Matyšák v tehotenstve

2. okt 2023

Môžem piť Matyšák aj v tehotenstve či je to len vhodné pre dojčiace ženy? Som 2.krát tehotná..a pri prvej som to pila na podporu laktácie..ale teraz som 10tt a strašne sa mi žiada🙈🙈🙈🙈

janai1
2. okt 2023

a prečo by si nemohla? hroznovú stavu pijú aj netehotné

autor
2. okt 2023

@janai1 ale ja tehotná som😃

janai1
2. okt 2023

Tak ešte raz, prečo by si ju nemohla piť?

matkahelka
2. okt 2023

to je otazka z kategorie, mozem jest langos, ked som tehotna.
ano, mozes hroznovu stavu, ked si tehotna.

andrea_82
2. okt 2023

Matysak je aj znacka vina, tak to nepi. 😅

autor
2. okt 2023

Ja nie som z tých čo sa bojí takto ja si doprajem aj kávu aj bryndzové halušky len neviem s tými ovocnými štavami som si nie istá. Prepačte za blbú otázku🙈

luliu
2. okt 2023

Tiež nechápem tvojej otázke - kvôli čomu by nebola vhodná hroznova šťava pre tehotné? Ovocné šťavy sú problém?

enoula
2. okt 2023

Jasne a este jeden tip, aj DM ma hroznovu stavu a velmi dobru 🙂

tamta
2. okt 2023

Prepáč, ale toto je otázka na úrovni žltého slona. Dostala si x normálnych odpovedí, píšeš, ze nemas problém jest bryndzové halušky (ktoré mi mimochodom prídu oveľa nebezpecnejsie v tehotenstve, ked su z nepasterizovanej bryndze) a ty tu dokola riešiš obyčajnú šťavu z hrozna... Jediný dôvod, prečo by to mohol byť problém, vidím, ak by si mala diahgnostikovanu tehotensku cukrovku, kedze je to dosť sladké... Menej hysterie, viac zdravého rozumu..

anjelicek26
2. okt 2023

Cista hroznova stava prirodzene obsahuje 0,3 - 1% alkoholu. Banan ma napr. 0.6% objemu... das si pät bananov a mas male pivo 😅

ivanakaka
2. okt 2023

mozes bryndzu len pasterizovanu by som Stary Otec ma

vanilkovazmrzka
2. okt 2023

Akoze vino? 😅

h2
3. okt 2023

Prečo píšeš "Matyšák"? Matyšák je vinárstvo, ktoré vyrába celý rad prevažne alkoholických nápojov. Keď sa pýtaš na 100% hroznovú šťavu, prečo to tak nenapíšeš?

iwesska
3. okt 2023

Sorry,ale hrozno nejes? Co by sa ti asi take malo stat z hroznovej stavy? 🙄 Myslis,ze pre dojciace je vhodna a pre tehotne toxicka?

domiklik
3. okt 2023

Véd matysak je 100 percentne hrozno, nič viac nič menej, ja ho riedi s vodou... Nestane sa ti nič, ahoj maximálne ta bude trosku nafukovat. Vždy lepšie aako vinea

stanulienkat
3. okt 2023

Vidím že Matyšák urobil hroznovú šťavu a urobil jej dobrý marketing, ze je na podporu laktácie. A všetky mamičky teraz tomu veria. Áno všetko ovocie a hlavne ovocný cukor môže podporovať laktáciu, tak ako aj zvýšená konzumacia tekutín a ďalších iných potravín. Vidím, že marketing zaberá.😁

tamta
3. okt 2023

@stanulienkat čistú hroznovu stavu este som schopná pochopiť, ale vinea mi nedáva absolútne zmysel na podporu laktacie...

andrea_82
3. okt 2023

@tamta mne to tiez nedava zmysel, ale stretla som sa s tym dokonca aj v porodnici, ze to sestricky vraveli. 🤷‍♀️

stanulienkat
3. okt 2023

@tamta
@andrea_82 100x opakovana loz sa stava pravdou. U Vinei je to mozno vysokym obsahom cukru. To je ako s Colou. Ten potravinarsky odpad sa povazuje za vhodny pri zaludocnych tazkostiach. A ludia tomu veria.