3-ročná žiarli na 8-mesačné dvojičky

alex5896
21. aug 2024

Ahoj mamky vyskúšala som všetko už snáď....staršia 3r začína žiarliť na 8m dvojičky robí im zle taha ich za vlasy tlačí na hlavu raz naschvál pristúpila jednej ruku už neviem čo robiť je to sekunda nemôžem mať oči všade dvojky začali loziť tak je to zaujímavé keď jedna ide tam a druhá opačne a tretia robí zle som unavená už nekricim nedávam na zadok čítala som nejaké veci treba povedať rázne nie ale nefunguje to ....ospravedlní sa aby mala pokoj a o chvíľu zas robí zle

beata_k
21. aug 2024

@alex5896 Tu donemoty vysvetlovat nepomoze. Za svoje skutky musi pocitit dosledky. Pozor, nie bitku. Skus si precitat o sposobe vychovy Logicke dosledky.

pribinak
21. aug 2024

Aký trest dostane ak robí zle? Lebo ona vie, že robí zle…

Máš aspoň nejaký čas za deň že len prw ňu? Len vy dve, bez dvojičiek?

alex5896
autor
21. aug 2024

@pribinak áno mám na ňu čas vždy keď idú spať dvojičky tak sa hrám len s ňou inak sa hráme spolu.....dala som jej na zadok dávnejšie nič....potom som kričala nič....potom vysvetľovala nic ....zaberalo chvíľku že som jej zobrala hračky uz aj to preslo

sisska96
21. aug 2024

Tak aj ty ťahaj ju za vlasy a pochopí

alex5896
autor
21. aug 2024

@sisska96 skúsila som na FB má zhodili že som na hovno matka 👍 nie doslova ale v tom význame 🤣

pribinak
21. aug 2024

@alex5896 tak na hovno matka nie, to vieš aj sama

Tak trosku pritvrd, buď ráznejšia

alex5896
autor
21. aug 2024

@pribinak neviem ako to mám spraviť skúšala som ju aj zavrieť do izby nech sa tam vykrici ale nepomohlo môžem jej aj celú izbu vyhadzat že jej hráčky schovam a nič to s ňou ani nehne

beata_k
21. aug 2024

Musis ju aj trochu pochopit, ze ziarli a je to normalne. Ono to casom prejde.

alex5896
autor
21. aug 2024

@beata_k áno ale je mi jedno že sa hádže o zem a že reve rici hysterci ale to že ubližuje dvojičkam vedome ....len o to mi ide ostatné prejde ale bojím sa čo im najbližšie spraví keď toto nestopnem už v zaciatkoch

beata_k
21. aug 2024

@alex5896 Moj starsi obcas tresol mladsieho ked bol babatko. Uz to nerobi. Akoze trepu sa, ale to uz je ine.

katusiik
21. aug 2024

Vy svoju dcéru poznáte, čo si myslíte, že je cieľ jej správania sa. Každé správanie dieťaťa má nejaký zámer a cieľ. Keď budete aspoň tušiť, prečo to robí, môže sa s tým ďalej pracovať.

vreckovka2
21. aug 2024

@alex5896 nase 3 rocne malo jeden cas podobne spravanie, a to ani nema surodenca. Testovalo hranice. A ked som povedala nie, tak na just cim skor to vyskusat. Mne pomaha formulovat veci: ked budes robit toto, tak potom toto. Ziadne nie, prirodzeny nasledok. Pri biti, moze bud pytat pozornost a ona uz vie, ze zarucene tu pozornost dostane. Aj negativna pozornost je pozornost. Alebo uz potrebuje zmenit cinnost/prostredie? Plus moze byt unavena a potrebuje ten cas unavy nejako preklenut(ak uz nespava cez den)?

animus
21. aug 2024

@alex5896 je ti jedno že sa hádže o zem, reve, hysterci ale vadí ti že ubližuje dvojičkám. Už tu je podľa mňa chyba. Nemôže ti byť jedno ani to čo prežíva ona. Bola dva roky na tomto svete sama. Je to pre ňu nová situácia, s ktorou sa musí popasovať. Je úplne pochopiteľné, že jej to nie je úplne po vôli keď sa o teba musí deliť. Tiež mám dve deti, dcéra 3,5 a syn má rok. Nech ma tu zožerie aj celý modrý koník ale ja ju nechám keď mu robí zle, dokonca ak má ona pocit že jej bolo od neho ukrivdene napomeniem ho. Zo začiatku som z toho bola poriadne na nervy ale postupne ako aj syn rastie už prešli do štádia kedy sa spolu klčkujú neustále. Dokonca syn sám to už vyhľadáva, chodí za dcérou a neustále sa váľajú po zemi, lezú jeden cez druhého a smejú sa tomu. Veľa krát si musím kusnut do jazyka keď ich už chcem napomenúť ale potom si poviem že pokiaľ nikomu krv netečie a nikto nemá nič zlomené nech si robia čo chcú. Naozaj vidím, že ich vzťah je každým dňom lepší a už za ním príde a dá mu len tak pusu. Podľa mňa čím viac ju napominas, tým viac bude robiť zle lebo to je jeden z dôvodov, prečo si ju vlastne všimnes (putá tvoju pozornosť). Ja sa riadim heslom zle ignoruj, dobré odmeňuj, čiže ak aj príde za dvojičkami a nič im nespraví a bude pri nich napr. sediet alebo im poda hračku tak vtedy by si mala reagovať, že je od nej pekné ze sa s nimi hrá alebo že je pekné že im podala hračku a podobne. Vela krát my maminy máme tendenciu deti za všetko len napomínať ale keď spravia niečo dobré tak to ignorujeme a práve to správanie by sme mali našou reakciu podporiť. Držím palce aby ste našli spoločnú cestu ku spokojnosti všetkých

