Zúfalá matka 6 mesačného náročného bábätka

21. sep 2020

Ahojte. Ani neviem kde začať. Mam syna, 6 mesačného. Mam pocit, ze uz to nezvládam. Maly je strašne náročný. Stále plače, mrnčí, ničím ho neviem zabaviť, v noci nespí, cez den nechce spať. Som psychicky aj fyzicky na dne. Dnes som uz na neho vrieskala ako zmyslov zbavená, nech prestane plakať. Chory nie je, podla pediatricky treba len vydržať, ze je asi náročné dieťa. Mam chut zjest lieky a navždy zaspať...predtým ako ma odsudite, skúste sa vžiť do toho ze som nespala uz ani nepamätám...a nema mi kto pomôcť, muz je cele dni v práci, rodičov mam ďaleko a svokrovcom ťahá na 80ku...

erikaa09
21. sep 2020

Sice neviem odkial si ale u nas su jasle kde vies dieta nechat aj par hodin kym si cosi potrebujes vybavit. Skus pohladat. Mozno najdes aj u vas. A nebude ho boliet brusko ?

tncka
21. sep 2020

No tak ho nakrm a uloz do postielky,pripadne kocika. Na konci sil by to bolo jedine na co by som sa zmohla.Neverim ze ked si poreve, ze nezaspi. Ak si si teda ista ze chory nieje ani ho nic neboli.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
21. sep 2020

Urob si čas len pre seba.....minimálne 1x v týždni aspom na 2-3hodiny.....či si to už zariadiš tak že v sobotu poobede necháš syna mužovi a ty choď niekde do mesta na kávu s kamarátkou alebo v týždni choď sama cvičiť a muž nech povaruje....alebo si nájdi študentku či dôchodkyňu, ktorá poobede zoberie syna kočíkovať do parku a ty si doma bez výčitiek vylož nohy a pozeraj telku alebo si pospi....hlavne si nerob žiadne výčitky , potrebuješ čas sama pre seba....tých pár eur čo dáš študentke za kočíkovanie naozaj stojí za to

weronka17
21. sep 2020

Moja dcérka bola tiež náročné dieta, plačúce, nespave....pomáhal nám nosič...vtedy sa ukludnila a pospala aj hodinku a pol...neskúšala si??

lauriema
21. sep 2020

Jaj moja zlatúčka toto ja poznám, naozaj mi je ta ľúto viem čím si prechádzas nevesaj hlavu vždy je riešenie, skus kamošku nemôže ho ísť kočíkov at alebo rodina? Ty by si si mohla pospať žatím alebo operku na par hodín v týždni niečo hľadaj moja a pevne nervy hlavne! Nekric na tak malé babetenko ono inak nespokojnosť ako placom na javo dat nevie, posielam veľké objatie na diaľku ❤️

deti95060810
21. sep 2020

tiež to bolo u nás všelijak... manž. zobral dovolenku aspoň deň - dva ...a ja som spala...
daj si niečo aj na ukľudnenie - magnézium....

greta2017
21. sep 2020

Viem ake je mat depku ked clovek nespi. Realne vazne nedostatok spanku je tvoj najvacsi problem. Syncek ak je ako pises podla dr.v poriadku max to brusko ho moze hnevat. Ale ty sa jednoznacne musis vyspat! Viem ze si povies AKO? Ked vkuse place...ale to je na tebe. Poprosit muza nech je s nim a ty stuple do usi a sup do postele... lebo ak si nevyspata necudujem sa ze kricis na maleho zo zufalstva. A zabijem to uplne tym ze "americki vedci dokazali" ze dieta moze byt nervozne z teba. To nie v zlom hovorim len chcem vypichnut to ze TY si teraz c.1 a musis sa vyspat. Drz sa 🍀

janinah
21. sep 2020

podla mojich skúseností dieťa plače,ak je hladné alebo ak ho bolí bruško,oboje sa dá odstrániť...odgrgáva poriadne po najedení? ak nie,tak všetok ten nahltaný vzduch musí prejsť tráv.traktom a jasné,že je dieťa nonstop nekludné...manžel asi nie je riaditeľ zemegule,dva-tri dni dovolenky by zobrať mohol ,aby si ty odýchla....kričať na 6mes. dieťa je už na hrane,nečakajte,kým ho v afekte tresneš niečím...

