platí zato budem vďačná za všetky radí,som zúfalá neviem či si to mám nechať alebo nie ďakujem

a_alexandra_a
8. mar 2022

Gratulujem 🙂 pozri si tento profil, Ria čaká 5. dieťa 🙂 https://www.instagram.com/vinarovazena/

veronikavasakova
8. mar 2022

Ahoj gratulujem. Ja mam tiež 4 deti a to 4.ma poriadne prekvapilo. Ale výhodu mam že tie 3 staršie sú už samostatnej sie majú 14 až 7 rokov takže mam dosť času venovať sa babetku a aj mi dosť pomôžu keď treba. Ak musíš zvládneš a vydržíš všetko. O cisárskom neviem ale ja som mohla ísť na cisársky lebo mala bola koncom panvovým ale ja som sa cisárskeho bála tak som skúsila pretocenie vonkajšími hmatmi a podarilo sa tak som rodila prirodzene.

nika501
8. mar 2022

@helebrandova ahoj 😊 najprv ti chcem zagratulovať k bábätku 👶 .....môj názor je, že ak si zvládla tri, ďalšie už problém nebude 😊 najmladšie má 3 roky a vtedy už je dieťa viac menej samostatné...a čo sa týka cisárskeho...u nás si rodička nevyberie či chce alebo nie...ak nie je indikácia na sekciu, tak musí ísť prirodzene...ale to hovorím o našej nemocnici...neviem ako to funguje inde

helebrandova
autor
8. mar 2022

@veronikavasakova ahoj ďakujem ze si napísala 😊 len prestáva že by som mala ísť zase rodit prirodzené vo mne vyvoláva paniku niekedy mám také stavy ze premýšľam ze si to nechám potom ma zase napadne ze to dam prec sama neviem 😏

helebrandova
autor
8. mar 2022

@nika501 ďakujem , len pôrod vo mne vyvoláva strach

cammille
8. mar 2022

@helebrandova ahoj, ja mam 7 deti😊❤ vsetky chcene, planovane a milovane❤ gratulujem ti k tehotenstvu, mat velku rodinu je krasne😊.. a porodu sa neboj, mozno prave tento stvrty bude najlepsi...

dievcacitajucelist
8. mar 2022

@cammille jej 7 deti? Klobúk dole ja pri troch mám niekedy pocit, že vyskočím z okna (ešte že máme len štvorec 🤣)

staleja
8. mar 2022

Ahoj gratulujem. Vôbec neuvažuj nad tým, či si bábätko nechať. Samozrejme, že si ho necháš a samozrejme všetko zvládneš. Vždy, vždy sa nájde niekto, kto pomôže. A pokiaľ viem, dá sa vybaviť cisársky na základe veľkého strachu. Ja som sa tak veľmi bála po prvom pôrode prirodzeného pôrodu, že som to povedala hneď na začiatku môjmu gynekológovi, že sa ma každú noc sníva, že rodím a on sám mi povedal, že musím na to prestať myslieť, že keď tak vybavíme sekciu pre tento dôvod. Nakoniec nebolo treba, lebo som mala problém so srdcom a mala som sekciu tak či tak. Želám celej rodinke Bohom požehnaný deň...+

helebrandova
autor
8. mar 2022

@staleja ďakujem pekne za odpoveď

zuzana275
8. mar 2022

@helebrandova ahoj prvom rade gratulujem aj ja mám tri deti a štvrté na ceste úplne neplánovane už .... Ja mám doma si e už chalani sú veľký jeden bude mať 20 rokov druhý mal 17. Tak a najmladšia má 6 a pol mesiaca a som opäť tehotná tak čakáme 4 tiež

yoxinka
8. mar 2022

@helebrandova
Kamoška má štyri deti. 9,7,5 najmladšia má 2,5 roka. Jej muž je špičkový IT kontraktor, rodinu zabezpečuje, je perfektný otec, tak ako sa on venuje deťom, klobúk dole, baba miluje svoje deti a miluje materstvo, decká sú perfektne vychované. Keby ju stretneš, ani by ti nenapadlo, že niekedy rodila, vyzerá skvelo!!! Obaja vždy túžili po veľkej rodine, ale teda u nich to rozhodne nie je o tom, že narobíme si deti a nejako bude. Deti a rodina sú ich život a je to ozaj vidieť. Takže áno, dajú sa zvládnuť aj 4 deti 🙂.

