4-ročný rozdiel medzi deťmi

10. aug 2024

Ahojte, mame synceka a planujeme mu surodenca, bola by som rada keby to vyslo a ak to vyjde, tak starsi bude mat presne ten mesiac 4 roky, ked sa dalsie narodi.. Prosim povedzte mi uprimne, ake to je s takymto rozdielom? Je to tazke? V com presne? Ako ste to zvladli? Podotykam sme uplne bez pomoci babiek/rodiny, len ja a manzel

egonsk
10. aug 2024

vekovy rozdiel je ok.

nenne27
10. aug 2024

Mam medzi detmi 4.5 roka.manzel byval v robote do vecera, ziadna rodina blizsie ako 100km.aj tak velka pohoda.

anjelicek26
10. aug 2024

Tazke na tom nie je nic, starsie je skolkar, funkcny, samostatny, ukecany, bez plienok, cumla, prespi celu noc a prve kolo chorob v skolke za sebou... neni o com... my sme tak mali prve deti... plus syn bol uplne uzasne dieta ako bonus, proste skvele...tretie nam to spocitalo 😅

jarka0
10. aug 2024

Ja mám 2 páry prvá dcéra už má 15 a syn 13 rokov čiže medzi nimi sú 2 roky a to bolo úžasné a medzi mladšími syn má 4 roky a dcérka 2 mesiace a to je čistá katastrofa ono každé dieťa je úplne iné 🤷ale z mojej skúsenosti bolo lepšie pri prvých dvoch 😁

pininka1
11. aug 2024

Naj rozdiel aký môže byť, starší už bol krásne adaptovany v škôlke, samostatný a ja som sa mohla plnohodnotné venovať bábätku.

maminkadeticiek
11. aug 2024

Pri takychto planoch plati ze clovek mieni Pan Boh meni.

ivonadusa
11. aug 2024

mam 3,5 rocny rozdiel a ak by bol 4 rocny, bolo by to o cosi lepsie. cim viac samostatnejsie prve dieta, je to lepsie. super je, ze chodi do skolky starsi surodenec.. pre mna naj rozdiel 4 roky. dieta uz nepotrebuje tilko pozornosti ako 2 rocne, nevytreli nic, ked uspavas mladsie… drzim palce

jaskolka
11. aug 2024

Pôda mňa je to fajn rozdiel, starší je už pomerne "veľký" samostatny, ze ho už netreba obliekať, kŕmiť, prebaľovat a podobne. Takisto už je schopný pochopiť, ze ma byt chvíľu ticho, a hrať sa sám , lebo mama dojči alebo uspáva bábätko. A zároveň ten rozdiel ešte nie je taký veľký, aby si nedokazal rýchlo zvyknúť na nového člena rodiny

martinka13
11. aug 2024

Vekový rozdiel optimálny. My sme plánovali 3 ročný rozdiel a máme 6 ročný rozdiel. Toľko k plánovaniu 😀

mojemenonikto
11. aug 2024

Úplne v pohode. Medzi mojimi deťmi je 6 ročný rozdiel a zvládli to bez problémov a medzi mnou a sestrou je 8 rokov rozdiel a máme doteraz skvelý vzťah 😉 Ak vy ako rodičia nebudete robiť chyby, deti nebudú mať žiadny problém.