Tehotenstvo a strava

natalymindo
11. dec 2023

Ahojte mamičky zaujímalo by ma ci sa dá nejakým zdravím spôsobom nepribrat vela v tehotenstve. Co zaradiť do jedálnička a Vaše skúsenosti ďakujem Vam 🥰

maryetta
11. dec 2023

Co je pre teba vela?
Ja som mala cele tehu nechutenstvo. Prve mesiace som vzdy 5kg isla dole nakoniec som 13-15kg pribrala.
Teraz cakam stvrte. Som zacala akurat 9.mesiac a som +9kg. Tak neviem kam to este pojde ale je pravda ze minimum sladkeho. Viac ovocia som sa snazila a podobne.

mogaa
11. dec 2023

@natalymindo na váhu sa v tehotenstve veľmi spoliehať nemôžeš, po pôrode môže byť všetko inak....ty môžeš pribrať v tehotenstve 15kg a po pôrode ti ostane 1-2kg ale môžeš pribrať rovnako 15 kg kg a po pôrode ti ostane 7-8kg....pracujú hormóny a záleží ako budeš zavodnená....strava klasika, snaž sa o uprednostňovanie zdravej stravy, aj ked niekedy to jednoducho nie je možné, telo si vyžiada svoje...

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadka1997
11. dec 2023

@natalymindo pri synovi som pribrala 11kg a vsetko som nechala v porodnici .. pri dcere som pribrala 13kg a tie mi ostali ... teraz netuším ani kolko vážim takže neviem to zhodnotiť, ale pri tych nevolnostiach ktore mam urcite schudnem

rebrambora
11. dec 2023

Extremne priberanie v tehotenstve je len jedna z oblubenych vyhovoriek 'zahadne' priberajucich zien. Ak mas zdravy rozum a nemas uz pred tehotenstvom nadvahu, hybes sa, tak nebudes mat absolutne ziaden problem.