pribinak
21. sep 2020

Muž snáď nie je riaditeľ zemegule že by si nemohol na pár dni zobrať dovolenku či ísť na pn-ku

juliet86
21. sep 2020

ja len ze chapem ze ti je tazko. mozno napis na mamila.sk nech ti niekto prode poradit pomoct drzim ti papce mas to tazke

lusilla
21. sep 2020

Nemam rada pomenovanie narocne dieta lebo to je tak subjektivne a individualne ake dieta je a za pojem narocne sa da skryt vsetko. Chapem ked to pouzije matka ale pediatricka ach jo. Ale bola som na tom podobne az na to ze syn bol tretie dieta a boli rad radom za sebou, takze ziadne zaspavnie navzdy sa nedalo a ked sa muz uvolnil tak riesil starsie. Ja som ale natrafila na super pediatricku ktora riesila co sa dalo a ziatili sme ze ma skryty reflux a potravinove alergie ktore navonok neboli zjavne ale z krvi sa zistili a musela som ja ostat na diete. Jedneho krasneho dna (a presne vieme kedy to bolo) prestal plakat. Mal tristvrte roka. Mas len jedno, ver mi ze si na tom este dobre, zmen myslenie a aktivne hladaje co mu je. On ti to nepovie ani ked budes vrieskat. Samozrejme vyuzi kazdu moznost oddychu. Drzum palce

alexandraalexandrova
21. sep 2020

Ahoj, viem o com pises, tiez som mala take dieta. Ak chces napis IP...

simca06022011
21. sep 2020

No su rozne deti... len tak mimo rec.. to dieta citi, ze ty si nervna (co ani nemozes inak, ved to je na porazenie, chapem) a potom je este horsie. Som za to, ze pan manzel, bude musiet pomoct a ty von z domu sa odreagovat. Spat na striedacku atd. Inak ja som malej ked mala taketo "nespim ani bohovi" momenty, dala jest, prebalila, posadila.. a drichmala som. A mohli aj furiky padat. Casom prisla na to, ze s matkou nepohne ani buldozer, v noci sa spi.. a prestala. VEcer mala obdobie nespania, tak to sme s polovickou zatrhli rychlo.. okupat, jest, lahla som si s nou na chvilku, pomojkala.. do postielky a spat. Revy nerevy... problem bol, ze ked som ostala s nou, tak by nezaspala, mohli sme cokolvek robit... Len toto obdobie sme my mali trosku neskor.. okolo roka az . Nakoniec dostala na narodky male radio, pustili sme rozpravky na CDcku ako kulicu a pri tom sa postupne naucila zaspat aj sama. Lebo so mnou naokolo alebo otcom..to len somariny robit. Alebo som ju musela normalne chytit, nech sa netrepe a pusinkova jej čelo kym neaspala :D ach .. vtedy to bolo na nervy,ale teraz mi to aj chyba :D

evik159
21. sep 2020

skus satku/nosic, zapni a chod sa s nim prejst von... Ty si vyvetras hlavu, on snad pospi... drzim palce

ivca88
21. sep 2020

Moja tiež revala. A ako.
A aj som nedával vigantol, aj som hľadala dôvody a tiež vraj je všetko ok..
Dojcena. Priberala až nadramec. Že keby bolo zle tak nepriberá.
Avšak ako prvorodička som nevedela aká má byť stolica bábätká.
Ona často kakala kyslo zapáchajúcu stolicu.
Potom som šla na bezmliečnu diétu. Dávala som coliprev kvôli laktózu v mlieku a z decka bol behom týždňa hotový anjel.
Tým chcem povedať, že naozaj hľadaj dôvody prečo tomu tak je ako tak je. Môže to byť reflux. Moze to byt aj niečo z jeho jedla ak papa prikrmy... Atd
U nás má problém a mliekom muž aj svokra aj švagor a mňa hlúpu to nenapadlo, že môže mať aj ona a má z toho kŕče.

