5 ročná žiarli na súrodenca, ktorý sa ešte len narodí

19. sep 2020

Som v 7mom mesiaci a 5 rocna dcera o nicom nerozprava iba o tom ze ona to male nebude mat rada ze preco bude mat surodenca jednoducho uz trz ziarli a to drobec ani nie je na svete. Nevraviac o tom ze muz sa nesmie ku mne ani priblizit teda napr dat mi pusu objat ma lebo neskutocne sceny robi ... napr muz ma objime a da pusu a mala je hned pri nas a nechce sa tulit ako ze vsetci ale muza odstrkuje. Skusali sme po dobrom pytali sme sa jej preco to robi tak ona nevie. Skusali sme "po zlom" ked sme si ju nevsimali ale raz muz na nu "vyskocil" ze nech prestane lebo bude zle. svagrina vravi ze sme ju rozmaznali tak preto je taka ... ze muz nema autoritu preto si mala dovoluje ze ona by ju vytrieskala a bol by pokoj

deti95060810
19. sep 2020

švagriná má pravdu...slečna je rozmaznaná....😉
deti zvyknú žiarliť, ale aby manž. nemohol dať pusu manž. tak to je už veľa....😨

veronikaszabova
19. sep 2020

No, rozmaznali ste ju. A riadne.

autor
19. sep 2020

@deti95060810
@veronikaszabova ono manžel autoritu má. Len na ňu pozrie a vie malá koľká bije. Čo sa týka nás dvoch malá kým som neotehotnela tak bola v pohode ... včera napr len prešiel okolo mňa dal mi pusu a už bol "oheň na streche". Keď mala narodeniny pred 3ma mesiacmi tak muž chcel so mnou tancovať ... malá videla tak tresla dverami že sa rozbilo sklo. Neboli celé sklené len kúsok. Muž vybehol za ňou a taký cirkus spravil že konec. Malá revala jak tur lebo ozaj takého nahnevaného ho nevidela ešte.

sense
19. sep 2020

Moze len ziarlit ak doteraz bola stredobodom pozornosti a ak sa jej po tvojom otehotneni zacalo dostavat menej pozornosti, mozr to byt aj rozmaznanostou.... v kazdom pripade 5r dieta nema do vas ani jedneho co strkat a uz vobrc nie trieskat dverami...
A pytali ste sa jeh preco to babo nebufe mat rada ked este tu ani nie je?

majah212
19. sep 2020

Neviem či je rozmaznana,ale ziarli,čo je normálne pri takych deťoch a určite to neriešiť bitkou,jasne že to nevie pomenovať má 5rokov a očakávate,že bude vedieť vyjadriť čo citi (dospelí ľudia žiarlia a sami nevedia to riešiť a nie 5 ročne dieta). Rozprávať,vysvetľovať, byť laskavymi rodicmi pre nu a snažiť sa pomenovať pocity, čo prezivate. A vytrieskat vsetkych dospelých,ktorí majú take odborné rady...

martul
19. sep 2020

Veď samozrejme bola v pohode lebo si nebola tehotná, toto je ukážkový príklad rozmaznanosti, není po jej tak tresne a odíde, máte čo robiť kým sa malé narodí slecinkou, zachvilu budete aj s názvom celá rodina v pozore kvôli nej.

nikyball
19. sep 2020

Švagriná má pravdu v tom, že je hrozne rozmaznana. Nie som úplne za bitku ,skôr zobrať jej hračku, alebo ju poslať do svojej izby.
Neviem prečo rodičia v dnešnej dobe vychovávajú decká ,za ktoré sa potom musia hanbiť. Veď to je úplne strašne. Začni s tou malou niečo robiť, pre dobro jej a jej okolia

stanislavicenka
19. sep 2020

Tvoja slecna sa chova uplne normalne. Vie, ze za nieco zmeni, ale nevie co. Boji sa, ze o teba pride.
Svagrina snad tieto metody neaplikuje aj na svojich detoch.
Cim viac sa bude blizit termin porodu, tym to bude tazsie s dcerou, je to prirodzene.
Je ako clovek, ktory sa boji zmeny, lebo nevie, co to bude znamenat. Ked pride babatko, bude to lepsie, tak po 3-4 mesiacoch od porodu.
Ber na vedomie, ze 5 rokov ta mala uplne celu.

