2-ročný chlapec a novorodenec

effy777
27. apr 2024

Ženy ako ste dávali (samozrejme že dávali) fungovanie doma s dvojročným chlapcom a novorodencom?

Hlavne spánky lebo starší má jeden spánok cez deň takže najlepšie uspať predtým bábo a potom staršieho? Aby sa nerušili. Starší má riadne krehký spanok takže musia byť v separe izbách takže asi skôr fungovanie na kamere.

A druha vec ako ste chodili von napríklad že kocikovanie ihrisko a starší? Kúpili sme ten skejt ku kočíku len sa obávam či to aj bude fungovať.

Nezbláznili ste sa na začiatku?
Ďakujem

maja22
27. apr 2024

@effy777 Moji uz budu mat 17 a 15 r., ale co si pamatam, zladit spanky bol najvacsi problem. Babo spalo viac doobeda, dvojrocny neskor poobede a tak vybrat sa niekam bolo dost narocne. Napokon som po par mesiacoch zrusila dvojrocnemu poobedny spanok, lebo ked spal poobede tri hodiny, tak vecer vystrajal do jedenastej a zacala som ho ukladat o osmej a potom sa uz s nimi dalo aj nieco planovat.

simona92101
27. apr 2024

@effy777 mam 18mesacnu a 4 mesacneho syna,plus este 5rocnu.nebudem klamat,je to masaker.ci uz uspavanie,krmenie,chodenie von.muz robi chvalabobu na homeoffice,inak by som sa zblaznila.so vsetkymi detmi sama von nechodim,neda sa to.bud idem pre starsiu do skolky s najmladsim alebo s prostrednou.
Ak sa im prekryvaju spanky,uspavam oboch naraz v kocikoch,raz natriasam jedneho raz druheho,kazdy spi zvlast v izbe,kamery su pustene nonstop.syn odmieta nosic takze casto je mi do placu lebo nestiham sa obom venovat.kazdopadne ti drzim palce,casom si isto najdete system.

lossless
27. apr 2024

@effy777 mam 3r a skoro 1r a teda prvy pol rok bol masaker. Neviem ti velmi poradit, my sme to nejako prezili, no kazdy den bol iny a nemam asi nic co by nam zarucene vzdy fungovalo. Ked mal starsi denny spanok tak mladsia bola na prsniku , starsi si pri nas cital, hladkala som ho a zaspal. Vonku som sa s oboma naraz odvazila az ked bola mladsia starsia. Ona velmi v kociku byt nechcela a ked tak len v pohybe co maleho kruzit hore dolu hodinu a viac nebavilo. Inac mame skate za kocikom, starsi si to pochvaluje a teraz ked uz je v sportovom mala a vidi veci tak je to fajn.

lusinkaj85
27. apr 2024

@effy777 ja mam 3r syna a 6m dcéru, začiatky boli ťažké (nehovorím, že teraz to ťažké už nie je 😂), ale už máme aký taký systém. Keď bola menšia, tak sa to všetko jednoducho nejak prisposôbovalo podľa toho, koho potreba bola aktuálne väčšia. 😃 Teraz dcéra spí 3x, ráno cca hodinu, to ideme do kočíka a von, na prechádzku, na ihrisko, po spánku ešte v kočíku vydrží, takže nemusíme hneď po hodine utekať domov. Potom máme všetci naraz obed, ten chystám deň dopredu alebo ráno, ako kedy. Po obede okolo pol1 dcéra zaspáva. Potom idem k synovi, ten zaspáva okolo 13.00h, to už idem zasa naspäť k dcére, lebo tá sa po polhodine alebo 40min budí, ale keď ju douspím, tak spí do pol3 a rovnako aj syn, takže mám nejakú hodinku dokonca voľno. 😂 Potom vstanú, podávam olovranty, to už je doma aj muž a idú so synom na dvor. Dcéra spí ešte 30min. okolo pol5. Večer si ich podelíme, ja kúpem, uspávam dcéru, muž syna. Ale malá zaspáva okolo 20.00h a syn až okolo 21.00h, takže častokrát ho dávam spať aj ja. Neboj sa, dobre bude, s tým novorodencom je to také no, ale ono to rýchlo ubehne a potom sa to dá už lepšie zosúladiť. Nájdete si aj vy systém, uvidíš. 🙂