Poprípade skús nosič na uspatie. Mne deti kočík neznášali. Keď je dieťa nevyspate, tak len reve

silver33
21. sep 2020

Ahoj....chapem Ta pretoze som na tom podobne alebo mozno aj horsie nez si Ty....lebo sa sam staram o dieta bez partnerky a nema mi ho kto postrazit, musim si na to niekoho v pripade potreby zaplatit...no ale o tom radsej nechcem pisat, takze radsej k veci k veci.
Tu vyssie uvedene rady su velmi osozne a k veci. Mne osobne sa velmi osvedcili sirupy pre dieta PEDIAKID na travenie, PEDIAKID na spanie, PEDIAKID na imunitu a PEDIAKID na ukludnenie. Maju ich skoro v kazdej lekarni alebo objednaju na dalsi den. Sirupy su bezpecne pre deti od 6 mesiacov, cisto prirodne zlozky bez chemickych a konzervacnych latok bez cukru(agavovy sirup) bez lepku aj bez farbiv. Davkovanie podla veku. Pediakid na travenie obsahuje napr.aj sodu bikarbonu, kurkumu ci zazvor, spirulinu, cakanku, zeruchu, vit.C, B12 ale vsetko je v miligramoch alebo v microgramoch. Pediakid na lahsie zaspavanie obsahuje medovku, levandulu, harmancek, majoran, trochu horcika atd. Pediakid na ukludnenie obsahuje chmel, medovku, mucenku, vit.B6, horcik atd. Kazdy sirup stoji cca 8 eur. Velmi sa mi osvedcilo pred spanim skombinovat Pediakid na zaspavanie 5ml spolu s Pediakid na ukludnenie 5 ml (kavova lyzicka), davka do 5 rokov. Sab simplex podavam tiez. Mozno by si sa mala poradit aj na gastre alebo sa pytat aj na kontrolne neurologicke vysetrenie, lebo kazdy lekar sa moze aj mylit. Nechcem nikoho urazit, ale dieta by tiez nemalo vidiet ak rodic vkuse telefonuje, ci tuka do mobilu mailuje a pod., lebo moze byt z toho nervozne.

tatisna
21. sep 2020

Kojis???

jana_eyre_2
21. sep 2020

Vravela si to svojmu mužovi? Musí vedieť čo cítiš a priložiť ruku k dielu.. okrem toho aby ťa na chvíľu zastúpil aby si sa poriadne vyspala, mali by ste aj vypadnúť niekam mimo domu na výlet.. ja som mala takého tretieho syna a je to naozaj náročné (a nie nebol hladný, ani ho nebolelo brucho.. je taký dodnes len ma 4roky), moja najlepšia psychohygiena je ísť na výlet.. kamkoľvek, len nech ideme mimo domu.. skús porozmýšľať čo by ťa priviedlo na iné myšlienky okrem spánku..

olivia1425
21. sep 2020

Ahoj v prvom rade nezufaj 🥰
Skus nosic,kocik, hojdanie na vankusi,kupat pred spanim
Nasu dlho bavil kolotoc nad postielkou
Kojis? Nieje hladny? Horuco/zima?
Ako prva pomoc mozno este babycalm