stanislavicenka
19. sep 2020

Boze, zeny, sa uvedomte, bit take dieta? Ste normalne?
Rozbite dvere by nahnevali aj mna. Pravo sa hnevat, ale jasne, ze nie Tak, ze zbori Dom, to je jasne. Ale hovoeit o rozmazna osti? Ach jaj🤦

nevenka
19. sep 2020

Hmmm...No tu treba vela trpezlivosti, vysvelovania, komunikacie,...ja by som ju skusila vela mojkat a popri tom ju uistovat o mojej laske k nej, ale skusit aj apelovat na to, ze ona je uz taka moja velka partacka a to babatko bude take este malicke a budem potrebovat jej pomoc. Aby sa ona citila vynimocna. Ja mam uplne opacny pripad, ale ja mam 7 rocneho syna a 5 rocnu dcerku a ona sa na babatko tesi a nevie sa dockat. Ze bude kocikovat, podavat cumlik a tak...a to je dost temperamentna, viem si predstavit, keby bola jedinacik, navyse jedina vnucka zatial v rodine, asi by to mohlo byt inak, nastastie ma starsieho brata a krotime ju. Ale u nas sa netoleruje ziadne taketo spravanie, strkanie, buchanie dverami, to si nemoze dovolit. A ked skusi, vzdy to skonci tak, ze ma nejaky trest a musi sa prist ospravedlnit, vykomunikujeme, preco sa takto nespravame a tak. Ale to az ked sa ukludni. Ked je v afekte, tak sa nic neporiesi. Nasa zase ma "problem", ze chcela sestricku, nie braceka a stale to opakuje, ale na surodenca sa v podstate tesi. No uvidime, ked sa narodi. Nemam skusenosti so ziarlenim, lebo medzi prvymi dvoma mame maly vekovy rozdiel a syn je taky, ze iba na chlieb natriet, kde ma polozis, tam budem...😇

marca12
19. sep 2020

Skuste jej kupit babiku take babatko s vybavickou. To zvykne male slecny nabudit,aby sa tesili na "zivu" babiku. Neviem,ci ste ju rozmaznali,ale schvalne urcite nie. Na prvom dietati sa clovek uci,chce mu dopriat,ale hlavne vychovava najlepsie ako vie. Davajte jej vela lasky,objimajte,pusinkujte,ale musi mat jasne urcene pravidla,musis byt neoblomna,co povies,musi platit. 5 rocne dieta je uz rozumne.

nevenka
19. sep 2020

@marca12 ano, takto sa nasi dvaja hravaju, syna to uz az tak nebavi, ale prave ta 5 rocna dcerka ma kocik, babu, vozi ju, dava dudlik, uspava, krmi babu. My rozmyslame, ze kupime nejake modre oblecko alebo usijem, lebo babiky ma, ale same ruzove oblecka, tak aby si "zvykla na chlapceka". A kupila som napriklad male dupacky, bodycka, ukazujem jej, ze ake male nozky, rucky bude mat, ze ideme spolu vecicky oprat v detskom prasku, zapajam ju do cinnosti, chystania. Snad to bude mat dobry efekt. Nech vyskusaju aj taketo, to je podla mna vyborny napad 😉

autor
19. sep 2020

@marca12 no bábiku má. To ju baví.
@sense oj pýtali sme sa v čom je problém. Ona nevie ona ho nechce a basta.
@nikyball No napr čo sa týka hračiek atď nemáme problém. Povieme že nekupujeme a je s tým ok. Len ma hnevá to že sa neskutočne "otočila" o 160 stupňov čo sa správania týka. Hlavne voči mne v živote tak nežiarlila.
@majah212 biť ju nechcem vlastne sme ju ani nebili nikdy ak nerátam možno 2x po zadku dostala aj to odo mňa. Muž ju nikdy neudrel.
@stanislavicenka Švagriná má jedno dieťa zhodou okolností dievčatko tiež. Jej dcéra je druháčka a min rok pred koronou jej malá doniesla zo školy 2ku a už robila cirkus že 2ka prečo nie 1tka a že je sprostá atď 😒

stanislavicenka
19. sep 2020

Treba to laskavo preckat. A uistovay ju, ze ju stale lubis, a ze ked pride babatko, tiez ju budes lubit, hudete San lubit 4ria.
Precitau si 5 jazykov lasky pre deti, pomoze ti to.
A necakaj od nej vysvetlenie, ona sama nevie, co say deje, nevie to vysvetlit. A aj z toho moze but nervozna

autor
19. sep 2020

@stanislavicenka ja ako takú trpezlivosť mám ale muž to je iné kafé. Viem že malú aj mňa ľúbi ale ani sa mu nečudujem že už pár krát vybuchol :-/

autor
19. sep 2020

@nevenka bábiku má aj malá. Tiež sa o ňu stará atď ale o súrodencovi ani počuť :-/

stanislavicenka
19. sep 2020

Ja tiez nemam za vedro trpezlivosti a moj muz ano
Sme ludia, to say stava. Pokial je to zbutocne, vybuchnut, ja sa vzdy osracwelnim. Ze preco. Aj to uci deti, ze clovwk sa moze mylit

autor
19. sep 2020

@stanislavicenka nvm čo sa stalo ale dnes je malá kľudná všetko v pohode. Za tým niečo bude 🤔

marca12
19. sep 2020

To je krava ta svagrina a co sa vobec vyjadruje ku kritike,ked ma len jedno a toto nezazila. Ja verim,ze ju to prejde,ked sa narodi. Inak niektore deti potom tak ziarlia,ze nedovolia priblizit sa cudzim ku kociku 😀 aj to som zazila ako ma dievcatko sfuklo,ze to je jej sestricka a basta. Zlata bola ako si ju chranila

danielahamar
19. sep 2020

Ženy, zas nerobte zo slova biť , že ju niekto utyra😵, vychovna ešte nikomu neuškodila a mladá ju potrebuje ako sol.