kris_tin257
27. apr 2024

U nás to funguje cca tak, 9-10 spí menšia cca 10:30 ideme do 12:30 von potom spí starší do 15:00 a jeho budím mladšia ide zas spať do cca 16:00 a potom zas 16:30 môžme ísť ešte von 😊 každý má svoju izbu spia vo svojich posteliach tak nie je problém
Ale teda mladšia funguje už na dvoch spankoch

mane01
27. apr 2024

@effy777 moj 2 rocny chodil uz vsade sam. Kym som bola tehotna, naucila som ho na dlhe prechadzky peso. Ale spanok, to bol problem. Nastastie 2.dieta bolo velmi spinkave, takze tento problem vyvstal az ked bolo starsie a to uz isiel starsi do skolky.

effy777
autor
27. apr 2024

@maja22 u nás si ešte doslova pýta ten jeden spánok e potiahneme Max dve hod aj to si tlieskam

effy777
autor
27. apr 2024

@simona92101 pane žena však ty si Boh! Ja by som toto iba z čítania nedala ale obdiv plný.

adri12
27. apr 2024

@effy777 môj syn postupne prestal na obed spávať 😕 co sa týka prechádzok skejt využívame na 200% veľmi si naň zvykol, je to pre mňa pocit slobody, môžme ísť na dlhé vzdialenosti, nie len okolo domu... 🙂

aliaray1
27. apr 2024

@adri12 ahoj, prosim ta co je to skejt?

simona92101
27. apr 2024

@adri12 my mame ku kociku takyto skate so sedakom,ale mlada dama tam sediet nechce,vacsia sranda pre nu je,ked ho tlaci 🙈

animus
29. apr 2024

@effy777 no úprimne mám do trojročnú a teraz už 10mesacneho ale keď sa narodil, zostal doma manžel na materskej so staršou. Keď mu skončila materská, staršia išla do škôlky a ja som sama doma s krpcom 🙂 je to masaker a neviem si predstaviť sama to zorganizovať. držím palce

adri12
29. apr 2024

@aliaray1 je to schodik na kolieskach pripevnený ku kočíku

adri12
29. apr 2024

@simona92101 veď to je to, že človek nikdy nevie ako si dieťa na to zvykne resp. nezvykne 🙂

simona92101
29. apr 2024

@adri12 ja som s tym ratala,dcera je zivel,takze ma to ani neprekvapilo.sedatko sa da odmontovat a zostane len skejt.ked bude drobec cez leto uz v sportaku,tak mozno na tom skejte bude rada stat a vozit sa

adri12
29. apr 2024

@simona92101 to je pravda, je to pohodlnejšie, keď je už šporťak, je tam viac miesta na státie🙂

effy777
autor
2. máj 2024

@animus no dnes som akurát riešila škôlku tak snáď to vyjde i keď sa bojím lebo ešte máme plienky

pomaranc24
3. máj 2024

Ja mám rozdiel necelé 2 roky. A ako píšu, spánky sú najhoršie. Malého je doma problém uspať (ale nie je to nemožné, ako u staršieho) a zásadne nespí, keď potrebujem uspať staršieho 😀 takže ten väčšinou už nespáva cez deň
Prechádzky sú pohoda, je to reálne jediná možnosť, aby sa mladší vyspal. Priprav sa, že ho aspoň 3x za deň starší zobudí 😵‍💫
A skejtik máme, lebo inak by sme sa niekedy z ihriska domov nedostali... (po 2-3 hodinách ho tam často s revom naložím a ideme domov)