Aké to je byť jedináčikom?

11. nov 2020

Chcem sa opytat tuto otazku preto, lebo moje dieta bude vyrastat samo. Ja som este chcela dieta, ale moj muz uz nechce. Ja mam surodencov a neviem si predstavit ake to je nemat brata, alebo sestru. Ani v okoli nemame male deti. Jedine sadnut do auta a stretnut sa niekde s kamoskou alebo ihrisko. A teraz momentalne obmadzujem kamosky, lebo som opatrna. Citim sa taka sama a mam pocit ze moje dieta bude citit samotu duplom. S kym sa bude hrat, rozpravat si doverne veci, hasterit sa a proste mat partaka? Neviem. Mozno ma niekto z vas potesi, ze prehanam😊

stary_ujco
11. nov 2020

Prehanas...

1angelika
11. nov 2020

čo ti poviem, je to smutný život..v detstve, v školskom veku máš stále okolo seba kamarátov, rovesníkov ale potom v dospelosti to ešte viac cítiť...a ked sa pominú rodičia tak už ani nehovorím. Ja som jedináčik ale pracujem na tom, aby moje dieťa nebolo...a nechcem ani aby sme my s mužom na staré kolená boli na krku len jednému dieťaťu...

marcellka32
11. nov 2020

Ja som z 3 deti a nechcela som aby moje dieta bolo jedináčik...mame 2, chlapec a dievča, niekomu málo, mne stačia (hlavne teraz keď puberta plieska)..kamoška má 5 detí..švagriná má jednu dcéru (má už 22 rokov), a jediná vec čo mi vadilo, keď bola malá, že sa nedokázala podeliť s ostatnými napr.cukrikmi atd, pretože všetko mala na čo si ukázala...ja aj našim kupujem jeden balík cukríkov a rozdeliť sa musia 🙂

autor
11. nov 2020

No ja by som sa radsej vytrapila s dvoma malymi detmi, lebo aj na kamoskach vidim ze je to zaberak mat aspon dve deti. Ale potom je to ine ked sa spolu hraju, urcite radost pozerat, hoci niekedy treba byt policajtom 😄
Snazim sa na to nemysliet, ze uz nebude dalsie dieta . Uz nemam dvadsat, ze si to mozme neskor rozmysliet. A muzi to inak beru nez zeny. Aspon si myslim, lebo moj uz by chcel mat klud lebo je unaveny z prace.

1angelika
11. nov 2020

@marcellka32 to už je o výchove, niekto má aj viac detí a nevedia sa podeliť, ked im všetko vždy kupujú dvojmo a nevedú ich k tomu, aby sa podelili..

autor
11. nov 2020

Teraz sa neda ani program vymysliet, iba trochu prechadzka v prirode. Ani na ihriskach nie su deti.
Tomu nasmu dietatu nic nechyba, ale hracky a ine srandy mu nenahradia partaka.

1angelika
11. nov 2020

muž asi jedináčik nebude keď má také zmýšľanie....

autor
11. nov 2020

@1angelika nie je jedinacik a preto tomu nerozumiem. Pytala som sa ho, ci si vie predstavit vyrastat sam.
A my nie sme na sidlisku, ze vybehne dieta za blok hrat sa s detmi.

1aduliatko1
11. nov 2020

mám brata, nestretávame sa ☹ takže, to že má niekto súrodencov, neznamená že budú spolu vychádzať, stretávať sa a neviem čo....žiaľ ☹
ja by som jedináčika ale nechcela mať

autor
11. nov 2020

Ale poznam aj seba, ze casto pokricim, a ani nie som taka rychla v domacnosti, ako by som chcela.

denden77
11. nov 2020

ja som jedinacik a moja dcera tiez bude 😊
tiez nemame v okoli/rodine deti.. najde si kamaratov 🤷‍♀️😊

1angelika
11. nov 2020

chápem ťa..no musíte si to doriešiť vy. Niekto je aj zo 4 detí a nemá spriaznenú dušu v súrodencovi, takže je to individuálne...každý sme iný..

1angelika
11. nov 2020

ešte záleží aj od toho či sú v rodine bratranci, sesternice v približne rovnakom veku..

domak2
11. nov 2020

Môže mať dieťa aj 10 súrodencov a cítiť sa samo a byť jedináčik a byť v pohode. Toto su tak veľmi individualne veci, že sa to fakt nedá povedať.
Moja ked bude mať surodenca tak s 9 ročným rozdielom, to už su skoro 2 jedinacikovia 😅

oliviakatka
11. nov 2020

Je to na 💩 a svojmu synovi by som to nikdy nespravila.

1angelika
11. nov 2020

@oliviakatka presne , niekto za to nemôže. ani moji rodičia nechceli mať len jedno ale kto cielene má len jedno to nechápem...neodcudzujem len to nechápem.

autor
11. nov 2020

@marcellka32 no ja som si tiez myslela ze budem mat dve deti. To by sa mi pacilo. My sme sa ako deti tiez delili. A ked uz tak aspon nech sa dieta uci delit sa s rodicmi podla mna a uz potom sa snad podeli aj s inymi detmi.
Inak pamatam si zo skolky ze sme mali jednu spoluziacku jedinacika a nikto ku nemal rad lebo bola precackana a rozmaznana. Mozno uz nie je taka, ale tomu sa chcem vyhnut. Kazdy mame chyby, ale podla mna je tak ci tak lepsie mat brata, sestru.

