Môžem citrónový čaj v tehotenstve?

12. mar 2023

Ahojte kúpila som si čaj pre tehotné neviete koľko krát môžem piť? Či mám ho striedať môžem najprv citrónový čaj až potom ten pre tehotné? Ďakujem

pribinak
12. mar 2023

Áno, si tehotná. Nie si chorá a ani Neumieras

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
12. mar 2023

Ale kľud ! hej nikto vás tu nežiadal o komentare na čo píšete ? Potom keď neviete byť normalne

autor
12. mar 2023

@pribinak chorá nie som a ani neumieram mám len chrípku ale ty asi si chorá jak vidim

pribinak
12. mar 2023

🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

stanulienkat
12. mar 2023

A nie je na krabicke caju IQ test? Az po uspesnom absolvovani mozes pit caj.

veronikaszabova
12. mar 2023

Ja pijem vsetko rad radom na co mam chut. Aj cocacolu si dam. Caj denne aspon 3x - nepijem pre tehotne. Nikdy som sa nezamyslala nad tym, co mozem a co nie. S jedlom to mam take iste - na co mam chut, to si dam.

Btw - ako by ti mal uskodit caj? (Ak teda sa teda nebavime o nejakom bylinkovom)

mirko84
12. mar 2023

Mila autorka, aka otazka taka odpoved. Tehotenstvo ozaj nie choroba a pokial emas nejake nevolnosti z istych druhov potravin, tak mozes jest a pit mierou vsetko- okrem teda tepelne neopracovaneho mesa a alkoholu. Dokonca su studie, ze pestrost prospieva a diera bude si potom bude lepsie zvykat na tuhu stravu lebo bude odmala (strava sa ciastocne odraza na zlozeni plodovej vody) vystavene roznym chutiam

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirko84
12. mar 2023

A potom je zopar druhov cajov co sa neodporuca pit tyzdne 36-39 lebo vraj maju porod vyvolavajuce ucinky, ale citronovy k nim nepatri

kvietok2012
12. mar 2023

Na tom čaji pre tehotne je napisane kolko z neho mozes vypit...a obyčajný citronový čaj ti neuškodí...to môžeš tiež pit v pohode.

viestta
12. mar 2023

U tehotnych zien treba davat pozor na bylinkove caje, cierny caj obsahuje tein, ktory je ekvivalentom kofeinu a zvysuje tlak, takze aj ten s mierou. Ale citron neviem preco by mal vadit.

floki1994
12. mar 2023

Ja pijem vsetky okrem bylinkovych niektorych.. caj pre tehotne som dostala a je na nom uvedene kolko max za den (4krat max myslim)...citronovy caj je uplne ok

queen_mary
12. mar 2023

Citronovy caj cierny alebo zeleny alebo aky? Cigrony by sa vseobecne v tehotenstve moc nemali, je vedecky dokazane, ze citronova stava meni ph plodovej vody a to nasledne priamo vplyva na vyvoj ciev a mozgu. Ph plodovej vody by malo zostat neutralne, ak chces to najlepsie pre svoje dieta! A ak je to cierny alebo zeleny caj, tak to ani nehovorim, ake nasledky moze mat kofein a susene cajove listy na plod.

Ja odporucam iba cistu vodu, malo mineralne mineralky (ziadna klastorna a podobne), ovocne a zeleninove stavy.

A este mala rada: nepi nic cez kovovu slamku, to tiez narusa ph akejkolvek vody, ktoru pijes. Ani nemiesaj kovovymi lyzickami caj.

mima1608
12. mar 2023

@queen_mary "je vedecky dokázané" - to je síce pekné, ale napríklad moja teta keď bola tehotná so synom prednedávnom, tak zjedla 3-4 citróny denne, celé, a fungovala tak celé tehotenstvo, lebo citrusy boli doslova to jediné čo jej chutilo a chlapček sa narodil zdravý a urastený (cez 4 kg) takže aj vedci sa niekedy môžu mýliť ☺️

luliu
12. mar 2023

@queen_mary to fakt? By si mohla dať aj zdroj, či to vedecký dokázané nie je Wikipedia. To, že si niekto dá čaj s citrónom ho nemôže ohroziť. Presne takéto správy tu desia také jednoduchšie tipy, ktoré sa počas tehotenstva všetkého boja, aj vlastného tieňa

nikpa
12. mar 2023

Preštuduj si aké potraviny sa v tehotenstve neodporúčaju jesť a drž sa toho. Ak si nebudeš niečím istá a budeš si to chcieť dať tak zapni sedliacky rozum, ako by mohol citrón, zdroj vitamínu C ublížiť?! Pokiaľ ho nezješ na kilá tak určite nijako, to dá rozum 🙄🤦

michaela329
12. mar 2023

@queen_mary vedecky dokázané? Tak prečo potom v počiatku tehotenstva Dr. predpisuju ascorutin a kazu pit vodu s citronom na posilnenie cievok? K tým lyžičkam aj skoda sa vyjadrovat asi 🤦‍♀️

iwesska
12. mar 2023

@queen_mary Ziaden citron v horucom caji neprezije,takze vit.C je tam 0. To by potom tehotne nemohli ani Vit.C. Jedine,co vies ovplyvit je pH mocu,ani pH krvi,ci plodovej vody stravou neovplyvnis. Keby to tak bolo,tak to deti nepreziju.

sunshine_18
12. mar 2023

Niektoré čaje pre tehotné sú vhodné až od 3 trimestra

iwesska
12. mar 2023

Normalne jedz aj mandarinky,aj pomarance,aspon nebudes mat dieta alergicke na vsetko.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
queen_mary
12. mar 2023

@jabadabadu na blbu otazku, blba odpoved. ;)

nika23t
12. mar 2023

@queen_mary presne taketo informácie robia potom z tehotných žien tvory nepoužívajúce mozog! Toto je somarina, to by musela tých citrónov zjesť na kila!

Autorka, odporúčam čaje kupovať v lekárni a tam sa hneď aj informuj, koľko a ci vôbec môžeš v tehu piť. Ale tehotenstvo nie je choroba, môžeš fungovať úplne normálne, sú len malé obmedzenia.

queen_mary
12. mar 2023

@nika23t ked je zena blba a nevie kriticky selektovat informacie, tak jej nepomoze ani svatena voda.

denissa20
14. mar 2023

Veľmi ste trapne poniektore ale ze velmi.. fuj 🤮.. a to nie len pri tejto otazke ...načo je ten blbý konik? Nie je to fórum kde sa ludia pytaju? Každý sa môže opýtať čo chce aj ci je obloha modrá alebo nie naco frflete ?? Však preskoč otázku alebo temu a mysli si co chceš...mam pocit ze sa len predbiehate ktorá dá lepší odpal svojou odpoveďou a je veľká čajka...alebo odpovie ale nezabudne este pichnut 😮‍💨...potom sa tu 90 % ľudí boji vôbec niečo opýtať alebo komentovať lebo pridu take osy 🙂...vsetka cest zenam ktore odpovedia normalne a slusne👍 a neponizuju hned ako poniektore tu ...ja si myslim ze toto tak svedci o vyske IQ 😊 ...ci uz je to pre niektorych blbá otázka alebo nie...ako keby ste museli všetko okomentovať boze môj..🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄

autor
15. mar 2023

@denissa20 presnee tak. Už nemusím napísať ja nič Ďakujem že ste napísala to čo som mala na srdci ja zobrali ste mi to dole konečne aspoň jedna múdra normálna žena súhlasím s vami ❤️

queen_mary
15. mar 2023

@denissa20 o vyske IQ svedci hlavne tato otazka. Ja si neviem ani len predstavit, ako taky hlupy clovek moze vychovat zivotaschopneho jedinca.