Energetický nápoj v tehotenstve

23. jan 2024

Pisem radsej anonymne, nech ma neukamenujete 😀. Pred tehotenstvom som si sem tam dala jeden maly 250ml energetak, ani nie tak na energiu ako na chut. Teraz som v 16tt a ja mam nanho hroznu chut. Myslite, ze by jeden uskodil? Kavu nepijem vobec.

sili82
23. jan 2024

Ja by som si nedala energeťák ani netehotná.

melanta
23. jan 2024

Jeden energeťák dokáže človeka so slabým srdcom zabiť, sem tam sú zverejnené také prípady. Takže do krvi z tej malej plechovky ide evidentne dosť. Kávu nepiješ vôbec, ale nezdravý sajrajt tomu dieťaťu dáš? Áno, uškodil by aj jeden.

galganka
23. jan 2024

Nahlas prečítaj, čo je na ňom napísané, že komu sa neodporúča.
Denne sú tu otázky na blbosti, syrčeky, kofolu, čokoládu a iné hovadiny, ale blivajz, na ktorom je rovno napísané, že tehotné nie... 🫣🫣🫣

beruska9561
23. jan 2024

Zvlášť v tehotenstve som vyberala jedlo, aby som neuškodila bábätku. Skús nemyslieť na seba ale na dieťa , ja by som to nedala svojim veľkým deťom vypiť ani okoštovať. Vedia že živiny dostanú do seba iným spôsobom. Ak máš takú veľkú chuť na sladké, skús ju zahnať nejakou zdravšou verziou sladkosti. A pozri si detailnejšie zloženie energeťákov.

diewcatqoo
23. jan 2024

Ja mam od zaciatku tehotenstva strasnu chut na vino. Akoze fakt, nikdy som nejak nepila a ani som nikdy nemala nejak extra chut na vino, ale teraz... hovorim si, ze keby som mohla, hned exnem dvojdecovy pohar ako posledny alkoholik 🙂 Ale zdravy rozum vyhrava, neohrozim predsa dieta len kvoli mojmu blbemu rozmaru. Viem, ze po tehotenstve tie chute mat uz nebudem. Takze chapem, ze mas chute, ale mas aj zdravy rozum, tak snad ten zvitazi.

autor
23. jan 2024

Keby nemam rozum ani sa nejdem pytat a dam si ho. A inak nie, nepijem kavu, alkohol, nefajcim.

cookie29
23. jan 2024

Taurin je pekne svinstvo, ja by som do toho nesla. Skus sa opytat, ze na co mas chut konkretne, preco na energeticky napoj a zistit, cim by sa to dalo nahradit v zdravsej verzii.

zuzuliennka1
23. jan 2024

radsej kavu ako energetak🙈

kvietok173
23. jan 2024

Presne tak radsej dobru kavu ako energetak. V zivote som ho nepila, len ovonala a mam dost 🙂 a obzvlasť v tehu by som take cosi oblukom obchádzala.

samimami777
23. jan 2024

Ahoj ja ťa aj chápem , kedysi než som mala deti som tiež lietala na energetiakoch, hlavne v práci kvôli 12tkam. V tehotenstve energetiaky určite nepi, môžeš veľmi uškodiť bábätku , hlavne vývoju jeho mozočku ale ak ti ide iba naozaj o chuť energetiaku tak si kúp radšej (výnimočne, raz za čas nie stále samozrejme) XiXo tutti-frutti. Vyzerá aj chutí úplne ako energetiaky ale nemá ŽIADNY kofeín ani Taurín. Samozrejme tiež to nieje zdravé , je to sladený bublinkový nápoj ale omnoho menšie zlo ako energetiaky .

januska12323
23. jan 2024

Radšej si daj sladkú minerálku a zajedz to čokoládou. Nával cukru tiež nie je dobrý ale lepší ako energetak.

anjelicek26
23. jan 2024

Kasli na to... toto je ako vypit tri espressa naraz a zrychli pulz a vsetko a to pre babatko (ktoremu este len rastie srdiecko) vie narobit skodu...

