Ake výhody má mať tretie dieťa?

14. sep 2022

Ake su výhody tretieho dieťatka? Ci to má skôr nevýhody? Lebo mam pocit ze skôr prevyšujú nevýhody ako výhody.. ze to velmi zamáva so všetkým

Veľmi mi ❤️ túži po treťom..ale muz uz do toho neni.. mame obaja 31r , finančné sme ok.. som na rd s 1,5 ročnou dcérou a mame este 5rocnu. A ja akosi stále myslím a túžim mat este jedno. Proste 3 deti.. neviem co mi šibe, pritom viem co to obnáša.. samé nevýhody,kupa nového auta,ako sa pomestime v byte v budúcnosti.. ci im finančne dokážeme všetkým zabezpečit všetko v budúcnosti,co sa týka školy atd. Plus ako som kdesi čítala,s 3detmi sa horse chodí vraj na dovolenky a výlety...

No ja proste túžim mať veľkú rodinu, aby mali deti partakov, .. myslím ze ked je viac detí,tak su decka aj take skromnejšie a zodpovednejšie.. a tak.neviem. sú nejaké výhody skúsiť este tretie? Alebo jw to ozaj uz len navyše a dve deti v dnešnej dobe stačia?

sissy27
14. sep 2022

nehnevaj sa, ale mne príde úplne scestné zamýšľať sa nad výhodami pri rodení detí... istá skupina obyvateľstva by ti na to odpovedala, že je to super, lebo môžeš byť zas aspoň tri roky doma a dostávať peniaze a to je asi tak všetko...
Deti nie sú o výhodách a nevýhodách, deti sú o láske a zodpovednosti za ne a to si už musíš sama rozhodnúť, či ti to stojí za napr. zdravotné komplikácie v tehotenstve, pôrod, vyššie životné náklady. Ani sa nemusia vydariť súrodenecké vzťahy.
Ale pokiaľ muž vyslovene tretie nechce, tak z môjho pohľadu to máte vybavené. Každé dieťa by malo prísť na svet chcené oboma rodičmi.

martinmmartin
14. sep 2022

Zakezi na tom ako dokazes zo svojim zivotom nalozit. Mas nieco co si okrem deti naozaj dokazala? Vies o niecom comu sa chces a vies venovat a niesu to deti? Alebo ta definuje materstvo? Ide o to ako chces so svojim casom na tejto planete nalozit. Niekto vymysli nieco co ho naozaj robi stastnym a si to aj zrealizovat a niekto to nedokaze. V druhom pripade vyplnis taketo prazdne miesto dietatom, co funguje ako zaplata na fakt ze nevies, nechces alebo nedokazes nic ine zmysluplne vymysliet. Toto nieje zle ( aj ked to tak moze vyzniet) kazdy sme hold inaksi.

autor
14. sep 2022

@sissy27 nepochopila si to... Pýtam sa na život,ako sa zmenil po príchode 3 dieťaťa... Či je to naozaj cítiť ze je viac clenov alebo ako sa hovorí,, schova sa medzi ostatnými,,

ropucha6
14. sep 2022

Skus sa viac rozpravat s muzom ako hladat nejake vyhody 🙂 zvladnes sa postarat o tri deti, ak by si ostala sama? Toto by ste mali mat obaja ujasnene.

0silvia0
14. sep 2022

Len ty s muzom poznas vase zivotne podmienky a vase nastavenie. Toto je v prvom rade otazka na pokec s partnerom. On to moze citit uplne inak ako ty.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lauriik
14. sep 2022

Som zvedava co napisu baby. Ja tiez mam niekedy take stavy, ze tretie ano. Akoby od srdca. A potom zacne hlava premyslat, ako zvladneme tri deti, aky blazon by nam ich zavaroval keby sme chceli niekam sami, dovolenky sa predrazia, deti uz su vacsie a zase sa vratit do toho cvungu s babatkom, navyspana, vykojena, plienky, navyse tehtenstvo ma nekaka vobec. Takze hlava zatial vitazi 😅

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irusa
14. sep 2022

u nás je to opačne...muž by chcel a ja v žiadnom prípade... dnes si tu a zajtra nemusíš...áno som negativistka a vždy zvažujem , čo keď...nie je problém deti narobiť, ale postarať sa aby im nič nechýbalo.... keby som mala 25 tak možno...ale časom ako roky pribúdajú moje zmýšľanie sa mení...v dnešnom svete je to ťažké s dvomi deťmi a nie to 3,4,5 ....
ale ako sa hovorí jedno vyrastá popri druhom...no treba ich finančne zabezpečiť

janinah
14. sep 2022

Môže napísať o nás,máme tretie dieťa a je neskoré,po mojej 40+.Vidím len samé výhody a to má syn už 17.Nie sme doma sami,stále sa mám o koho starať,stále je tu niekto kto nám nedovolí žiť so syndromom prázdneho hniezda.Po finačnej stránke to tretie dieťa nijako nezaťažilo rodinný rozpočet,po citovej je to víťazstvo,zas je tu niekto kto ľúbi a je ľúbený.Moje dve dcéry sú už samé matkami a starať sa o malého brata v ich puberte im len pomohlo.So synom sme sa aj rozprávali ako to cíti,že má "starých " rodičov,no nijako mu to nevadí a nerieši to /matky na MK áno,ale kto nezažil nepochopí/.Keby som mala dnešný rozum,tak mám dve deti,potom prestávka pár rokov a potom znova dve.Takže za mňa tretie dieťa v akomkolvek veku rodičov určite áno,kto vychoval dve ten to tretie vychová tiež,len sa zas trochu nevyspí,trochu počkaju dovolenky a bude to stáť trochu peňazí...no a čo? výsledok určite stojí za to.

