Zmrzlina z obchodu počas tehotenstva

14. apr 2024

Ahojte u zmrzliny z obchodu takej balenej ako ruská zmrzlina alebo tie v tých nádobách nehrozí salmonela ? Keď sú tam sušené vajcia a nejaké odstredene mlieko, smotana ... Ako v takých zo stánku kde používajú jednu naberačku a namáčaju do jedného vedra z vodou. Alebo asi sa nedá zistiť nejak že by bolo na obale napísané že nejako hygienicky kontrolované to bolo ?

vyrovnanaosoba
14. apr 2024

Keď sa bojíš, tak si urob doma. 😁

pribinak
14. apr 2024

Všetky potraviny v obchodoch sú kontrolované. Ak sa bojíš, tak si rob domácu zmrzku
Ani netehotni ľudia nechcú dostať salmonelozu

sisa_s
14. apr 2024

Citala som pred par dnami, ze zmrzlina v stankoch nesmie obsahovat vajcia..a to, ze naberie zmrzku a da naberacku do vody ti nakazenie salmonelou nesposobi

mabenn
14. apr 2024

syn dostal salmonelu z jogurtu v skolke...nevidim zmysel v tom bat sa vsetkeho...s rozumom

katkaseiner
14. apr 2024

prepac ale ty uz radsej nejedz ziadnu zmrzku. Salmonela sa moze vytvorit zlym skladovanim, nedostatocnym spracovanim...to ci v ruskej zmrzline to hrozi netuším ale nezabudni...si tehotná, a nie chora. Tak sa tak pre boha spravaj.Nic v malom neskodi...teraz nemyslim samozrejme alkohol, cigarety a drogy a ostatne veci si odsleduj...nepasterizovane vyrobky, atd. A ano, aj Milu a Kofilu mozes

deti95060810
14. apr 2024

preháňaš... 😉

luliu
14. apr 2024

Žena si tehotna, nie na smrteľnej posteli, môžeš jesť zmrzlinu zo stánkov a určite môžeš jej zmrzlinu z obchodu. Troska sedliackeho rozumu. ....... Nikde sa surové vajcia nedávajú .....

pribinak
14. apr 2024

@sisa_s toto nariadenie že v zmrzku nesmú byt surové vajcia platí už asi 100 rokov. Kto toto nevie, tak fakt neciem kde žije

skodulienka
14. apr 2024

Ja som ako dieťa dostala salmonelu z krému vo veterniku z cukrarne. Na dospelacke oddelenie potom prijali asi 10 doktorov, ktori mali nejaku oslavu a tiež mali zákusky z tej cukrarne. 😁 Veď človek by nemohol nič jesť, keby sa všetkého bál.

koniarova
14. apr 2024

Omg. 😁 A potom,že nerob si srandu z niektorých príspevkov.

lenka0q
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivkav5
14. apr 2024

Preboha nad tým som sa v živote nezamyslela🤣🤣 jem zmrzlinu hádam každý deň teraz 😂 a teda aj v zmrzlinárňach aj z obchodu🙏🙈 som 36.tt a teda žijeme😂

kacena4
14. apr 2024

a pred tehotenstvom si sa nebala salmonely???

rozculena
14. apr 2024

pane bože...................🙈

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz