Zrušenie cumlíka u 6-mesačnej

16. jún 2022

Čaute.
Moja 6 mesačná dcéra má cumeľ od narodenia, ale len na spanie. Dostane ho ešte keď ideme napríklad niekde autom, lebo v sedačke sa jej nepáči, tak to ju tak dokáže zabaviť. Ale ako náhle sa zobudí tak cumel odložíme a dostane ho až vtedy, keď ide spať.
Teraz ide ale o to, že si všímam, že je to s tým cumľom čím ďalej tým horšie. V noci ho nepotrebuje, večer zaspí,vypľuje a hotovo. Len nad ránom už okolo tej 4 sa začína budiť na to, že ho nemá. Tak jej ho dám, ale ona sa sním hrá.. vyťahuje si ho z úst a zase si ho dáva s5. Alebo si ho hladká a potom vytiahne atď… a už mam na to nervy, lebo jej musim ruky držať, aby to nerobila.
Ďalej sa stáva v poslednom čase aj to, že keď ide zaspávať, tak sa s tym cumľom tak hrá, že ho akože “vyfukuje” aby odletel. Potom keď už aj to ju prestane baviť, tak si ho vyťahuje a dáva zas do úst. No už ma ide šlak trafiť!
Preto sa mamičky pýtam: zlepšil sa vam spánok po vysadení cumľa u takéhoto bábätka? Ako ste ho vysadili? Viem že nedať, ale či to bolo ťažke a koľko to trvalo. Ďakujem!

babovka2321
16. jún 2022

Ja neznasam cumle a moje dieta si nan chvala bohu nikdy nezvyklo, ale pri citani som sa schuti zasmiala, ked som si to predstavovala, co s nim tvoja dcera robi😂😂

batwoman
16. jún 2022

Co Ti poviem, nasa ani cumel nemala a vzdy si nasla cosi, cim to proste lahke nebolo. Vam pomoze naozaj len nedat a vytrvat, ale moze sa stat, ze o chvilku sa najde zas cosi, co Ti bude vadit, ale malu bude bavit.

pribinak
16. jún 2022

Pri zuboch a chorobách budeš ešte mizno rada za cumel

Už nie je maličké babo, všíma si veci okolo seba a objavila hru

autor
16. jún 2022

@babovka2321 áno aj ja sa smejem na tom v duchu, ale keď to zaživam tak by som sa radšej v r… videla🤯

@batwoman od narodenia zaspáva aj s plienkou na hlavičke. Teraz si dáva dole už aj tú, ale keď jej ju nedám, tak jednoducho nezaspí.

@pribinak ja ju aj kojím, ale ona pri prsníku ani raz nezaspala. Takže jedine tolerovať tie jej hry.

stannkal
16. jún 2022

Tak cumel je na upokojenie, a to je normálne ze sa s ním aj hrá. A ved keď ho ma len v noci to nie je žiadna tragédia, naša malá mala obdobia že ho chcela skoro cely deň. My sme okolo 6mes cumel len začali používať, prave teraz jej zacinaju tazsie obdobia. Vezmeš jej ho, možno si bude namiesto toho vkuse cmulat prsty.

danieladugard
16. jún 2022

Nasim dvojickam sme cumel zobrali presne na 6. Mesiacov 🤣mali ho na tak na zaspatie jedine. Naucili sa zaspavat v pohodicke bez toho, maju deky obaja, ktore miluju. A my to neriesime. Dva vecery boli trochu naprd, ale potom lahoda👌🎈

slovakboy
16. jún 2022

Objavuje svet a chce sa hrať. Nechaj ju sa hrať prejde ju to samo. Alebo výmeň hračku postupne za inú.

