Tehotenské chute

7. dec 2022

Mám problém so sladkým... Ale je to neskutočne zjem denne aj 3/4 sladkosti..príde mi že už to je veľmi nezdravé a že či mi mi to nemôže viac uškodiť. Dám si aj ovocie aj všetko ale vždy ma ovládne chuť na to sladké. Čo robiť žienky ?

7lenka11
7. dec 2022

ja mám od 4. mesiaca neovládateľnú chuť na sladké, dokonca teraz ku koncu tehotenstva ešte väčšiu a zjem tiež 3-4 sladkosti za deň.. snažím sa to obmedzovať, ale niekedy je to fakt ťažké

autor
7. dec 2022

@7lenka11 strašne veľa som už pribrala,a viem že toto už nejde dieťatku ale "do mňa" a nechcem byť ako slon...len neviem ako to mám ukočirovať

natalala
7. dec 2022

No ja som zas v obidvoch tehotenstvach mala chut na sladke pitie (ktore mino tehu nepijem skoro vobec) hlvne na colu. Tak snazila som sa ovladat, kedze to nie je zdrave a nechcela som pribrat 20kil a potom plakat nad sebou 🙈 V ovoci o kt pises je tiez cukor, len ma vyhodu, ze obsahuje ine prospesne latky, ale kompenzovat jedenie vela sladkosti akoze ovocim, nie je nic moc. Mne pomaha mysliet na to, ze kazde kilo budem musiet potom schudnut a ze ci to co si davam do ust chcem aby islo mojmu dietatu 🙈 takze jem normalne ako mimo tehu a obcas si dam nieco naco mam extremnu chut napr tu colu alebo mekas alebo nie “zle”. Som na konci 24tt a mam +3 kg.

autor
7. dec 2022

@natalala ja som už zúfalá minulý týždeň som si povedala že už nemôžem toľko sladkého ....no a boli sme na oslave a ja som požrala všetko sladké čo tam bolo. Akože taká kalorická bomba že som isto pribrala aj 5kg ďalších

natalala
7. dec 2022

Chapem, ze je to tazke 🙈 ja mam s chutami problem aj mimo tehotenstva takze ti rozumiem. Skus si mozno vyberat, ze nezjes 4 sladkosti hocijake, ale kub si 1 ktoru uplne milujes a uspokoji ta na ten den 🙂 pre mna su to napriklad marlenka gulicky :D

ar3m1s
7. dec 2022

Vzdy si povedz ,,Chvilu v ustach navzdy na zadku" 😀

wazowski
7. dec 2022

vacsinou sa hovori ze velke chute na sladke su ked clovek nedostatocne/nevyvazene je.. ze ti nieco chyba a telo si to pyta v podobe rychleho cukru.. skus mozno trosku viac jest plnohodnotne potraviny, mozno sa ti to upravi. ja ked mam napr slaby obed tak vecer by som zjedla aj celu cokoladu 🫣

autor
7. dec 2022

@wazowski ja jem práveže veľmi vyvážené,doktorka dokonca hovorí že keby každá žena ( nie len tehotná) mala taký jedálniček ako mám ja tak že by to bolo úplne super. V Tom vôbec nieje problém