Tiramisu v tehotenstve

16. júl 2023

Baby, myslíte, že dieťatku uškodí, keď si dám tiramisu? Mám na to neskutočnú chuť, ale že neskutočnú, že asi zozeriem pol plechu.

s_o_n_i_k_e
16. júl 2023

Ja by som to nebrala ako tragédiu, určite by som si dala 🙂 isto aj malinkému v bruško dobre sladké padne 🙂 minule som aj ja po nom pokukovala 🙂 vo vitrínke 🙂

pininka1
16. júl 2023

Hehe, no pol plechu by som si nedala, ale jednu kocku áno.

lauriik
16. júl 2023

Tiramisu urcite nevadi.

viestta
16. júl 2023

Na cely plech ide par lyzic likeru, kolko toho alkoholu v nom zjes, ked si das pol plechu?
Ale da sa tiramisu spravit aj bez likeru, ked uz sme pri tom

jaskolka
16. júl 2023

Jemu to neuškodí, ale tebe môže byť poriadne zle keď sa tak napraskas

danielahamar
16. júl 2023

Aj víno, pivo môžeš, aj Milu môžeš, aj Rumbu🤭

diewcatqoo
16. júl 2023

Skor nez alkohol by ma v tiramisu znepokojilo surove vajicko. Ale ak to mas vo verzii bez vajicka alebo mas vajicko z dobreho zdroja, tak ok. Toho alkoholu je tam fakt minimum.

doriiis
16. júl 2023

@danielahamar ....víno a pivo? To fakt takto radis tehotnej žene?

petamich
16. júl 2023

ak sa nemylim do tiramisu idu surove vajcia, tych by som sa ja osobne obavala viac ako tych par kvapiek likeru 🤷‍♀️

sapetka
16. júl 2023

Ja by som si dala aj som mala ale ha robim bez alkoholu a surovych vajec. S vajcami by som nezjedla ani netehotna😃

beata_k
16. júl 2023

Ak su tam surove vajicka, tak nie. Ten kusok alkoholu je v pohode.

juliet86
16. júl 2023

a ak su vsetky mliecne zlozky pasterizovane

autor
16. júl 2023

Dievčatá, samozrejme budem to robiť z pasterizovanych žĺtok pre istotu. Bielka nedávam. Takže v tomto ohľade je to v pohode a mascarpone a smotana sú myslím pasterizované vždy, keď sa kúpia v supermarkete, či? Inak tie vajíčka, to sa tu musím posťažovať, ja milujem polosurove roztecene vajíčko na topinke a to mi taaaak strašne chýba. Ja keď porodim, tak asi nebudem jesť nič iné, len sushi, tataraky a volské oká na mäkko 🤣

juliacenc
16. júl 2023

Mozes kludne zozrat aj dva plechy nic sa nestane.

aduskatt
16. júl 2023

Na Tiramisu sa žĺtka šľahajú nad parou, takže bez obáv

beata_k
16. júl 2023

V takom priade jedz kolko ti srdce raci. Len to potom musis kg aj zhadzovat 😉

autor
16. júl 2023

@beata_k s tým počítam 🤣 nemám takéto žravé dni často, tak sa z toho nepo..

beata_k
16. júl 2023

Tak si to uzi 😋

autor
16. júl 2023

@aduskatt ja to takto nerobím, ani som nevidela nikdy recept s žĺtkami nad parou

autor
16. júl 2023

@beata_k už skladám 🤣 ďakujem

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aduskatt
16. júl 2023

ja iba tak🙂))))

danielahamar
16. júl 2023

@doriiis zas nerobme z tehu chorobu, nikto nehovorí, že sa musí opiť, 1 pohár nikomu ešte neublížil.

pralinka25
16. júl 2023

aj ja robim zltka zasadne nad parou. je to potom omnoho lahodnejsia kremovejsia konzistencia. nehovorim nikdy dopredu ale kto okostuje vzdy okomentuje ze je super lahodna

doriiis
16. júl 2023

@danielahamar ....vieš,že škodlivé látky z alkoholu prechádzajú cez placentu do tela dieťaťa,ktorý ho však nedokáže odbúrať a preto koncentrácia alkoholu v tele dieťaťa je po 2- 3 hod 3x krát tak vysoká ako koncentrácia alkoholu v tele matky?
Takže áno,aj jeden pohár ublíži.....
Príspevky a rady ako dávaš aj ty nepotrebujú komentár....je to ďalší dôkaz,že žijeme v krajine alkoholikov

mikadooo
16. júl 2023

Podľa toho, či si chceš dať pol plechu s alkoholom a silnou kávou, alebo si radšej spravíš s arómou a bezkofeínovou kávou. V druhom prípade pokojne aj pol plechu. V prvom radšej len jeden kúsok. Ale ja by som nedala ani ten jeden pre istotu. Káva až tak nevadí, ale ten alkohol sa v tehotenstve jednoducho nesmie 🤷.

autor
16. júl 2023

@mikadooo keby si mám odopierať kávu, tak by ma mohli rovno zavriet na psychiatriu 🤣

mikadooo
16. júl 2023

Jj, poznám to... Ja som s gynekologičkou všetky tri tehotenstvá riešila, že či naozaj len dve kávy denne sa môžu (či náhodou nejaké sympózium odborníkov nedvihlo povolené dávkovanie 🤭). Ale tak prežila som nejak. Hlavne nech je drobček v poriadku 🙂.

aduskatt
16. júl 2023

@mikadooo mne hovoril, že tak 4 v pohode🙂))) asi to záleží od toho, aký kávičkár je lekár.-)))))

mikadooo
16. júl 2023

@aduskatt 🤭 kurnik, vidím, že zlého gynekológa som si vybrala... Keby som to vtedy vedela... 😄