irusa
14. sep 2022

@janinah len keď zdravie slúži...dokážeš všetko....

maryetta
14. sep 2022

Mame 3deti. Neviem na toto odpovedat. Ani vyhody ani nevyhody.
Sme ale vsetci stastni ze sme v tomto zlozeni 🙂 a vsetci sme sa tesili-i ked ja prvotne velky sok 😂🙈

sissy27
14. sep 2022

"aké sú výhody tretieho dieťatka" znela tvoja otázka... takže nie že ja som zle pochopila, ty si sa zle opýtala 🙂
Nevýhody sú jasné - tri autosedačky v aute, tretia posteľ v detskej izbe, ťažšia logistika čo sa týka škôlky/školy/krúžkov, samozrejme to všetko zhltne viac financií.
Nedajboh aby čo len jedno dieťa malo zdravotné problémy, takisto zadeliť čas rovnomerne medzi tri deti a nezabudnúť pritom aj na seba a manžela.
No a samozrejme treba rozmýšľať aj nad tým čo ak jeden z vás na to všetko zostane sám...
Výhody sa asi dajú zhodnotiť až po tom, čo ti deti odrastú, v čom bol ten prínos.

janinah
14. sep 2022

@irusa slúži....a keby slúžiť prestalo,tak je všetko zabezpečené,aby ten posledný syn neostal napospas...a je to aj zaujímavé mať v mojom veku ešte doma študenta...napr. včera som sa dozvedela čo má nulovú hmotnosť a predsa vydáva energiu😉

simca06022011
14. sep 2022

Zariad sa srdcom s nie povrchnými hlupostami. Ak da dohodnete ze tretie chcete tak ho majte, mozete kludne aj par rokov počkať s nim a uvidite.

irusa
14. sep 2022

@janinah každý je nastavený inak...ja už v 35 deti nechcem.... v 40 radšej chcem vnúčatá ako vlastné deti....

galganka
14. sep 2022

...nech rozmýšľam ako chcem na žiadne "výhody", ani "nevýhody" neprichádzam. 🙈 nemáme skupinové zľavy, ani kupón na prací prášok, lebo prať môžem nonstop... aké výhody malo vaše prvé, či druhé dieťa? A nevýhody? Našim nič také nenainštalovali...

jankalukasova
14. sep 2022

Túžila som po treťom a mám ho. Žiandne negatíva nevnímam. Iste, malé dieťa potrebuje svoj režim, keby sme nemali najmladšiu, tak toto leto už sme ďaleko viac po výletoch ale to nevnímam ako negatívum, to je poroste súčasť toho mať dieťa. Museli sme kúpiť iné auto, aby sme do neho vtrepali tri sedačky. Ale nič z toho, čo sa muselo urobiť alebo zmeniť sa nedá postaviť do kalkulácie s tým pocitom milovať ďalšiu osobu, ktorá mi obohacuje život už len tým, že je. Nič z toho neviem klasifikovať ako výhodu alebo nevýhodu....

janinah
14. sep 2022

@irusa nechsapáči,nik ti nebráni žiť ako chceš...ja už vnúčatá mám,som bohatá na deti aj vnúčatá,lebo som to tak chcela

irusa
14. sep 2022

@janinah veď ja ti to neberiem...rob si čo chceš...autorka sa pýtala na výhody a nevýhody..napísala som svoj pohľad...kľudne roď aj teraz ..mne je to úplne jedno

janinah
14. sep 2022

@irusa ty si otočila debatu iným smerom,ja som len reagovala...pekný deň

zuzana9393
14. sep 2022

Nedava mi u teba logiku jedna vec. Chces ich ucit skromnosti, ale sama pises, ze s tromi detmi sa bude horsie chodit na dovolenky. Ak chces mat deti skromne, nemusia byt tri. Staci ak sa tej skromnosti budu ucit od teba. A teda bud tych dovoleniek bude pri troch detoch menej, alebo budu trochu zlozitejsie. Nemat 3 deti, kvoli konfortu na dovolenke mi absolutne nepride skromne z tvojej strany.
Dalsia vec, ak tvoj muz uz nechce, tak naco riesis vyhody/nevyhody.

irusa
14. sep 2022

@janinah netuším akým iným smerom...ty si napísala , že si nadšená z dieťaťa v neskorom veku ja som napísala, že v takom veku radšej vnúčatá ako vlastné deti

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irusa
14. sep 2022

@stvura klobúk dole pred tvojim otcom....

janickacrazy
14. sep 2022

Výhoda tretieho dieťaťa je tá, že omladneš, teda aspon mne to tak hovorili. Moj muž tiež veľmi tretie už nechcel, ale nakoniec sa mu to nejak rozležalo v hlave a máme aj tretie. Teraz je jeho miláčik.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janickacrazy
14. sep 2022

@stvura tak ja mám veľké rozdiely vekové, posledné som mala v 39, takže ja som veru omladla 😀

1angelika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz