Surové kuracie mäso v tehotenstve

26. okt 2023

Caute poraďte mi mam stres bola som na menu. Dala si kuracie mäso a zjedla nechtiac jeden kúsok surového (bolo nedorobene a bola tam tma, tak som si to nevšimla hneď a jeden kúsok zjedla) som v 25tyzdni a mam stres, že sa čosi bábätku stane.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hefo
26. okt 2023

Pokiaľ to nejako nesmrdelo, tak by som sa predbežne nebál. Ak to nebolo premorené baktériami, a nemáš problémy s imunitou, nemalo by hroziť nič.

luliu
26. okt 2023

Čo ti už teraz pomôže stres? Stalo sa, nabudúce si dáš pozor .....

autor
26. okt 2023

Stres mi nejak nepomôže skôr som myslela či si mam čosi dať (čierne uhlie) alebo niečo čo by mohlo pomôcť alebo proste len čakať či mi čosi bude..

mandarinka555
26. okt 2023

Kriste pane, ženy...už sa ukľudnite s takými hovadinami...

januska12323
26. okt 2023

Čierne uhlie si môžeš dať ale v tvojom prípade to bude len placebo efekt. Tvoj žalúdok už dávno kúsok mäsa poriešil.

luliu
26. okt 2023

Nemá význam si niečo dávať....

zuzanka.zuzu
26. okt 2023

ako vieš že bolo surové? veď si ho nevidela. a ak si ho zacítila na jazyku tak hádam vypľuť sa dá

autor
26. okt 2023

@mandarinka555 aké hovadiny? Však to je v každom upozornení nejesť surové mäso v tehotenstve..neviem čo je na tom také nepochopiteľne, že mi to nie je ľahostajne

autor
26. okt 2023

@zuzanka.zuzu bolo surove, pretože sme ho vrátili celý stôl čo sme boli na obede..nie úplne komplet ale v tej najhrubsej časti

matullienka
26. okt 2023

Určite ti nič nebude zbytočne stresujes seba aj dieťa, daj si probiotiká a nemyslí na to

autor
26. okt 2023

@matullienka dobre ďakujem snáď to tak bude..

zenulkaaa
26. okt 2023

Pokial nebolo pokazene, len surove, tak sa nestane nic. Poznam ludi, co bezne pri priprave masa si hodia surovy kusok do ust, aby zistili ci ho dobre dochutíi. A nic im neni.
Neboj nic.

viestta
26. okt 2023

Aj keby tam bol nejaky zarodok salmonely, tak je mala sanca, ze preziju prechod zaludkom, kyselina zaludocna ich znici. Na to aby sa salmonela prejavila, treba vysoku naloz

autor
26. okt 2023

@viestta
@zenulkaaa
Ďakujem obom za názor..proste som sa zľakla, už som oveľa kludnejsia..verím že to bude ok

mandarinka555
26. okt 2023

Nepochopiteľné sú tie pi*oviny, čo poniektoré neustále riešite, lebo ste tehotné...Halóóó´...si tehotná, nie chorá...Tak skľudni hormóny a venuj sa užitočnejším veciam😝

autor
26. okt 2023

@mandarinka555 neviem o tom, že by ľudia bežne konzumovali surove kuracie mäso..povie to každý lekár, že to je nebezpečne..nepríde mi to mimo to riešiť

cookie29
26. okt 2023

kuracina je problematicka kvoli kampylobakterom, preto sa nema kuracie maso umyvat a uz vobec nie jest surove. Aka je pravdepodobnost netusim, ale uz je to, takze treba len dufat, ze nic nebolo. A keby bolu nejake priznaky, tak nevahat a ist k lekarovi.

tanyag
26. okt 2023

A to z jedného malého kúska surového mäsa robíš takéto haló? ...všetko je škodlivé to veľkom množstve, ale malý kúsok ešte nikoho nezabil ... teda aspoň som o tom nikdy nepočula 😁

mandarinka555
26. okt 2023

@tanyag Ona ani netušila, že bolo "surové", lebo bola tma...To jej "tehotenská intuíciia" napovedala, že je to surové a musí to okamžite zavesiť na Koníka😝