autor
19. sep 2020

@marca12 To si viem predstaviť😀😀😀
@danielahamar prečo by ju mala potrebovať ako soľ? Písala som malá možno 2x dostala na zadok aj to odo mňa. Muž ju nikdy neudrel odkedy som tehotná je takáto a my nevieme prečo ... hlavne tá žiarlivosť 😶

robin30
19. sep 2020

Keby mne rozbila sopla 5rocna dvere na rit by si tyzden nesadla,to je ta moda dnes vysvetlovat do blba detickam kazdu blbost a este s vacsimi blbostami hned letiet k psychologom a potom vidime na mladezi co z toho vyrasta.len ju mojkaj dalej skac okolo princeznej ono sa ti to pekne vrati vlastne nie uz sa ti to vracia

stanislavicenka
19. sep 2020

@marca12 ano, toto robi aj Mona dcera, a to uz ma syn skoro 2,5 roka.

autor
19. sep 2020

@robin30 no počkaj ... to že malá žiarli neznamená že je nevychovaná. V obchode nikdy scénu nespravila nikdy sme nešli s plačom. A kde píšem že ju obskakujem? A nenazývam moje dieťa sopla!!! A už vidím ako by ju strieskal pred ľuďmi hoc rodina a nie veľa ľudí ale aj tak

robin30
19. sep 2020

Ziarli na co?na brucho?ziadne dieta este nemas, to ked sa narodi mu sadne na hlavu lebo ho nechce?som tehotna a moja stvorocna sa chvali v skolke fotkami babatka zo sona v obchode pozera len veci pre sestricku,hladka brusko prihovara sa jej usko na bruchu mam x krat denne takze asi ste niekde vo vychove urobili chybu ked sa sprava ako sa sprava.za tie dvere mal prist trest ocividne to nezvladate a svagrina ma mozno pravdu,ze mate doma rozmaznanca.nuz ale co ste si vychovali to mate

majah212
19. sep 2020

@robin30 jeej to sú super rady,to sa môže aplikovať aj na dospelych? Ziarli tvoja zena,muž? To preto,že Je rozmaznana,nevychovana, trestni jej/mu jednu. Ziadny odborník či vyskum nepotvrdil efektivitu bitky (možno u dospelých by fungovala 😉) a žiarlivost je prirodzená (nastuduj si niečo o tom). To,že sa nejaký jav nevyskytuje u vás doma,neznamena,že to je tomu všade na svete

nevenka
19. sep 2020

No neviem, co bude, ked sa babo narodi, nasa mala sa tesi na babatko, ale netesi sa, ze to bude chlapcek, ze chcela sestricku. Ale stale chodia obaja hladkat brusko, tesia sa na kopance a suskaju mu kadeco. Lenze ja mam 2 deti uz, oni dvaja sa vedia aj sami uz pekne hrat, sice aj vyvadzaju, ale to k tomu patri a dozerat musim, tak nejake velke ziarlenie snad nebude. Je to ina situacia, veru. My sme veriaci a vysvetlili sme jej, ze to Jezisko rozhodol o tom, ze nam posle chlapceka do bruska, ze asi je to pre nasu rodinu lepsie a tak to zobrali ako fakt.

robin30
19. sep 2020

@majah212 no nie za rozbite dvere dievcatko pochvalime 🙄a kto ziarli v dospelosti ma zrejme sam so svojim sebavedomim problem.tento jav ziarlivosti som nepostrehla u nikoho aby dieta ziarlilo na otca a na nenarodeneho surodenca vychova vychova vychova nic ine

majah212
19. sep 2020

@robin30 ty si si robila výskum žiarlivosti u deti? (Chcem poukázať na absurdnosť generalizacie tvojho tvrdenia na celu populáciu). Ok, tvoj názor.ja dúfam však,že autorka posluchne vnútorný hlas a precita si aj nazory skutocnych odborníkov na žiarlivosť a rozhodne sa dobre a v prospech všetkých.

robin30
19. sep 2020

@majah212 jo a je to tu potrebujeme odbornikov na ziarlivost u deti paneboze zbohom zdravy rozum 🤦‍♀️ako nas len mohli nase matky vychovat bez zastupu odbornikov,ako nase stare maminy vychovali nasich rodicov ked dnes sa s prepacenim matky ani vysrat nevedia aby nemali odbornika na vsetko.dobru noc toto je uz moc na mna