Zelenina zo záhrady v tehotenstve

26. júl 2024

Ahojte je vhodné jest domácu zeleninu zo záhrady ktorá bola pohnojena na jeseň minulý rok kravskym hnojivom ? Nie je tam nejaké to riziko nákazy napríklad toxoplazmóza ? Záhradu polievame dažďovou vodou.

ssimusska
26. júl 2024

Je to vhodnejšie ako jesť chémiu z obchodu 😀

viestta
26. júl 2024

To fakt tato otazka? Hadam tu zeleninu pred pouzitim umyjes. Ci?

milovnickakvetov
26. júl 2024

A myslíš, ze ta zelenina z obchodu, ktorá precestovala polovicu sveta a bola bohvie koľkokrát postriekana je zdravšia?

danyelia
26. júl 2024

Jaaj, nejedz to...len panenské bio klíčky z dažďového pralesa môžeš 😄

stellarstar
26. júl 2024

Si chorá?

pato88
26. júl 2024

Mohla by si sa z nej nakazit toxoplazmozou ak by ju okakala alebo ocikala nakazena macka. Treba vsetko ovocie a zeleninu poriadne umyt, ak ich jes surove a pozor hlavne na maso, aby bolo dobre uvarene a mliecne vyrobky pasterizovane.

juliacenc
26. júl 2024

Neverim

som_realistka
26. júl 2024

Umy očistí uvar,

ivanakal
26. júl 2024

@pato88 a myslis ze taka zelenina z obchodu nemoze byt okakana a ocikana mackami alebo aj takymi dvojnohymi tvormi? Pre mna je zelenina zo zahrady (aj ta hnojena konskym, kravskym a inym hovnom) ovela zdravsia ako zelenina zo supermarketu ktora ma oznacenie BIO ... No uz po dnesku som citala fakt vsetko..

pato88
26. júl 2024

@ivanakal a kde som ja napisala, ze je lepsia ta z obchodu? Len som povedala, ze kravsky hnoj nevadi a zelenina je hrozba toxoplazmozy, ked je vyslovene poondena nakazenou mackou. Niekto mal zly tyzden?