Coca cola v tehotenstve

14. jún 2024

Ahojte, pili ste coca cola v tehotenstve alebo aj nejaké iné malinovky ? Ja som 8 mesiaci teraz, ale nepijem žiadne malinovky a kávu som pila ale už ani tu nepijem, no dnes som dostala chuť na coca colu tak som si dala jeden pohár. V zložení som si všimla že obsahuje cyklamát sodný ktorý je v USA zakázaný a tiež obsahuje aj aspartam. Myslím že také malé množstvo raz za čas nemôže nijak uškodiť.

lavender94
14. jún 2024

Myslím si, že horsie veci existujú ako umelé sladidlá. Ja som popravde ani nevedela, že to nie je safe a narmalne som pila proteíny a jedla proteinove výrobky. Tak raz za týždeň. Čo sa kofeínu týka, ten je úplne v pohode.

minka201
14. jún 2024

Vieš, coca cola nie je ideálna, ani keksíky ani ovocie zo supermarketu... Ale naozaj sa nemusíš báť, že by sa po jednom pohári raz za čas dieťatku niečo stalo. Všetko treba s mierou. Prajem pohodové tehotenstvo a ľahký pôrod ☺️

andrea_82
14. jún 2024

Ked som lezala v nemocnici, tak tam coca-colu vyslovene odporucali mamicke, ktora bola hospitalizovana pre velke nevolnosti. Jeden pohar raz za cas ti neublizi.

sense
14. jún 2024

Pila som celé tehotenstvo jednu plechovku denne... Jedno z mála vecí ktoré môj žalúdok udrzal

lucilaines
14. jún 2024

Prvu polovicu tehotenstva mi byvalo neskutocne zle zo vsetkeho a zila som na studenej coca cole a mc chickene z mekacu. Sme tu zivi a zdravi.

vevesh
14. jún 2024

Jedno tehotenstvo cele som bola na coca-cole a big tastym- nic ine som neudrzala v zaludku. Nevolnosti presli okamihom porodu😁ked si to telo pyta, asi mu to chyba...

h2
14. jún 2024

Ha-ha, akože chceš povedať, že Coca cola je v USA zakázaná, hej?

rozculena
14. jún 2024

@h2 nevieš čítať? Cyklamát.

h2
14. jún 2024

@rozculena Viem. Čítam: "V zložení som si všimla že obsahuje cyklamát sodný ktorý je v USA zakázaný". Ako mám tomu teda podľa teba rozumieť? Že v USA predávajú inú Coca colu?

lisymbia
14. jún 2024

@lavender94 čisto zo zaujímavosti, čo nie je safe na užívaní proteínu v tehotenstve? 🤔

terry658
14. jún 2024

Pila som kolu všetky tehotenstvá. Mala som veľké problémy s migrenami a nízkym tlakom. Toto bola záchrana.

iwesska
14. jún 2024

Preco si nekupis kolu s cukrom bez sladidiel? V tej taky humus nie je.

mima1608
14. jún 2024

Pepsi cola ma zachránila v 1. trimestri, keď som vracala 18x denne. Celé tehu, keď mi bolo zle, som si dala za pohár. Nie denne, samozrejme, ale občas

candii
14. jún 2024

Neboj nič. Kľudne si daj

rozculena
14. jún 2024

@h2 iste,tam sladia cukrom

mima1608
14. jún 2024

@h2 áno, coca cola je jednou z tých malinoviek, ktorá má dvojaké zloženie. Keď sa riešila dvojaka kvalita potravín pre východ a západ, tak práve coca colu dosť často vtedy spomínali.

nevenka
14. jún 2024

Kazde jedno tehotenstvo som pila colu, nie tu light, bez sladidiel. Ja som to vyslovene "musela", na nevolnost jedine to pomahalo, vygrgat a tak...vsetky deti zu zdrave...

benit
14. jún 2024

Ja som so synom v sebe do polovice tehotenstva neudrzala nic len colu. Je tu, zivy a zdravy uz skoro 18rokov. Je reprezentant slovenska, uci sa vynikajuco. Asi mu to pomohlo😆

lavender94
14. jún 2024

@lisymbia sladidlá. Nie všetky maju dáta o bezpečnosti počas tehotenstva. Inak samozrejme proteín ako taky nie je nebezpečný v žiadnej forme

lisymbia
14. jún 2024

@lavender94 jasné chápem to už dáva zmysel

sovica
14. jún 2024

Sme v Nemecku a mám kamošku, ktorá trpela silnými nevoľnosťami celé tehotenstvo. Lekár jej odporúčal piť Colu. Čiže na odporúčanie nemeckého lekára pila Colu celé tehotenstvo.

marisella2905
14. jún 2024

Ja som ju pila počas tehotenstva kvôli nevoľnosti pravidelne. Naozaj mi pomohla. Jeden pohár ti určite neuškodí

janulka1802
14. jún 2024

Na colu nedám dopustiť. Nič mi tak nepomáhalo uľaviť od nevoľností.

petronellla87
14. jún 2024

Ja som vďaka nej prežila prvý trimester 😁

jakubrianka
14. jún 2024

Ja som musela piť coca colu odkedy začali ranné nevoľnosti cca 2 mesiace, inak by som to nedala. Nič iné mi nezaberalo a mala som tieto stavy aj počas dňa a večer 🙄.

sense
14. jún 2024

@lucilaines ja prvú polovicu tehotenstva na hranolkach s MC Donald, pritom nikdy som nebola milovníkom hranoliek.. a Cole zéro a druhu polovicu lasagne, mandarínky aj kilo denne a Cole zéro, To Jedine Môj žalúdok akceptoval

lucilaines
14. jún 2024

@sense inak tam bude nejaka spojitost, lebo presne, druhu polovicu tehotenstva som zila na mandarinkach. Ja som ich zjedla aj 10 na posedenie, uz som sa bala, ze maly sa narodi oranzovy 😅

sense
15. jún 2024

@lucilaines tak moja bola takmer oranžová ale kvôli silnej žltačke 😊, ja som sa mala obavy z alergie na citrusy ale nič sa nestalo. Dieťa miluje mandarínky rovnako ako ja v tehotenstve 😂😂😂 ale rovnako miluje aj steak ktorý som pred tehotenstvom zbožňovala ale počas tehotenstva ani cítiť

janqa27
2. aug 2024

Ja som este len v 11 týždni a to si od začiatku sem tam dam colu...nepijem ju kazdy den a ani vela. Domov som si nakupila male plechovkove coly ak by som dostala chut alebo by som potrebovala, tak ako vcera naor. Kedy mi bolo skoro cely deň zle, bolela ma hlava, citila som zahu a nic mi nepomahalo az som sa napila coly a hned mi bolo lepšie...takže neublizi ti nič, pokial to si to das s mierou 🙂