Zvláštne správanie dvojročnej dcérky

siska1313
2. apr 2018

Dobrý večer, maminky. Chcem vás pekne poprosiť o radu, ak s tým mal niekto problém. Mám dve detičky, 4r a 2r. Obe dievčatá. A práve s tou menšou 2rocnou máme asi týždeň problém. Pred týždňom išla večer normálne spinkat. Okolo polnoci sa zobudila a normálne povedala: maminka, je tu mucha, zabi ju. Prehľadala som všetko, nič som nenašla. Postupne začala vrieskat, že sú všade chrobaciky, aby som ich dala preč. Stále akoby sa pred niečím uhybala. Toto robila asi dve hodiny, už som bola na nervy a išla som zobudiť muža (spal v detskej,lebo bol chorý). Tiež si s ňou nevedel dať rady. Aj v iných izbách videla vsade chrobaciky. Chcela telku, hrať sa, len nie spať. Zaspala total vyčerpaná v obývačke na gauči o pol šiestej ráno. Odvtedy stále hovorí o chrobacikoch, boji sa ísť spať. Cez deň je v pohode, v inej izbe nemá problém, len do spalne odmieta vstúpiť sama. V noci ju musím držať za ruky. Stále si pozerá ručičky, či tam nemá chrobaciky. Vidím, že sa niečoho strašne bojí. Viete poradiť, čo s tým? Ďakujem za každú odpoveď.Stále si potam nie sú chrobacikyciky. Vidím, že sa niečoho strašne b

hipuska
2. apr 2018

Nebola dajaka rozprávka, TV? Nerozprávala jej niečo staršia sestra?

katka1981
2. apr 2018

Tiez si myslim videla to niekde v TV, alebo knizke, reklama, cokolvek

jana_eyre
2. apr 2018

deti vedia mat strasne zive sny, este nevedia rozlisit realitu a sen, fantaziu.. nieco zle sa jej snivalo a vrylo do pamate.. bude chvilu trvat kym zabudne.. treba ju ubezpecovat ze chrobaciky niesu, cojaviem mozno ked sa bude zase bat, tak najst nejaky "liek"na to napr. jej zasviet baterkou na rucky, ze to je zazracna baterka ktora vsetky chrobaciky posle prec a presviette aj vsetko co sama povie ze tam.chrobaciky su..

moja 4,5r dcera uz niekolko mesiacov sniva o "oborkyni" je velka az po vesmir a namiesto tvare ma dieru, do ktorej chyta ludi a v nutri v tele ich umyva a seka 😫 znie to strasne ale neviem.jej to zatial.vyhovorit ze neexistuje.. nepomaha zatial.nic a neviem odkial to.ma, lebo.pozera len mnou vybrane rozpravky.. len co ma napadlo, ze to moze mat suvis s umyvarkou na auta - raz sme tam.zobrali deti a dcera sa toho sialene bala.. takze asi preto umyva...

siska1313
autor
2. apr 2018

Neviem, baby, a prečo sa potom bojí práve v spálni? Ani cez deň tam sama nebude.

alex49
2. apr 2018

sprav jej sprej proti chrobákom, vystriekaj celú izbu a nechaj jej ten sprej pri posteli, ked sa v noci zobudí, aby si mohla nastriekať a chrobáky nebudú. Zrejme sa jej s nimi snívalo, ja som sa raz zobudila zo sna kde boli hady okolo celej mojej postele. Skoro som potom nezaspala 😖

bambula626
2. apr 2018

Okolo dvoch rokov mavaju deti nocne mory. Nas syn sa v noci vzdy zobudil a jacal na cely dom, nevedeli sme ho utisit. To prejde. Nech sa pred spanim co najviac uvolni, kupel, hudbicka atd

janka2501
3. apr 2018

aj moja mavala nocne mory od 2r do 5r, potom sa to skludnilo

mamina_25
3. apr 2018

a nemohla mat tu nocnu moru prave v spalni,ze sa boji byt prave v tej izbe?

maria1678
3. apr 2018

@siska1313 ja by som dom/byt vysvätila, no daj to urobiť kňazovi, nie nejakej pofidérnej veštici, čo bude chodiť so šalviou. Deti sú vnímavé a vidia to, čo mi nie. Ak tam nechce byť ani cez deň, tak tam niečo je. Ak tomu aj neveríš, určite vám to neuškodí a som presvedčená, že to pomôže.

siska1313
autor
3. apr 2018

@maria1678 presne tohto sa bojím, akosi mám aj ja teraz zmiešané pocity v tej izbe. A keď vidím, ako pri zaspavani stále pozerá na dvere a do všetkých kútov, mám pocit, že to nie je zlým snom.

