16 mesiacov rozdiel medzi deťmi

27. feb 2021

Mamičky, tie ktoré máte maly rozdiel medzi detičkami - ako to zvládate - bez pomoci?

mogaa
27. feb 2021

neboj sa, zvládneš....zo začiatku to bude trochu náročnejšie ale dáš to....neskôr budú z detí parťáci a prehrajú sa spolu, starší bude ťahať mladšieho....ja som najmladšia, prostredná sestra je od mňa staršia do 2roky a najstaršia o 3roky😉

zuvelyn
27. feb 2021

Ja budem mať 17. Zatiaľ sa na to teším, keď bude aj druhé taký kludas ako syn tak bude dobre, keď bude pravý opak bude náročnejšie 😅 nejako sa nestresujem ani nebojím. Zvládli iné zvládnem aj ja. Bez pomoci ako myslíš? Bez babiek? Manžel nechce ísť na MD s prvým keď sa narodí druhé? My nad tým uvažujeme

klarissa25
27. feb 2021

Kamaratka ma rozdiel menej ako rok.. Zvlada to super. Uz maju aj tretie

tosomja
27. feb 2021

Ja mám 10rocnu dcéru, 11m syna a v máji budeme mať dievčatko. Rozdiel 14mesiacov 🙂 a muž v zahraničí 🙈

petrisa213
27. feb 2021

Zvládnete to neboj 🙂 keď musis tak musíš. Hlavne si nájsť ten správny režim. My mame medzi deťmi 11 mesiacov rozdiel, moja rodina 160 km od nás, manželova 370 km a to tiež už iba brat. Nikdy by som nepovedala ze to bolo hrozne obdobie, iba kus náročnejšie. Ale keby si mam znova teraz z odstupom času vybrať, znova by som tak chcela (samozrejme toto nebol plán 😁) . Teraz majú 3 a 4 rojy a povedala by som ze teraz je to horšie 😁 keď sú už tvrdohlavi obaja. Keď boli malí, krásne sa ťahali jeden druhého. Teraz sú na rovnakej úrovni vo všetkom. Sú veľmi na seba naviazaní a obranuju jeden druhého. Je to super 🙂 dobre bude ❤️

gir
27. feb 2021

Ja mám 15 mesačný rozdiel medzi deťmi. Po pár týždňoch si nájdeš systém a bude super. S manželom sme to zvládli bez akejkoľvek pomoci. Bolo to skvelé obdobie na materskej. Pohybom som dala dole aj pár kíl, takže som maximálne spokojná. Sú partia, zahrajú sa spolu a ja si môžem v kľude vypiť ☕

leamax
27. feb 2021

Najdolezitejsie je najst si system,ktory vam vyhovuje.vypocuj si rady a zober si z kazdej to,co vyhovuje vam.to,ze jednej to vyhovovalo rak,nemusi znamenat,ze bude aj vam.
My mame dvojicky,muz od zaciatku chodi pracovat na tyzden-dva.nasli sme si system a zvladame.zvladnete aj vy😊

bebotka
27. feb 2021

Ahoj, ja som mala medzi prvou a druhou rok a šesť dní, prežila som 🙂, ale je to zaberák, medzi druhou a treťou som mala 18 mesiacov, to bolo o dosť lepšie, mne veľmi pomohol súrodenecký kočík, bez neho by som sa nebola pohla z domu, zo začiatku to bude ťažšie hlavne noc bola taká o ničom kedže bábatko budilo staršiu a tá plakala viac ako to malé, ale trvalo to hádam týždeň a zvykla si, boli sme veľa vonku, chodili k našim a deň prešiel, poriadok ktovie aký nebol, navarené každý deň tiež nie 🙂 ale žili sme, teraz sú to parťáčky ako lusk nepotrebujú ani škôlku,zahrajú a pobijú sa, ale nedajú na seba dopustiť, keď vidím učiteľky, že dve si vedú štyri deti a ja chodím na prechádzku s tromi tak mi to je až smiešne 🙂

franika
27. feb 2021

Ja som mala prvé tri za tri roky...štvrtá prišla po tretej o dva roky a krpec po štvrtej o 4roky... za 9 rokov 5 detičiek... To úplne zvládneš...a uvidíš,koľko sa ti postupne medzi sebou vyhrajú, keď budú väčšie... Isto neolutujes😉