katusiik
21. aug 2024

A ešte mi napadá, v akých situáciách sa to deje, môžu to byť rôzne situácie, ale staršie dieťa sa môže cítiť rovnako (nevyspaté, hladné, …). Základom je však podľa mňa tomu zabrániť, ideálne fyzicky bez násilia (chytením ruky, za ramená atd), pokiaľ dieťa prežíva veľké emócie (čo predpokladám že áno) nebude vnímať vysvetľovanie, treba s ním vyčkať kým sa ukľudní (môže to trvať), a len s ním byť v jeho prítomnosti a jeho emóciách, nenechávať ho samé v izbe. Porozprávať sa o tom keď emócie prejdu. Vždy je však dôležité konanie zastaviť, a jednoducho povedať: škriabanie NIE! Zároveň mu ale však treba dať možnosť túto energiu presmerovať, ak potrebuješ niečo ťahať, môžeš ťahať gumu. Vždy nájsť aj nejakú alternatívu, ktorá je pre nás prijateľná.

sisska96
21. aug 2024

Fu tak neviem. Mňa by porazilo určite. Tak povedz jej že ju zoberie čert do pekla, keď bude zlá :D

roja01
21. aug 2024

Pomohla by skolka

thirstymonk
22. aug 2024

@sisska96 tak urciteeee

elenita
22. aug 2024

Ja si myslim, ze zrovna sa u Vas nestastne spojilo s prichodom surodencov aj obdobie vzdoru. Mam to doma, a to je moja 3-rocna najmladsia. Polroka dozadu jedno uzasne dieta, ktoremu som povedala raz a slo sa umyt, vyzut, ocesat, atd. Teraz je pomaly kazda denna aktivita sprevadzana namietkami, odutim a nespolupracovanim. Drzim Ti palce, je to narocne obdobie, ale verim, ze prejde. Plus samozrejme, ze ziarli a vola po pozornosti. Pacil sa mi tu celkom ten nazor vyssie, ze negativne spravanie nijak zvlast nekomentovat (mozno iba fyzicky oddelit), pozitivne spravanie spomenut, pohladkat, pochvalit. Drzte sa! Ja mam pre zmenu doma 2x puberta (2x16) a 3 roky, neviem, co je horsie 🤭🤭😅😅

alkoholik
22. aug 2024

@sisska96 A co keby zobral cert do pekla tie dvojicky...😀

kacena4
22. aug 2024

ahojko neviem ci uz si dostala nejake vhodne rady, necitala som komenty ale moja rada. je normalne ze dieeta ziarli nakolko prave zacali chodit pohybovat sa v priestore a dieta si uvedomilo ze oni ohrozuju jeho priestor, neviem ako to napisat laicky lepsie. treba len vysvetlovat a hlavne starsej spravit kutik miesto len pre nu, kde nebudu mat dvojicky pristup a ak jej bude nieco prekazat tak jej len vysvetlovat toto je tvoj priestor tam ti nepojdu tam si mozes nechat hracky a nik ti ich nevezme... a pod. drzim palceky

terry658
22. aug 2024

@alex5896 na môjho syna najviac platilo, že musí sedieť na "hanbe". Prosto som mu dala stoličku hanby a tam musel potichu sedieť, kým nezazvoní budík. V troch rokoch boli aj tri minúty pre neho večnosť. Ale fungovalo to.

libusak
23. aug 2024

Spravila by som jej nazad to iste, co robi ona

alex5896
autor
24. aug 2024

@libusak áno skúsila som ju ťahať za vlasy a začala aj mňa ťahať nie je to riešenie 😔

janickacrazy
9. sep 2024

@terry658 och to mi príde veľmi otrasný spôsob trestu a ešte aj ten názov

sharka174
9. sep 2024

@alex5896 ahoj..moja dcéra mala 3 roky, keď sa nám narodili dvojčatá..tak isto im robila zle, hryzla ich..bolo to aj pre ňu veľmi ťažké obdobie, zrazu prišla o všetku našu pozornosť.. dosť sa upokojila, keď sme si ja alebo manžel dali rande iba s ňou,ihrisko prechádzka, že sa jeden z nás raz so týždňa venoval ma 100% iba jej

basska_b
9. sep 2024

Inak ano, aj moja 2.5rocna zacala ziarlit na babo presne ked malo 8 mesiacov, nakolko zacala lozit a brat jej hracky... v tvojom pripade sa asi citi aj ze dvojicky hraju presilovku. Niektori rodicia davaju dieta do skolky kvoli tomuto. Ja som to neurobila, prislo mi to ako este horsie riesenie (budes s cudzimi tetami a detmi a ja doma s malymi). Ono to casom prejde resp nadobudne inu podobu. Uc ju, ze ked jej daco vadi, ma to povedat. A treba sa jej vela vela venovat. Tie.8mesacne potrebuju skor servis, plienky, jedlo, ale 3rocna uz potrebuje aj hru, ihrisko, knizku... a potrebuje teba, nie babky ci muza, hoci aj ti vedia pomoct, ak maju dobry vztah

terry658
9. sep 2024

@janickacrazy je to úplne normálny spôsob trestu. Dieťa občas potrebuje vychladnúť,lebo nevie inak spracovať emócie. Niekto deti zatvára do izby. To mne príde ako krutý trest.