Čerstvá klobása v tehotenstve

26. mar 2024

Ahojte môžem si dať čerstvú klobásu ktorá bola grilovaná. Svokra robila cez obed a dala nám. Neviem či si s nej môžem dať mam strach z tej texoplazmózy.

domcavesel
26. mar 2024

Ja by som si dala pokiaľ prešla riadnou tepelnou úpravou, čo si myslím, že áno 😊

patus_2
26. mar 2024

Grilovanú by som si kľudne dala. Veď prešla tepelnou úpravou ...

anjelicek26
26. mar 2024

Grilovana predsa nie je surova.

viestta
26. mar 2024

Toxoplazmozu skor chytis z neumytej lesnej cucoriedky alebo jahody ako z pecenej klobasy.

autor
26. mar 2024

@domcavesel
@patus_2
@anjelicek26
@viestta
No práve nad tým som premýšľala či to prešlo poriadne tepelnou úpravou keď to grilovala. Ale myslím si že asi áno. Je ta klobása aj dosť mastná ale to mi môže jedine spôsobiť asi to že ma bude žalúdok bolieť. A nevadí že už je vychladnutá ? Zohriala by som si ju v mikrovlnke.

viestta
26. mar 2024

Na znicenie toxoplazmov staci 60°C, takze ak ta klobasa bola tepla, tak bola dostatocne tepelne spracovana

viky173
26. mar 2024

Preboha otazky ako od 5 rocneho decka... "A nevadí že už je vychladnutá ? Zohriala by som si ju v mikrovlnke."

autor
26. mar 2024

@viky173 ako som sa to malo spýtať aby to nevyznelo ako od decka. Ja sa slušne pýtam ľudí aký majú na to názor a chcem poradiť. Keď nemáte odpoveď tak radšej nekomentujte. Ďakujem

domcavesel
26. mar 2024

Ja by som vôbec neriešila či je studená a či nie, jednoducho už prešla tepelnou úpravou, a nemyslím si že je treba sa niečoho obávať. Ja som teraz v 12 týždni a jem všetko, samozrejme s výnimkou surového mäsa, vajec a nepasterizovaného mlieka. Ale čo sa týka párok, salám, jem naozaj všetko.

ukulela
27. mar 2024

Autorka, to by musela chladnúť a ležať až kým by sa nepokazila.