h2
11. nov 2020

Ahoj, ja nie som jedináčik, takže neviem, ale to, že má niekto súrodencov, ešte neznamená, že s nimi bude super vychádzať. Jedináčik Ti sem môže napísať, aké je to smutné a ako mu v detstve, alebo aj v dospelosti, chýba súrodenec, s ktorým by sa mohol porozprávať, zdôveriť s problémami, pomôcť si navzájom... Nuž, takého súrodenca by každý bral. Aj ja. A pritom mám sestru, vekový rozdiel medzi nami je malý, takže to vyzerá priam ideálne. Napriek tomu, nikdy sme si neboli extra blízke, v detstve sme sa viac bili a hádali, než hrali. Som mladšia, takže sestra ma brala, ako príťaž, prívesok, ktorý jej komplikuje život. Každá sme mali svoju partiu kamarátov, nechceli sme nikam chodievať spolu, boli sme povahovo veľmi rozdielne.
Mám jedného syna a ďalšie dieťa už tiež neplánujeme. Nemám pre to zlý pocit. Má kamarátov, s ktorými si rozumie. Bavili sme sa na túto tému, synovi súrodenec nechýba.

autor
11. nov 2020

@1aduliatko1 no my mame nastrbene vztahy v dospelosti, aj ked v detstve sme sa super zabavili stale.

1aduliatko1
11. nov 2020

jasné, aj my s bratom, aj sme sa hrávali, pomáhali si, delili sa, aj sme sa bili 😀 ako každý

miadi
11. nov 2020

Moje deti sa tak miluju 😍je to pre mna naj radost v živote vidiet tu ich lasku. Maly sa narodil v January a hnet covid vypukol mala nemohla ist do skolky jej kamoska jedinacik plakavala doma ze jej chybaju kamosky a Moja bola stastna ze je doma s babom. Ked snim divoči ine dieta by uz asi plakalo no on sa smeje jemu sa to paci 🤣Keby sme ho nemali nudila by sa viac v karantene ona vzdy niekde chce ist ., takto to ovela lepsie zvladla .. teraz sa vzdy tesi do skolky ale aj na vikend ze bude snami ..o jedneho braceka v brusku sme prisli preto je rozdiel 4.5r ale vidim len vyhody. Tvoj muz aj tak s detmi nebude mat moc robotu Ved nebude na materskej., Ja mam 38 a Keby som mala este jednu izbu tak kludne aj tretie do 40ky🤣ale stačia nam 2 z praktickych dovodou ( zmestia sa do auta netreba mini van cestovanie atd)

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
11. nov 2020

@domak2 v dosprlosti potom nevidiet velovy tozdirl. A aj tak sa moze starsie pri mladsom vela nsucit a naopak 😊

heleninamama
11. nov 2020

Ja som jedináčik a som za to nadovšetko vďačná. Nikdy mi súrodenec nechýbal, nechýba mi teraz a neexistuje dôvod, aby sa to zmenilo v budúcnosti. Keď vidím, počujem, čítam ako sa mnohí súrodenci žerú, súperia a nenávidia... Ako bojujú aj v dospelosti s krivda mi, neznášajú švagrovcov, trápia sa kvôli takým hlúpostiam, ako že rodič má radšej neter/synovca ako ich dieťa, bojujú o často mizerné dedičstvo, vytýkajú si starostlivosť o starnúcich rodičov - vždy ďakujem Bohu, že som bola od tohto ukrátená.
Jedináčik má všetko - lásku, pozornosť, materiálne veci, rodičia do neho vkladajú svoje ambície, venujú sa mu a čo poznám jedináčikov, všetci sú vzdelaní, úspešní, sebavedomí, za vodou.

viikkki
11. nov 2020

Ja by som určite toho súrodenca zadovazila 🤭

lolita555
11. nov 2020

Tu ani nejde o to ze ked budeme velky ake budu vztahy ja mam brata a tiez nemame užasne vztahy.skor ide o to dectvo ja mam na brata uzasne spomienky prave z tohto obdobia.ja mam dve deti a teda niekedy som v koncoch ze nestiham a nezvladam ale to vsetko prejde a bude lepsie ked budu vacsi.keby nie som uz taka starsia dam este jedno normalne😂😂😂aj moj muz chcel len 1 dieta ale spravili sme.kompromis.taktiez nechapem ja celkom tomu ze muz nechce tak nebude.to je taky postoj🙄a.ty zas chces tak preco po nom musi byt??u nas je to o dohode ok chcela som dve deti on jedno mam dve a teda 70%je na mne co sa tyka opatery ale vobec mi to nevadi

1angelika
11. nov 2020

@heleninamama asi máš super rodičov čo sa príliš na teba neupínajú a nekladú vysoké nároky aj keď majú len teba.❤

autor
11. nov 2020

@heleninamama Ano nieco na tom pravdy bude, to si ma trochu ukludnila.

autor
11. nov 2020

@miadi ja uz by som k 40ke nechcela babatko, lebo uz teraz kratko po 30 citim nejako, ze uz nemam tolko energie ako 20 rocna. A ani si nemyslim ze sa nazor mojho muza nejako zmeni

autor
11. nov 2020

@h2 zvlastne, keby bol velky vekovy rozdiel medzi vami, tak by som chapala. Ale az taky rozdiel povah? Fuha to ma mrzi. Asi si sa musela naucit vediet sa obrnit pred vsetkym. A si sebestacna.