Vianočné menu počas tehotenstva

19. dec 2023

Ahojte som v 6tt a mam ABKM môžem si dať domáci zemiakovy šalát a kapustnicu ? Čítala som že by tehotne nemali domáci šalát teda domácu majonezu ... mate skúsenosť niekto s tým. Ďakujem

mk1111111111
19. dec 2023

Ved do svojho daj kupenu majonezu a mas pokoj

dadka1997
19. dec 2023

Surove jedla tehotne nesmu to je pravda, tiez robievam domacu majonezu ale tento rok si ju odopriem a kupila som si kupovanu 😊 cosi trosku salatu nalozim za lyzicu sa nic nestane..

martul
19. dec 2023

a keď kúpite hotovú, tam je aký rozdiel oproti domácej?

simca06022011
19. dec 2023

@martul su tam pasterizovane zltka, nie surove

h2
19. dec 2023

@martul Kupovaná je z pasterizovaných žĺtkov, čiže nemôže obsahovať nežiadúce baktérie, ako napríklad listériu. Domáca majonéza môže byť tiež úplne v poriadku, ale istotu nemáš. Tým, že žĺtka sú surové, môže v nich byť niečo, nebezpečné pre tehotnú a hlavne pre dieťatko.

jaskolka
19. dec 2023

Ja som pri dcere (bola som cez Vianoce v 4 mesiaci) jedla normálne všetko, aj šalát, rybu, kapustnicu, pirohy, fazuľovu polievku. Vždy dávame len kupované majonézy, domáce by mi ani nenapadlo robiť (ani netuším ako sa robí).
Ale zase ja nemám nijaké alergie ani intolerancie, takže neviem co presne môžeš a nemôžeš. No všeobecne ja som jedla všetko okrem vyslovene surových jedál(typu tatarak ale ten nejem aj tak) plesnovych syrov a alkoholu.

martul
19. dec 2023

@h2 aháááá, dík

macekovam
19. dec 2023

Tak si daj kúpenú majonézu.. Alebo jogurtovy šalát si sprav...

tenerifka
19. dec 2023

castokrat sa zamyslam nad tym, ako niektori ludia dokazali preplavat do dospelosti (a velakrat az do staroby), a bez uhony to prezili....
Autorka, ved ak mas ako pises alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka, tak nedas do jedla nic mliecne, a ako tehotna samozrejme nebudes jest domace surove vajcia, ale kupis normalne sterilizovanu majonezu a z nej si urobis salat.

ivangeline
19. dec 2023

Moze ti byt tazko. Kapustnicu ja nejem. Zem. salat bez majo. ;) Ryba na masle.