didi2102
27. feb 2021

Mám 19m rozdiel,dcéra má 11m ... Zvládam to v pohode deti mi nikdy nik nestrazil,manžel robí v zahraničí nikoho nemám po ruke keby niečo,nemám auto atď dá sa to ,mám navarené upratané poprate a ešte keby nebol covid tak som upravené po vonku. ... Deti niesu najlepšie 😄😄v noci nespím no som za nich vďačná aj keď sediviem 😄

katren
27. feb 2021

Prva-druhy 18mes, druhy tretia 15mes...stihla som 3 deti do 3 rokov....bolo to narocne, ale dali sme to....jednoznacne za mna velke plus surodenecky kocik....branila som sa mu, ale kupili sme a lutovala som, ze nie skor.....

didi2102
27. feb 2021

@katren súhlas na 100percrnt,ja som kupovala mesiac pred pôrodom veď syn skoro 2r,neľutujem , či trucoval bolo zle.pocasie nevladal,keďže som veľa sama ajdo obchodu trebalo a by som sa.tam s ním musela naťahoval ,keď neake.odrazadlo kolobežka naložia vyložia atď za.mna zadsej investovať dá sa z bazaru super kúpiť atď uuurcite obrovská pomoc

alchemilkazltozelena
27. feb 2021

No, ok, a teraz napiste vsetky realitu, ako to naozaj je 😉 a nebojte sa ze vas zahadzu s kamenmi a ze nebudete dokonale vyzerat v tejto sutazi o naj matku... len smelo do toho 👍

romi1019
27. feb 2021

Ja mam rozdiel 15 mesiacov, teraz majú 17m a 2m. Začiatok bol náročný, ale už máme svoj systém a už je teraz dobre. Ja sa teším, že sa budú spolu hrať, budú také parťáčky

didi2102
27. feb 2021

@alchemilkazltozelena niekto dieťa chce a chce aj malý rozdiel,ja som si odzila to že deti som nikdy nemusela mať,nič nieje horšie dá sa to v pohode,to že niektorá matka neodpadava pri jednom je ok , aj ja som pri synovi ale čím viac detí máš tymsi pohotovejšia ,nemáš na výber naučíš sa atď ale ona sú matky čo to nezvládajú,sú pohodacky a sú nervacky matky atď atď a sú matky čo majú behom 3rokov 3deti a sú vysmiate a šťastné

didi2102
27. feb 2021

@alchemilkazltozelena a ešte si predstav že nemám za.sebou ani jeden deň keby by som nevládala alebo padala na hubu,áno boli náročnejšie dní ale nie na nervové zrutenie
A ešte môže ísť muž na materskú so starším a sú obaja doma ak sa dá

dzejn80
27. feb 2021

ja mam 17 a zaciatok bol riadny zahul, hlavne to, ze kazdy inokedy spal, vyrusovali sa ... no ozaj to bolo tazke, tak cca do toho pol roka. Mne velmi pomohla moja najlepsia svokruska, ktora chodila pomahat, kym mal muz skolu - chodil externe, 3x do tyzdna po veceroch. Potom sme sa nejako prirodzene zladili, chalani zacali poobede spavat spolu, tak som si vydychla.

katren
27. feb 2021

@alchemilkazltozelena realita bola taka, ze aj manzel pomahal....ved dieta nie je len jedneho z rodicov....striedali sme sa...a absolutne mi bolo uplne u zadku ci mam dokonalo upratane, alebo nie....naucila som sa pri nich upratovat hned, nie ze ved to pocka....velke upratovanie, co som mavala len v sobotu a len do 12tej, bo som tak bola naucena, som rozhodila na piatok-sobotu a bez nervov 😉 doteraz som to tak nechala, hoci maju uz 11, 10 a 8 rokov momentalne....

zuzuliatko18
27. feb 2021

My budeme mať rozdiel Max 15 mesiacov a čakáme teda dvojičky, tak veríme že to dáme. Sme na to dvaja a aj rodičia nám.prislubili občas aspoň navariť alebo trošku pomôcť so starším, len teda koľko on zvládne. Nejako bude, ale na detičky sa tešíme a veríme, že keď porastu, budú parťáci.