nezabudka3391
8. mar 2022

mam kamosku ktora ma 4 deti a neraz ma toho dost...ale oni su velmi veriaca rodina cize u nich nieco ako ochrana pred tehotenstvom nic nevravi, pravdu ked mam povedat nemenila by som sa s nou a teda ani s nikym inym ale to som ja, mne uz 4 pride dost nie to este 7 pre mna je to uz dost extrem tak ale kazdy mame ine priority...kto chce nech ma aj 10 deti ak to zvlada psychicky aj financne

veronikavasakova
8. mar 2022

@helebrandova to verím. Ja som mala strašnú paniku z toho a želala som si radšej cisársky ale keď sa mi v 34.tyzdni mala pre točila a hrozil mi reálne cisársky tak som sa zrazu zľakla a radšej som išla prirodzene. Ja som ale mala dosť ľahké a rýchle pôrody. Ten posledný bol tiez v pohode len malá neschadzala dole tak sa to natiahlo asi o 2 hodiny. Ale len čo som porodila bola som šťastná ze som sa tak rozhodla. Po niekoľkých hodinách som behala ako srnka a tie co boli po cisárskom jojkali aj na 4.den.ale každý pôrod je iný.

helebrandova
autor
8. mar 2022

@veronikavasakova chcela by som ísť cisárskym ale to je take drahé teraz mi písala jedna baba ze tiez chcela a pytali od nej 450€ to som netušila ze je to také drahé

pininka1
8. mar 2022

@helebrandova nechapem preco by od teba mali pytat peniaze za cisarsky. Druha vec je, ze ja mam tri cisarske za sebou a teda ziadna slava to nie je. So mnou rodila jedna pani tretie cisarskym, prve dve mala prirodzene a povedala ze nikdy viac by cisarskym nesla.

mimikarol
8. mar 2022

Neviem, no ja by som v cisárskom záchranu nehľadala. Prirodneze som síce nerodila, takže porovnať neviem. Ale po cisárskom som mala také bolesti že som skoro odpadla v sprche a ešte dva týždne som spala po sediacky na gauči, lebo keď som si ľahla bez pomoci som sa nezdvihla....

bibina32
8. mar 2022

@helebrandova skús napísať do skupiny Mnohodetné rodinky, tam sú mamičky s viacerými deťmi.

lala123
8. mar 2022

@helebrandova kľudne ak mas úzkosti z pôrodu navstiv psychiatra. Kamarátka mala papier od psychiatra, že má úzkostné stavy z pôrodu a boji sa prípadného panickeho záchvatu a stačilo to gynekológovi ako indikácia k sekcií. A inak blahozelam a neboj sa, my ženy sme silne😉

helebrandova
autor
8. mar 2022

@lala123 Ďakujem

veronikavasakova
8. mar 2022

@helebrandova ja som ani nevedela ze sa to dá zaplatiť. Myslela som ze musí byť na to dôvod. Mali ste ťažké pôrody ze sa bojíte. Mam kamarátku co mala papier od psychológa ale ona mala strašne ťažké 2 pôrody a potom mala až chorobný strach z pôrodu tak mala papier ze je lepší cisársky tak ho mala zadarmo.

helebrandova
autor
8. mar 2022

@veronikavasakova posledny pôrod som mala strašný a Od vtedy som si povedala ze deti nechcem tak ale stalo ze cakam dieťa ale určite nechcem rodit prirodzené tak budem vďačná za všetky radí od vás
@veronikavasakova
@veronikavasakova

veronikavasakova
8. mar 2022

@helebrandova tak možno skúsiť posudok od psychológa alebo psychiatra neviem ako to chodí. Len viem ze vtedy ta kamarátka to nevybavila ľahko. Chápem ten strach ja som nemala ťažké pôrody a bolo mi až do plaču pred pôrodom. Alebo sa porozprávať na rovinu s gynekológom on môže indikovat cisársky. Záleží od doktora, niekto nechce áno počuť odporúčať cisársky a niekto sa dá prehovoriť. Alebo možno sa to samé zomelie tak ako pri mne že som mohla mať cisársky keby som chcela. Tiež som myslela že som si to sama privolala ze sa mala otočila na koči tehotenstva.

betulinka1
8. mar 2022

@helebrandova mala som cisarsky a nic som neplatila a nic nepýtali. Maly sa neotočil ale ja som mala cisarsky odporučeny od ortopeda. Doniesla som papier, ze neodporúča normalny porod. Nedavali mi preto ani lumbalku ale normalne ma dali do narkozy. Mala som zlomený stavec, kde sa picha lumbalka, tak sa bali.

leuska1991
8. mar 2022

@helebrandova aj ja cakam 4dietatko. Popravde sa bojim,ale aj velmi tesim. Gratulujem aj tebe😍

helebrandova
autor
8. mar 2022

@leuska1991 ďakujem a gratulujem tiež 🤗
@leuska1991