pribinak
16. jún 2022

Ja som nechala synovi dudel do 2 rokov, nemal ho cely deň, len na spanie, niekedy keď mu šli zuby, bol usopleny, uboleny z očkovania
Nič čo by mu nejak ublížilo

mamkalentedkova
16. jún 2022

Veď cumel na zaspávanie je fajn nie ? Moja nezaspí inak ako na prsníku ...vonku sa niekedy podarí aj v kočíku..aj to už musí byť ozaj unavená na smrť..inak trikrát denne polhodinu sedim a čakám ,kedy na Tom prsníku zaspí ...kolísanie ani žiaden iný spôsob proste nefunguje 😓

didi2102
16. jún 2022

Prišla,vyhodila,nemala náhradný, dva dni horšie ale žiadna katastrofa
Teraz má ešte 2r na spánok,potom jej hovvyberam,skôr zaspí,o týždeň ideme na dovolenku a neberiem ho,končíme ... Prežijeme ,poviem že s zabudla,nemám

diamond007
16. jún 2022

Ja som odcumlovala v 7mes a bolo to najlepšie. Dieťa to nepýtalo, nemalvalo ho cez deň a rýchlo si ešte odvyklo a bez plaču bolo vsetko

zorkahorka
16. jún 2022

To je uplne normalna vyvojova etapa, takto to robia vsetky deti. Ber to tak, ze z toho cumla mas viac úžitku ako zla.ved ho dudle len na spanie, cez den ho nepotrebuje, to je super. Moj syn takto postupne cumel prestal uplne sam id seba dudlat. Lebo presedlal na moje cicy 😛

kornelies
17. jún 2022

🙉🙉🙉 Mas zdrave dieta. Neries hluposti, chod si dat desat (drepov, klikov) ako hovori trener mojho syna a prestanes riesit nepodstatne veci. Ty si videla nejakeho dospeleho s cumlom?

autor
17. jún 2022

@stannkal
@danieladugard
@slovakboy
@pribinak
@mamkalentedkova
@didi2102
@diamond007
@zorkahorka
@kornelies
Dievcata, dakujem za vase vyziadane,aj nevyziadane rady😀 mne ide o to, aby mala malá kvalitny spanok a nie hrat sa s cumlom, ked treba spat. Potom ten spanok natahuje, je preunavena(lebo zabava) a beda ju potom uspat. Ano, viem choroby, zuby, horucky atd mozno by to pomohlo. Ale ked sa dieta dobre nevyspi lebo ma potrebu hrat sa s nim tak ho nedostane a bude pokoj. Cumel je na ukludnenie, nie na hranie. Je ziva zdrava ano som spokojna a ze riesim hluposti? No neviem co si myslite vy, ale spanok je zakladna biologicka potreba, takze ju treba naplnit rovnako ako jedlo. Kde je prekazka, tak treba nieco riesit.✌️

diamond007
17. jún 2022

Ja ťa jednoznačne podporujem. Tiež som to spravila v Tom veku, mala ho kvôli refluxu po pôrode a prv som nedala na denné spánky a potom v noci. Tiež som není ochotná riešiť celé detstvo len dudle v noci a keď bol v skorom vývoji a pomohol.
Inak mi od roka spávala mala sama pravidelne, od 2-2.5r sa zobudí iba príležitostne.
A nie, nepýtala dudel keď šli zuby ani keď bola chorá. Chcela len moju prítomnosť a objatie.
A nič si z toho nerob, neriešis vôbec hlúposti, to ti napíšu len tie ktorych majú deti do štyroch rokov. Práveže naopak, doprajem dcérke zdravší chrup. Drž sa, pekne pomaly a bez placov to určite pôjde.

danieladugard
17. jún 2022

@diamond007 suhlasim 👏🏻

fefka
19. jún 2022

No zabite ma ale ja si neviem predstavit zivot bez dudla 😁😇
Hocijake nervicky, rozculenie, bolest alebo nervozita..sup da si dudlik a je to...
O zaspavani ani nehovorim.. ma dni kedy zaspi ze sa nakoji, da si dudu a spi, su dni kedy ju musim 3x denne natriasat na rukach/fitlopte, ale teda jedine s dudlom..
Pre mna je to vynalez storocia, bez neho by mi decko furt revalo..aj jedno aj druhe
U starsej tiez fungoval
Aj mladsia sa v 5 mes.zacala s nim hrat vselijako..ale sak nech sa hra, ved ju nechaj, nechapem preco detom dudel najprv date a potom beriete..sak bud nech ho ma od narodenia alebo ked su deti ze ho nechcu v novorodeneckom veku tak tie ho nemaju cele detstvo
Za mna by si toto nemala absolutne riesit