Actimel v tehotenstve

17. okt 2023

Nie som dáka bio ale sú veci ktoré som si nie istá. Jem v podstate všetko na čo mám chuť okrem surových vajec a mäsa...ale žiada sa mi actimel a s tým som si nie istá keďže je to také na trávenie črevá a tak🤦‍♀️...zrejme ma zjete za toto ale nechcem zbytočne uškodiť..

viestta
17. okt 2023

Cim by ti mali probiotika uskodit?

melanta
17. okt 2023

Je to obyčajný mliečny výrobok s masívnou zavádzajúcou reklamou (v niektorých krajinách je tá reklama zakázaná práve z dôvodu zavádzania), takže daj si actimel, rovnako tak ako hocijaký jogurt či jogurtové mlieko.

melanta
17. okt 2023

@viestta pohnú črevami a črevá pohnú maternicou

viestta
17. okt 2023

@melanta to nozaj?

melanta
17. okt 2023

@viestta ja ti neviem, ale asi áno, inak si neviem vysvetliť, že niekto sa bojí vypiť actimel

ibrunova
17. okt 2023

@melanta keby skôr pohol rozumom 😂

belllinka
17. okt 2023

@melanta asi sa bojí, že sa jej s črevami vyprázdni aj maternica. Toto je už fakt moc aj mňa

nikpa
17. okt 2023

A ostane veci čo zješ ti nejdú cez črevá a nemaju vplyv na trávenie? 🤦 To, čoho sa asi bojíš v Actimeli sú probiotiká, ktoré sú veľmi prospešné a dokonca by si si ich v tehotenstve mohla dopriať aj viac vo výživových doplnkoch a nič sa ti nestane. Tak zapni mozog a začni rozmýšľať.

stellarstar
17. okt 2023

A čím či ako by ti to malo ublížiť? Veď je ti len probiotikum

stellarstar
17. okt 2023

A dám ti radu daj potom pozor pri pôrode ☝️

tahomi
17. okt 2023

Actimel je jeden uzasny ehm klam, daj si radsej kvalitny biely jogurt. A keby aj to nie je odrb, tak nerozumiem ako by to malo uskodit tehotnej zene 🤷🏻‍♀️

viestta
17. okt 2023

@tahomi o tom som radsej ani nechcela zacinat... Polozdochnute laktobacily, ktore sa uz nemnozia. Zivy jogurt, zive kefirove napoje, cmar, acidofilne vyrobky so zivymi kulturami aj obycajna bryndza maju viac a lepsich probiotik ako actimel a activia jogurt

doriiis
17. okt 2023

Pane bože actimel🤦🏻‍♀️Obyčajný odzub na zákazníkov....to už lepšie je acidko alebo activia

tahomi
17. okt 2023

@doriiis activia je na tom rovnako ako actimel. Firma danone musela stiahnut aj tie klamlive reklamy na to.

Proste akykolvek mliecny zakysany produkt, ktory nema spotrebu 3 tyzdne je lepsia volba

autor
17. okt 2023

Dobre,vidím že na tejto stránke zákernosť nikdy neskončí...ale okej..važim si normálnej odpovedi...ostatným prajem pekný deň.😊snáď budete mať teraz lepší život keď ste sa mohli pobaviť na otázke.😊😊prešla som si nevyvijajucim sa tehotenstvom a som opatrná a nechcem NIČÍM uškodiť. Môžete sa hanbiť za to aké ste...