maria1678
3. apr 2018

@siska1313 no podľa mňa o žiadne zlé sny nejde, viem o tom niečo. Vysvätenie pomôže vždy, respektíve nepoznám prípad, kedy by to nepomohlo, je to bezplatný úkon, môžeš dať niečo dobrovoľne na kostol, trvá to pár minút, no uvidíš, že ti odľahne a dcérke tiež, musí sa cítiť strašne, chúďa.

asaela
3. apr 2018

@maria1678 vysvatenie bytu nie je magia. ak si das vysvatit byt a nie je to sprevadzane osobnym pokanim, sebareflexiou a zmenou zivota, problem neodstranis. to plati samozrejme aj opacne- dobra spoved, prijmanie, vysvatenie bytu- idealne prave v tomto poradi, je najsilnejsi sposob, ako si v takychto situaciach pomoct. drzim palce.

biba12
3. apr 2018

@siska1313 neberie nejaké lieky? Pýtam sa preto lebo napríklad Montelukast ako vedľajší príznak má halucinácie, dezorientáciu... Môj syn takto videl príšery, keď mal cca 3 roky, dala som mu ten liek 2 krát a potom už nie...A situácia sa nezopakovala.

siska1313
autor
3. apr 2018

@maria1678 akurát nechápem, prečo. Čo sa stalo, že zrazu sa niečo objavilo. Doteraz bola pohoda. Nikoho sme nezabili, nikomu nerobíme zle. A keď už, prečo nie dospelý, ale malé dieťa?

siska1313
autor
3. apr 2018

@biba12 nie, len kvapky od kasla, aj to len momentálne

maria1678
3. apr 2018

@asaela to asi nepatrilo mne

maria1678
3. apr 2018

@siska1313 no toto je veľmi široká téma, tu sa o tom nedá ani polemizovať, každý z nás má sklon myslieť si, že pretože nikoho nezabil a nikomu vedome neubližuje, tak je všetko ok, tým samozrejme nemierim na teba. Komentár @asaela ti napovie. A prečo to vnímajú malé deti ? No preto, lebo ich "zrak" ešte nie je otupený a sú otvorené aj duchovnému svetu a dokážu v ňom vnímať všetko dobré i zlé.

cicka33
3. apr 2018

@maria1678 ani ja ale celkom nerozumiem preco by sa to zacalo len tak teraz, preco to napr. nemala potom odjakziva.. a preco sa to deje prave jej ako dietatu?

janhe
3. apr 2018

Pozri ten sirup na kasel ci nema halucinacie ako neziaduci ucinok

siska1313
autor
3. apr 2018

@maria1678 takže treba chodiť do kostola, sviatosti a podobne? Inak bude u nás stále niečo zlé? Takto: som veriaca, doma sa modlím, deťom rozprávam o Ježiškovi. Ale do kostola nechodim. Ale to už roky. Prečo teraz?

maria1678
3. apr 2018

@siska1313 prečo teraz ? no to ja neviem, veci sa dejú z rôznych dôvodov a na tie ostatné veci by ti mal odpovedať niekto fundovanejší než ja. Ja ťa nechcem o ničom poučovať, ani nič podobné, no vlažnosť nie je dobrá.

siska1313
autor
3. apr 2018

@maria1678 ďakujem veľmi pekne..

maria1678
3. apr 2018

@siska1313 ozaj nemáš za čo

nicoli02
3. apr 2018

možno sa jej o tom snívalo a stále bola v nejakom polospánku keď si za ňou prišla do izby a tak sa jej zdalo, že vidí chrobáky.. a teraz už je taká vyplašená, že sa jej zdá, že ich vidí aj keď je hore..

monane
3. apr 2018

nepozerali ste nejaký film alebo rozprávku kde bol veľký hmyz?

siska1313
autor
3. apr 2018

@monane nie, bohužiaľ😢

lussy211
3. apr 2018

No...ja ako dieťa si pamätám som videla všeliaké veci, nikto mi neveril, prešlo to až vekom a to som bola zdravá,žiadne lieky nič ...ako baby hovoria vysvätiť byt by mohlo pomôcť.Môže byť že sa tam niečo z ničoho nič objavilo to sa stáva bežne ,nemuseli ste sa ani vy nijak o to pričiniť...niekedy stačí málo.Horšie je že tá trauma z chrobáčikov jej môže ostať do konca života ako mne z pavúkov.Mala som niečo podobné.

mtdk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lussy211
3. apr 2018

@mtdk Ale ako môže vidieť chrobáky preboha ak má baktérie v oku to je blbosť, to už by mala niečo s mozgom ..ale treba si prečítať predošlé komenty .

siska1313
autor
3. apr 2018

@lussy211 ďakujem veľmi pekne😊