Grilované kuracie mäso v tehotenstve

13. máj 2024

Ahojte ako zistím že čerstvo kúpené mäso ktoré som kúpila dnes v obchode zo zárukou do 20.5 je pokazené ? Pretože sme si robili kuracie stehná na grile + marináda z obchodu na kura. Keď sme to išli jesť tak prvá vrstva mäsa mala takú zvláštnu farbu takú nezvyčajnú zelenkastu alebo take niečo. Ale chutilo to normálne aj to málo normálnu vôňu. Alebo to mohlo mať takú farbu kvôli tej marináde ? Som v 7 mesiaci.

klip0
13. máj 2024

A tu marinádu ste kúpili zvlášť alebo to mäso už bolo namarinované?
Podľa mňa to bude z toho, aj mäso nebolo mazlave alebo nejaké také iné, to by ste si všimli

tim23
13. máj 2024

Sú také marinády niektoré do zelena.. Môže to byť kľudne tou marinádou.. Veď to by si videla už skor ako si dala do marinády že to mäso neni dobré, že je zelené

madla60
13. máj 2024

neriskovala by som marinádované mäso, radšej si to urob doma, ktovie prečo ho oni potreli marinádou

tim23
13. máj 2024

@madla60 veď ona kúpila mäso zvlášť a zvlášť hotovú marinádu. Aspoň ja to tak chápem

autor
13. máj 2024

@klip0 @tim23 @mandla60
Áno ta marináda bola zvlášť a mäso tiež zvlášť ...

tim23
13. máj 2024

Neboj, je to ok.. To sú myslím také marinády v sáčku nie? Priesvitnom

autor
13. máj 2024

@tim23 áno takáto marináda. Ale asi keby bolo s tým mäsom niečo tak možno by aj smrdelo alebo by to bolo aj na povrchu takej farby nie len pod jednou vrstvou mäsa nie ?

tim23
13. máj 2024

To by si mala slizke to mäso a určite by ho bolo cítiť už keby si ho otvorila.. Kuracie mäso vie poriadne smrdiet 😁

lakebabe
13. máj 2024

To je marinádou, pokazené aj chytené kura cítiš okamžite to ti garantujem už po otvorení obalu

rozculena
13. máj 2024

@madla60 to si vážne myslíš,že niekde v hydinárskych závodoch namarinujú pokazené mäso??

beata_k
13. máj 2024

@rozculena Ano, robi sa to. Skazene vyslovene nie, ale tesne pred skoncenim zaruky ano.

danyelia
13. máj 2024

Isto to bude v poriadku, je v záruke, chutilo to ok, voňalo to ok, zelenú farbu malo určite od marinády...

madla60
13. máj 2024

@rozculena , Hyza asi nie, ale kúpila som krídla marinované a pokazené, ktovie kto to marinoval, žeby v obchode?

rozculena
13. máj 2024

@madla60 kúpila si balené alebo z pultu?

fido69
13. máj 2024

Kuracie mäso z obchodu by som v tehotenstve nejedol. Nie z dôvodu čerstvosti, ale z dôvodu použivania hormónov a antibiotik pri chove. Kvalita je adekvátna jeho cene... 😉

ailiba
13. máj 2024

Neboj sa, ked si tehotna mas nos, ako stoparsky pes. Pokazene maso strasne smrdi. Urcite bolo v poriadku.