sasi_timi
21. sep 2020

A plače aj vonku keď ho dáš do kočíka ? Skús si ho cez deň dať na seba do nosiča možno len ta chce cítiť pri sebe
A s tým hucanim pozor, ja viem je to ťažké pre teba na psychiku už, ale ono ti bude potom ešte viac plakať, to vidím aj na dcére keď zhuknem na ňu tak ešte väčší rev spustí
Cumlík mu skús dať možno sa skôr ukľudni
A možno by som ešte aj vymenila pediatricku pretože názov “náročné dieťa” skutočne neexistuje a čudujem sa že take niečo povie doktorka ?!🧐
A manzel je doma aspoň cez víkend ? V sobotu ráno nech dieťa vezme k rodičom ty ostan doma a spi, oddychuj, relaxuj (neopovaz sa upratovať 🤣) drzim palce, neboj väčšina z nás bola niekedy na pokraji svojich síl ako ty

janka95
21. sep 2020

Vydrz. Ja som sa šla zblázniť. Od hrozného nekonečne dlhého pôrodu. Prvých 9 mesiacov bola katastrofa. Malý nejedol, nechcel kakat, reflux,koliky. Reval vkuse. Ani kávu sme si chlapom nemohli spolu vypiť cez víkend hneď bol hore ako kočík zastal. Nočné smeny od 1 do 5 boli bežne. Aj s partnerom sme sa vadili strašne obaja vyčerpaný. Teraz už je veľký chlap ktorému možno chýba surodenec ale keď sa ma niekto ešte dnes spýta kedy druhé tak mám zimomriavky a necítim sa na to.

dencii
21. sep 2020

Pojem náročné dieťa je psychologický pojem, ktorý sa dá normalne vygooglit, tieto deti sa vyznačujú určitými vlastnosťami, takže každé dieťa sa pod tým skryť nedá. mám doma rovnaku 2,5 ročnú dceru, neviem či ťa to poteší, ale plakala vyslovene celý prvý rok svojho života. Buď spala, čo bolo krátko, alebo revala, takmer nič iné medzi tým nebolo. Časovaná bomba, doteraz je to tak, snažíme sa jej vyhovieť ak sa dá, aby nespustila hystériu, ale samozrejme nie vždy to ide. Na druhej strane medzi rovesníkmi vo všetkom vyniká, keďže som sa jej odmalicka musela venovať 24/7, plynule rozpráva, odplienkovana bola v 14 mesiacoch, po anglicky už vie lepšie ako môj muž. Vždy hovorím že ako je zla tak je šikovná. Ja verím že raz z toho vyrastie, vraj som bola rovnaká a zlomilo sa to okolo 5-6 rokov, keď som sa naučila čítať 🤷 držím ti palce nech sa nezbláznis, treba len vydržať, nám pomohol nosič a veľa prechádzania sa v ňom, aspoň vtedy bol chvíľu kľud aj keď samozrejme porobiť som si nič nemohla a ostatné kamarátky si zatiaľ na materskej kavickovali. Nevadí, hlavne že sme zdraví, Drž sa!

ktochytavzite
21. sep 2020

to ze je urevana to asi nezmenis ale spanok by si mala napravit,to je velmi dolezite,ono moze vlastne aj revat preto lebo je stale unavene,skus spankovu poradkynu,nauc ho spat a aspon sa vyspis ked uz nemas nervy na to revanie.

