Jedli ste v tehotenstve tepelne upraveného lososa?

14. sep 2022

Ahojte. Jedli ste v tehotenstve tepelne upraveného lososa? Napríklad grilovaný losos. Úplne prepečený. Ide o to, že sme kamarátky pozvane zajtra ku ďalšej kamarátke a ta bude robit grilovaného lososa na nejakom pyre, moje tehotenstvo si ešte chcem nechať pre seba, a všetky dobre vedia že ja milujem ryby aaa lososa obzvlášť😁 pri prvom tehotenstve si nepamatam, či som to jedla alebi nie. Na nete som našla, že len surový sa nesmie. Viete poradit? Ďakujem

mexico_16
14. sep 2022

Ano 🤗

matkahelka
14. sep 2022

jasne, na kila. ryby milujem, takze akekolvek aj pocas tehotenstva.

mirage
15. sep 2022

@matkahelka nesuhlasim. Taky pangasius.. nejem ho ani ako netehotna. Ani lososa z fariem nejem na kila. Mozno nase ryby zo Stupavy.. inak neviem..

kaca222
15. sep 2022

Jasne v klude

greta2017
15. sep 2022

Samozrejme mozes ho jest. Ak je tepelne upraveny tak neni o com. Ono aj surovy mozes akoze sushi. Ono to nie je zakazane v tehu len sa to neodporuca. Ale nie je to tak skodlive ako napr alkohol, hoci aj ten sa da sem tam ale to by som nerobila. Každopádne grilovaneho lososa mozes kludne jest😊

0_0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matkahelka
15. sep 2022

@mirage ja predsa nepisem, ze so mnou musis suhlasit. pisem, ako som to robila a robim ja. pangasius neviem co je. kupujem lososa, tresku, tuniaka, pstruha, kapra. ryby mame doma 2x tyzdenne. ako tehotna som drvivu cast leta stravila v grecku a chorvatsku a ryby a morske plody som jedla takmer denne.

ropucha6
15. sep 2022

Jasne, ze mozes.

luliu
15. sep 2022

A kvôli čomu si myslíš, že by si nemohla? Veď to nie je sushi. Pečené, grilované, varené ryby môžeš jesť koľko chces

luliu
15. sep 2022

@0_0 taký pohár vína je menej nebezpečný ako nepasterizovane mliečne výrobky, tie by si nemala jesť určite. Tam isto neplatí, že s mierou mozes.

kittykat22
15. sep 2022

@0_0 tak nepasterizovane ml. vyrobky urcite nie.

mirage
15. sep 2022

@matkahelka reagovala som na tvrdenie - "akekolvek" aj pocas tehotenstva. Je rozdiel medzi rybou a rybou.

kiki68
15. sep 2022

Ano jedla, jedine udeny a surovy losos je riziko. Grilovany je ok

lenkakravcova
15. sep 2022

@luliu ani pri alkohole neplatí ze s mierou môžeš. Zabíja to vyvíjajúce sa mozgové bunky dieťaťa.

ahoj0
15. sep 2022

@mirage a aká ryba okrem tej surovej sa nemôže? Bavíme sa o kvalitných rybách, z lovu, nie dokrmované, nie konzervované.

autor
15. sep 2022

Ďakujem, tak mozem smelo papat 😊

luliu
15. sep 2022

@lenkakravcova ja som nikde nepísala, že alkohol s mierou môže, nedomyslaj. Napísala som, že pohár vína je menej zlý ako nepasterizovane

lucia147852
15. sep 2022

@luliu nepasterilozovane je nebezpečne len ak z toho dostane lusteriu alebo inú chorobu, takze určite to paušálne nie je nebezpečnejšie ako alkohol 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

luliu
15. sep 2022

@lucia147852 udieraj si na cielko koľko chces, nepíšem o alkohole, ale pohári vína a platí, čo som napísala. Tehotná nesmie nič také jesť, pochybujem, že robíš analýzu predtým ako to ješ.

baluinka
15. sep 2022

ved predsa ryby sa mozu jest... len surove nie,pokial viem

martabubu
17. sep 2022

Ryby sú žiadúce v tehu kvôli Omega3
Takže áno jedla a jem

mamusa123456789
17. sep 2022

Na kila som ho jedla

lorin29
17. sep 2022

Lososa áno ale iné ryby nie🙂

gertrudaosem
17. sep 2022

Jasne prečo nie??????

lucyt11
18. sep 2022

Jedla a jem vsetko okrem suroveho masa a cerstvych mliecnych vyrobkov, tie jem velmi obcasne alebo vobec😃

stonoz
21. sep 2022

Ryby nie su vhodne v tehu kvoli roznym chemickym prvkom,ktore sa v rybe nachadzaju, napr.olovo, plasty a ine, ktorymi su moria a rieky znecistene a ani tepelnou upravou sa neznicia. Dcera bola tehotna a ryby su zakazane.

kaca222
21. sep 2022

@stonoz nie sú ryby zakázané. Každý nech si zhodnotí sám, za mňa majú omnoho viac prospešných látok a živín v sebe než je nejaké riziko prijatia ťažkých kovov 😃 ak už sa ich tak bojíte, tak si treba preštudovať, ktoré ryby ich môžu mať viac a nejesť to každý deň. ale zakázané fakt nie sú.