ivangeline
27. feb 2021

Ja mam rozdiel 12m a 3t. :D :D :D

deti95060810
27. feb 2021

ja mám rozdiel medzi deťmi 18 m , ale to sú posledné dve dievčatá... takže ešte jedna slečna vo veku 4 roky a ešte starší syn... no u nás na zbláznenie...😉

taga
27. feb 2021

@alchemilkazltozelena ja som sa bala napisat po tych uvodnych 'vsetko v pohode' komentoch, ale po tvojej vyzve sa teda priznam 🤣 mam 18m rozdiel a prvy rok a pol bol totalne naprasky 🤣🤣🤣 ziarne ruzove okuliare, bol to totalny masaker. Mladsi prvý rok nonstop v satke, aby som sa mojla venovat starsiemu a ako tak zvladat domacnost. Bolo krasne mat ho pri ❤ ale potom by ma uz krize nakopali do zadku, tak sme museli najst iny sposob. Prvych 9 mes som dojcila tandem, jasne, to bola moja volba, bolo to krasne zvalit sa po vychadzke na gauc a na 15 min sinich oboch pritulit. Ale v noci som pendlovala kazde 2 hodiny medzi dvomi detmi a 2 miestnostami, muz pendloval so mnou, teda v protismere a pamatam si, ze som sa mnohonrat zobudila a myslela si ze som pri starsom v spalni a zobudil sa mladsi v obyvacke a zistila som ze som inde 🤣 proste totalna unava. Po roku ked mladsi zacal chodit a narusovat starsieho priestor, zacala ziarlivost, krik, boje vsemozne. Nehovorim ze to.bolo cele zle ale bolo to mega narocne obdobie. Ked mal mladsi mozno rok a pol zacalo to byt uz kludnejsie, uz sa aj prehraju aj si velmi pomahaju, su partaci. Ale su totalne odlisne povahy takze mnohokrat co zaujima jedneho, to druheho nie

alchemilkazltozelena
27. feb 2021

@taga 😉 viem ze je to masaker, aj ked mam vacsi rozdiel medzi detmi... mala som a stale mam co robit, aby som neosivela 🙈 takze tym bachorkam ze je vsetko v pohode jednoducho neverim 😉

evkanovaa
8. mar 2021

Prvy polrok relativne pohoda,starsi akceptoval sestru, ved sa moc nehybala, nebrala hracky 🙂 v mrazaku som mala nachystane jedla, stacilo zohriat abo privarit prilohu len. Potom som mala operaciu kolena, ja odpalena na lozku, mala musela byt odstavena kvolu silnym liekom a...vsetko bolo na muzovi,cisty masaker. Zlepsilo sa o 3-4mesiace,ked uz som aspon o barlach bola. Uz sa mi zdalo,ze syn a dcerka v pohodke, ze sa akceptuju, aj zahraju, abo jej cital a tak ptisla zmena: Masaker mame posledne 2 mesiace(syn ma 3,5 dcera 1r 8m), lebo sme nastahovali dceru k starsiemu a spolocne uspavanie zacalo...a teda fakt masaker, syn to velmi tazko znasa, ja hormony, o2 tyzdne rodim....je to tazke. Narocne. Upratovat - vdaka za vysavacieho robota na prizemi, schody a hore obcas povysavam, ak ma nevysaju deti abo moje nalady z energie. Tip top upratane nemam,ani mi to zily netrha. Ked mam chvilu, snazim sa vylozit si nohy, brutal opuchaju a zresetovat sa. Jaaj a tesim sa na jar, hlavne menej obliekania, teraz je to s dcerou boj, kope, uteka a nie a nie ist sa obliect von. Na druhej strane: naucila sa kadeco od braceka a sama sa odplienkovala cez den, chce sama jest, vie si sama obliect nohavicky,leginy🤩 uvidim..co ma,nas caka s prichodom tretieho 😉 moc si prajem,aby aspon tie moje vykyvove nalady odzneli🤞🙈🙈🙈😄