bonda568
21. sep 2020

Nejdú mu zúbky ? Skús mu urobiť denný režim aj spánkový

katpox
21. sep 2020

ja som mala to iste od porodu neviem;co je to spanok;syn mal koliky a reval;kojim ho a vynechavala aom uz vsetko mozne,jedla som uz len chleba s vetom, ryzu s dusenymi kuracimi prsami no a nemohla som. musela som si dat jednu kavu,inak by som padla dole hubu,pomoc ziadna,svokrovci mi maleho po hodine vratili,ze furt reve,nevedia co s nim,zaspaval az pred rannym svitanim okolo stvrtej a o okolo siedmej,polsiedmej hore cez den spal len v kociki,ale musel v nom skakat, cim horsi teren tym lepsie role lesy boli idealne,od unavy som zaspala parkrat na lavicke,,,babatko uz nikdy viac nechcem,masirovala som ho,cvicila s nohami, stvore druhy kvapiek z lekarne som skusila. nechavala som ho vygrgat,na brusku lezat nechcel,mala som doma aj laktacnu z mamily,dali sme mu podrezat uzdicku pod jaznepomohlodomao,jedine co mu ulavil pupik a rurka do ritky na kakanie, to kakal ako kacer,aj mna pototo,,,,,nervy nervy spanok neviem co je,uz mq 15 m stale na prsniku vecer ked spi,dudel nikdy nechcel vyhadzoval ho,postielka je zanovna,tam zrovna ked ho da,reve az sfijalovie a vyrazi mu dych, asi tolko,je to dost ,trvenie sa zacalo zlepsovat po polroku s nastupom normalnej stravy , pomoc trochu od muza inak ziadna, no a vypadali mi vlasy, z tych suchych chlebov,malo spanku som riadne pribrala, sice pohybu mam dost 2 hodiny min chodze. ,,,,,pevne nervy zelam a zachovat si triezvu hlavu aj ked je to tazke ,ked sfuknute prvu sviecku bude lepsie. ,,bohuzial este sest mesiacov a dalsi bubak ked pojdu zuby,inak po tych kolikach su zuby sranda,nic strasne,som aa nad tym az pousmiala ked mu zacali rast zubky,brnkacka

adelia021
21. sep 2020

treba určite hľadať príčinu, nám pomohli probiotiká Biogaia na bruško, po troch dňoch spokojné dieťa, nosič - bábätko usmievavé, a od 3.mesiacov do cca roka aj niečo bol denne umrncany kvôli zúbkom - dávali sme Viburcol čipky a do 20 min bolo ok, na väčšiu bolesť Nurofen podľa váhy

autor
21. sep 2020

Ďakujem za všetky rady a povzbudivé slová. Som rada, ze v tom nie som sama. Čakám každým dňom, kedy bude lepšie. Sem tam sa stane, ze ma aj lepší deň z času na čas.
A nie nekojim. Od narodenia je na UM. Brusko ho nebolí, kaká, aj prdká normálne. Nosič sme skúšali, mrvil sa v ňom ako červík, nepomáhalo. Samozrejme, ze sa mu venujem, nosím, hojdam, hladkam, spievam, robím možné aj nemožné, len aby bol spokojný. Viem, ze ma malo spánku, ale co mam robiť, keď nechce spať? Nikde, ani so mnou v posteli, ani v kočíku, jednoducho nechce...viem ze by mal, snažím sa ako viem...
Má aj režim, aj masáž, aj kupeme pred spaním, rituály, aromaterapia...
Manžel mi pomáha v nedeľu, nie, nie je riaditeľ zemegule, ale nežijeme z lásky, takže sa musi obracať...
Jednoducho som uz zúfalá, zavidim kamarátkam vysmiate a šikovné deti, ktoré im spinkaju, dá sa s nimi vyletovat...
A áno, viem, ze na neho nemám kričať, a verte ze do konca života budem mat výčitky z toho, jednoducho som uz s nervami v koncoch...

stanislavicenka
21. sep 2020

Veru, nie si Sama. Ja som mala takto druhe dieta, spaval horsie ako starsia, v noci som ho nosila a kolisala na rukach🤦, a rano padlo 6 hodin a uz dcera hore, a venovat sa jej. Na zblaznenie to bolo prvy rok.
Drzim ti palce

sasi_timi
21. sep 2020

Nevyčítaj si to už toľko lebo zas budeš mat len zlu náladu. Proste bolo toho už na teba veľa a niesi stroj, si tak isto žena,matka, obyčajný človek.
Ešte mi napadlo skús mu prstom prejsť po dasnach či nebudeš cítiť nejaký rastúci zúbok... môže byt aj z toho taký podráždený