Alergia a tehotenstvo

nikvit
18. máj 2024

Ahojte mám takú dilemu mala by som mať alergiu na korenistu zeleninu ako je mrkva a podobne... lenže ja aj keď to zjem tak mi nič nie je a teraz mi v tehotenstve začala strašne chutiť cvikla a šťava z nej neviem či je dobre to jest keďže mam alergiu ale chute proste nezastavim ... a taka dneskajsia príhoda mala som chuť na cviklu tak som si dala ale nie nejak veľa ale po chvíle mi začalo byť zle a palila ma trocha zaha mate nejaké skúsenosti nechcem bábätko nejako ohroziť ďakujem za rady

colsami
18. máj 2024

Ak nechces ohrozit babatko, nejedz nic co robi Tvojmu telu zle a na co mas alergie.
Tolko sa snad ovladnut vies, aj ked mas na to chut... 🙂

nikvit
autor
18. máj 2024

@colsami tak ja mam len v papieroch napísané dávať si pozor na zemiaky korenistu zeleninu a kvostkove ovocie ale aj pred tehotenstvom som všetko normálne jedla aj ovocie aj zeleninu a zemiaky jem stále ku jedlu a nič mi nebolo 2 dní do zadu som jedla cviklu a nič mi nebolo dneska som si dopriala trochu cvikle a len na chvíľu ma palila zaha a trošku bolel žalúdok ale potom to prestalo

amonet
18. máj 2024

a ako si sa dopracovala k tomuto druhu alergie

nikvit
autor
18. máj 2024

@amonet chodila som ako menšia ku alergologičke robila mi aj tie testy a takto to mam v karte napísané že si mám dávať pozor na korenistu zeleninu zemiaky a kvostkove ovocie lenže aj tak to jem a nič mi stoho nebolo reagujem len na peľové obdobie a na psie chlpy inak ostatné je v poriadku takže nechápem

amonet
18. máj 2024

@nikvit a absolvovala si kontrolu a opatovne testy v dospelosti?

nikvit
autor
18. máj 2024

@amonet no to už nie lebo nemala som pocit že by som to potrebovala alebo že by bolo niečo zlé práve naopak

amonet
18. máj 2024

@nikvit nuz, vela alergii je “detskych” a deti z nich mozu vyrast. zaroven existuju aj skrizene alergie napr moja dcera ma alergiu na brezu. skrizena alergia znamena ze v case kvitnutia brezy nemoze jest jablka lebo sa vysype. inak jej jablko nerobi ziaden problem.
cize u teba je vela moznosti. mozes mat skrizenu alergiu, mohla si z nej vyrast hocico. avsak v tehotenstve by som neriskovala zbytocny problem. mozno v malom mnozstve alebo sa radsej porad s imunologom🤷‍♀️