3 deti s dvojročným rozdielom

15. júl 2024

Dá sa zvládnuť mať 3 deti s dvojročnými rozdielmi medzi sebou alebo je to až moc náročné?

earlgrey
15. júl 2024

Niekto nezvládne jedno a niekto zvládne aj 5 naraz, na takúto otázku sa ťažko odpovedá 🫣

deti95060810
15. júl 2024

zvládneš .. lebo musíš.
my máme za 4 roky 3 deti.
keď som prišla s poslednou z pôrodnice tak jedna mala 18 m a ďalšia 4 roky a 2 týždne...
a ešte starší syn - bol ale on už bol viac menej samostatný.
ale super je ak ti má kto pomôcť - nejaká ochotná dušička... 😉

doriiis
15. júl 2024

Podľa mňa si poriadne neuzijes ani jedno dieťa a tie staršie budú doplácať na to mladsie

really8
15. júl 2024

Mam dve do dvoch rokov, presnejsie do roka a pol. Keby mam tretie zastrelim sa. Len lietam medzi jednym a druhym, nic nerobim poriadne, este ma potrebuju obaja ale ja sa rozpolit neviem. Vzdy na to niekto doplati. Jeden, druhy alebo ja.

kluska
15. júl 2024

iba ked mas pomoc, ked nemas, neodporucam.

kluska
15. júl 2024

ak nemas pomoc, tak tretie az vtedy ked deti budu mat 6 a 4, to uz je super cas na tretie

ktochytavzite
15. júl 2024

Dá sa.

hederamonstera
15. júl 2024

Prezit to prezijes, ci si to uzijes, je otazne

lulu0123
15. júl 2024

Uf.My mame 3 deti vzdy po 3 rokoch a to je podla mna ok. 2 si neviem predstavit.Takto bolo starsie dieta vzdy samostatne v zmysle, same sa vedelo obliect, najest, bolo odplienkovane.

ivangeline
15. júl 2024

Dá sa. Pri troch som ešte aj dobrú náladu mala. Prvé 2m mi varila svokra a mala som už vyhliadnutú pani n stráženie. Je mojou oporou už aj pri 5tich deťoch. ;D Berie si 3 staršie. Plus, manžel musí byt oporou tiež. Musíte byt zohratý tim.

adalmba
15. júl 2024

Ja mám 4 za 4 roky. Všetko sa dá, keď sa chce 😉

snowflakenel
15. júl 2024

Odpozorovane z mojho ololia: Tie zeny z mojho okolia,,ktore poznam strhane, vycerpane, bez zalub, casu,pre seba.... ved nebudeme si nahovarat,,ked vacsinu casu s detmi,travi zena. Neziju, prezivaju. Raz place jedno,potom,druhe, prebalit,,nakrmit, nahanat starsie, ,,zachranovat,, mladsie pred nastrahami ....Ak,je.vacsi,vekovy rozdiel, tak je to podla mna jednoduchsie. Po sebe to je o hubu. Len plienky, krmenie, varenie, dokola....
Ale to je moj nazor. Urcite to maju niektore aj inak...

snowflakenel
15. júl 2024

A zena nema prezivat, ale materstvo si uzivat.

candii
15. júl 2024

Za mňa nie. Ak nemáš pomoc rodiny tak odchod. Ja som mala 2 po 2 rokoch, nikto mi s nimi okrem muža nepomohol .. veľmi veľmi ťažké časy. Také ťažké že na to aj nerada spomínam.

mamickalisticka
16. júl 2024

My máme tri deti v priebehu 2,5 roka. Momentálne je to na nevydržanie - teplo, prázdniny a všetci traja chorí, kašľu, teplotuju😵‍💫😵‍💫🥵🥵 nezvládam to! Ťažké je to zvládnuť za normálnych okolností a toto je už level na zabitie. Fakt. Nebudem písať, ake je to úžasné, no nie je -, materstvo je pekné, je s nimi sranda, dá sa s nimi dohodnúť, ale takáto zhoda náhod ma privádza do hrobu, je to maximálne vyčerpávajúce. Najhoršie je, že som nevyspyta, lebo cele noci kašľu a grcaju. Na druhej strane, keď sú zdraví, je to ok, ale aj tak sa hádajú, hučia, behajú, skáču. Ešteže máme babky, ktoré s láskou pomôžu a užívajú si ich inak ako my 🥹

snowflakenel
16. júl 2024

@mamickalisticka no len tie choroby dokola ta dokazu vycuxt z energie aj pri jednom sietari, nieto este pro 3 a viac.
Klobuk dole pred vsetkymi zenami, ktore.maju viac.deti. hlavne v tejto dobe.
Pre mna su ideal 2. Dieta potrebuje surodenca.

jamidea
16. júl 2024

Moja suseda tak mala. Ona sa tvarila jak hrdinka, ze este by aj 4.dala a jej svokra, co opatrovala denne min.2deti isla na doraz a bola na dne z vycerpania.

mamickalisticka
17. júl 2024

@snowflakenel my sme chceli sestričku pre bračeka a dostali sme dvojičky chlapcov. Je to na zblaznenie, ale vravím si, mať zdravé dvojičky je dar. Obyčajné choroby prežijem, aj keď so zúfalstvom 🙄

carduelis
14. sep 2024

My mame 6r, 4r, 2r a cakame babatko a sme radi 🙂 Nepadam na hubu, mam volny cas, studujem externe Mgr., s manzelom studujeme formacny kurz 3rocny, a popritom mam maly uvazok. Deti nechodia do skolky a nemame ani extra pomoc od rodiny. Myslim, ze je to o spolupraci manzelov a nastaveni rodiny a tiez povahach deti. Pre mna bolo najtazsie obdobie ked sa narodilo druhe dieta, ale potom uz ked sa natodil treti tak toho si uzivame od narodenia 🙂 a tesime sa na stvrte

hederamonstera
14. sep 2024

@carduelis to vam tak zavidim❤️ v dobrom samozrejme