Pitie kávy v tehotenstve

8. apr 2024

Ahojte, prestali ste piť kávu v tehotenstve úplne? Nahradili ste ju nejakou alternatívou? CARO mi až tak nechutí... Prestali ste s pitím kávy hneď ako ste sa dozvedeli, že ste tehotné alebo už ste ju nepili aj predtým pri plánovaní bábätka?
Ďakujem pekne za reakcie

lisymbia
8. apr 2024

A prečo by si mala prestať piť kávu? Stačí keď ju obmedzíš tak na 2 denne

autor
8. apr 2024

@lisymbia neviem, niekde je písané, že to môže uškodiť plodu, niekde zase, že dve šálky sú v pohode.. zatiaľ len plánujeme bábätko, preto sa pýtam tu a nie gynek., ale predbežne chcem vedieť, niekde som čítala, že baby vysádzali kofeín aj niekoľko mesiacov pred počatím, tak sa zamýšľam

cookie29
8. apr 2024

je potrebne limitovat kofein, ale nie uplne vynechat, najma ak si bola kavickar tak seknut zo dna na den nemusi byt najlepsi napad. Nemala by si prijat ciac ako 300mg kofeinu

- šálka (asi 250 ml) filtrovanej kávy obsahuje v priemere 179 mg kofeínu;
- 30 ml espressa obsahuje 30 až 90 mg;
- šálka (asi 250 ml) sáčkového čierneho čaju obsahuje 50 mg;
- šálka (asi 250 ml) zeleného čaju obsahuje 30 mg
- 355 ml plechovka koly obsahuje 36 až 50 mg kofeínu;
- 28 g porcia mliečnej čokolády obsahuje približne 7 mg kofeínu;
- 28 g porcia horkej čokolády obsahuje 3 až 23 mg

pozor na energeticke drinky, tym by som sa vyhla

naturalka
8. apr 2024

Kavu som pila pocas vsetkych troch tehotenstiev, ak mi nevonala a nechutila, pila som cierny caj, kym som znova nemala na kavu chut. Pokial nepijes liter kavy denne, nemusis sa obmedzovat na nejake caro 😁 ja som aj pocas dojcenia pila kavu a kazdy bol spokojny…

lilli110
8. apr 2024

V prvych dvoch tehu som kavu normalne pila. Iba v poslednom nie, ale to preto, ze mi nechutila a bolo mi z nej zle. Takze pokial ma zena chut na kavu, nemyslim, ze je to problem, ked si da 1-2 kavy denne. Vela zien pije napr.colu, pretoze im pomaha proti nevolnostiam.

adka3321
8. apr 2024

Kludne si mozes dat 1-2 kavy denne, to neuskodi. Alebo si to priroda zariadi tak, ze uz len z pomyslenia na pitie kavy ti bude na vracanie, ako mne pocas oboch tehotenstiev a dilemu budes mat vyriesenu 😂

ivangeline
8. apr 2024

Nepila som prvé tehotenstva ale nie kvôli tomu, nepijem kávu, keď nepotrebujem kofeín a fungovať. Teraz si dám jednu okolo obeda ale aj to nie vždy. Nie som kavickarka. Skôr čaje ale tým sa teda skôr vyhýbam.. bylinky.

maryetta
8. apr 2024

2kavy s pokojom. Mne to dr priam nariadil nech si dam aspon 2kavy 😂 ine je 5 a viac.

saxana000
8. apr 2024

Ja s mojim.tlakom mam vyslovene kavu prikazom.3-4 som.pila od zaciatku.teraz ked sa uz len prevalujem a gulam stacia mi aj 2.ale inac by som nefungovala..

vakatko
8. apr 2024

Kávu by som v tehotenstve nepila, zbytočne zaťažovať telo kofeínom.

fiafia
8. apr 2024

Celé tehotenstvo a dojčenie som pila kávu 2x denne. Bez kavy mam hroznú migrénu. Pokiaľ nepijes 5 káv denne, nevidím dôvod ju prestať piť. Dcéra má 7 rokov.

domcavesel
8. apr 2024

Ako náhle som zistila, že som tehotná mala som strach, že ako zvládnem nepiť kávu, bežné som vypila 3 denne. Teraz som už v 14 týždni a kávu už asi mesiac nemôžem ani cítiť, úplne mi prestala chutiť, tak som rada 😊 uvidíš ako to budeš mať ty. Ale dva kávy denne by podľa mňa vôbec nemali uškodiť

jamidea
8. apr 2024

Okrem alkoholu som nic neobmedzovala. Teda obmedzovala v zmysle, jedz normalne mnozstva.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nevenka
8. apr 2024

Mam 4 deti, pila som v kazdom tehotenstve 2 espressa (pri prvom tusim este nescu a turka), potom aj pocas dojcenia a deti su v poriadku.
Tu si precitaj zaujimavosti: https://www.noviny.sk/slovensko/641848-kofein-z...

heln
9. apr 2024

v tehotenstve som prestala pit kavu preto, ze chutila ako hnoj a bolo mi z nej na grc. a bolo vybavene.

zorkahorka
9. apr 2024

Sam gynekolog mi odporucal kavu, lebo som mala nizky tlak. Ale v 1.trimestri mi vobec nechutila. Potom som pila normalne, ale zmensich salok a tak pijem doteraz. Velke by som pri detoch nestihala vypit 😁

mane01
9. apr 2024

Ja som prestala pit kavu hned ako som zistila, ze som tehotna. Ale zas to nie je ako keby si vypila 2 stamperliky, takze zvaz sama. Niektore zenske fajcia alebo ine si daju za pohar vina obcas… nemusi sa nic stat.