saxana000
23. jan 2024

4 kvalitne kavy denne zo.stroja dam.aj teraz v pohode aj capovanu kofolu.ale s tymto som ochotna tak akurat zachod vycistit nie to do seba pchat.

becca234
23. jan 2024

Ja som ooobrovsky závislák, tiež momentálne nemôžem z príjemných dôvodov tak si sem tam miesto toho kupim plechovkový relax, majú veľa variant a je sýtený, mne to ako náhrada stačí (nepijem to každý deň)

autor
23. jan 2024

Mne nechyva to kvoli energii, alebo neviem comu, len kvoli chuti, mne chutil len jeden konkretny, dala som si ho mozno raz za 2mesiace. Ako pijem stale len caj, cistu vodu, pomarancovy dzus. Tak som sa chcela napit niecoho takeho sladkeho, co mi chyba, inak cokolady, a podobne na to chut nemam vobec. Sladene napoje ako fanta, cola to tiez nie.

konikmodry111
23. jan 2024

Určite nie, dokonca vzadu je napísané že ho nemajú pot tehotné ženy. Daj si radšej kávu

kitycat
23. jan 2024

Pytaj sa samej seba 🙄

evitka83
23. jan 2024

nepi to. Strasny bordel to je. Horsie ako cola. Horsie ako alkohol Akoze ja nie som striktne bio, ale toto by som si fakt nedala v tehu, ani ked dojcim

domka222
23. jan 2024

Určite by som si nedala. Raz som mala z neho strašné búšenie srdca a potila sa. Neviem si predstaviť, čo by to nerobilo s tak malým plodom,keď sa tá dávka dostane do krvného obehu.

rurutiax
23. jan 2024

Kúp si Xixo tutti frutti, chutí to presne ako energeťák, ale je to úplne bez kofeínu a taurínu a navyše sú tam vitamíny. Ja som ho pila celé tehotenstvo, lebo predtým som tiež pila energeťáky pomaly každý deň v práci. Známe čo boli tehotné ho tiež pili. 🙂

autor
23. jan 2024

@rurutiax dakujem skusim

radacak
23. jan 2024

Určite nie,ani mimo tehotenstva...a v tehotenstve neexistuje

hefo
23. jan 2024

Keď si dáš deci, nič sa nestane, podľa mňa nič vážne nehrozí ani pri jednej malej 0,25l plechovke, viac už isto neskúšaj. Zas ono to nie je nejaký okamžitý jed (káva alebo silný čaj môžu mať podobné účinky), ale ani nič, čo by bolo dobré piť často a veľa.

chiarisimo
23. jan 2024

Aj mne robili kolegyne chute, tak som ich sem-tam poprosila, nech mi trošku odlejú do pohára, tak na 2 glgy, Xixo Tutti Frutti mám veľmi podobnú chuť...

zuzanka.zuzu
23. jan 2024

možno ho pila aj tvoja mama tehotná s tebou, tak nemáš zdravý úsudok keď sa pýtaš na tak úplne samozrejmú vec 🙈

reall3go
23. jan 2024

Určite si dopraj ! Nič sa nestane ja som si dopriala Kong Strong z Lidlu a všetko je v poriadku 😉

autor
23. jan 2024

@zuzanka.zuzu 👍👍

mariska1989
23. jan 2024

Určite nie celú plechovku🙈🙈🙈🙈 Max troška kvôli chuti

andrejkagafrikova
15. mar 2024

@samimami777 mozu xixo deti ?

samimami777
15. mar 2024

@andrejkagafrikova ahoj, myslíš asi XiXo tutti-frutti (lebo majú aj XiXo ochutené čaje) 👋no ten tutti-frutti je bublinkový a dosť sladký nápoj , kofeín tam síce naozaj neni ani taurín ale malým deťom by som to asi zrovna nedávala . Keby pubertiakom tak skôr.