Zostane dobrý nočný spánok dieťaťu navždy?

saska2208
28. sep 2012

Ahojte mamicky,chcem sa Vas spytat,ci nahodou nemate skusenost so spankom. Moje dietato prespi celu noc,od tej siedmej az pol osmej ju dam do vankusika a do postielky a zobudi sa rano o pol siestej. Celu noc prespi bez zaplakania. Chcem sa spytat ci jej to tak vydrzi,alebo ako bude rast sa to zmeni...mala ma 2mesiace. Dakujeme pekne. 🙂

dajanak
28. sep 2012

Ahoj ono sa to stále mení, aj môj malý spával pekne aj do rána do osmej a teraz má už o šiestej kukuče otvorené :o)) má rok, a nie a nie znova zaspať potom mi to o deviatej zalomí. Takže rada, ked spí, spi aj ty, pekne si to vychutnaj, potom pôjdu zúbky a budeš musieť vstávať :o(((

saska2208
autor
28. sep 2012

Kedy vychadzaju prve zubky?

saska2208
autor
28. sep 2012
myshalka
28. sep 2012

zúbky sú u každého dieťatko individuálne...niektorým detičkám idú už od 3 mesiacov, a mojej dcérke napr.vyšiel prvý až keď končila 7mi mesiac :D a prežili sme to v pohode, v klude, len bola trocha nekludnejšia, ale žiadne problémy...a tiež mi spinkala hádam do pol rôčka celú noc, úplná parádička od večera od 19tej do 7 30 ako nič..a potom sa to postupne začalo meniť 🙂

evulienka22
28. sep 2012

ja poznam chlapceka, ktory nemal ani jeden a uz mal rok...ale potom vsetky vysli.. 🙂 v odbornych knihach a tu v clankoch pisu, ze zubky rastu od 4 mesiaca.....

danadany
28. sep 2012

môj keď mal tri mesiace prespal tiež celú noc a bol iba kojený, teraz vstávame tak 2 - 3 krát za noc, už sa nekojíme a niekedy sme hore aj 6 krát, väčšinou keď zuby trápia, nám prvý zub vyšiel v 4 mesiacoch a teraz máme 6 zubov a 7 mesiacov

milka1978
28. sep 2012

@saska2208 moj syn bol kojený len mesiac a ptom sme prešli na UM .... ale do rána sa mi budil tak 2-3 krát a pýtal si jesť ... trvalo to do roka a pol ... potom som sa nazlostila, lebo som bola neskutočne unavená ☹ a nechala som ho jednu noc vyplakať , potom sa už v noci nezobudil 🙂 samozrejme že je to u každého individuálne ale ako píše @dajanak spí vždy keď budeš môcť ...... nám vyšiel prvý zúbok v 7 mesiaci a keď drobec mal rok a pol tak už mal všetky zúbky vonku, aj stoličky ...... nejak extrémne sme to nepociťovali, že mu idú rezáky no stoličky sme si pekne užili .... mal teploty a dokonca sa mu pri prerezávaní poslednej stoličky vzdau v puske s teplotami zapálilo uško ☹ takže si užívaj, že Ti tak nádherne spinka 🙂

evelin325
28. sep 2012

aj ja som si užívala prvé 4 mesiace, malý mi krásne búval, ale ako mu začali ísť zuby, hotová katastrofa, už má 19 mesiacov, a v noci je aj 10x hore, už som z toho na nervy. Dávam mu do mliečka aj med, že to pomáha, ale nám vôbec, pije to každý večer a nezaberá to. Čo sa týka zúbkov a zapálených ďasienok, to sme vyriešili homeopatikou http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=14936367&tab=0 , tak snáď s tým vyriešime aj jeho nespavosť.

biancarv
28. sep 2012

Môj synček bude mať 6 rokov a od narodenia sa mi nikdy v noci nebudil a ani sa to nikdy nezmenilo. A to že mu idú zubky, tak o tom som ani nevedela, vôbec neplakal a dodnes je taký anjelik. Ktovie ako bude s druhým bábom... 😀 takže z vlastnej skúsenosti hovorím, že môžeš mať kľud aj naďalej. Treba pozitívne myslieť a zbytočne di nič zlé neprivolavať. Pa pa

lenka_b
28. sep 2012

@saska2208 Ahoj, moja spala tak isto uz od mesiaca a pol a teraz ma uz takmer 3 roky a prespi mi celu noc bez vsetkeho. Nikdy sa mi v noci nebudila. Jedine, ak bola chora a mala zly kasel, tak vtedy plakala, ale inac spi krasne az do teraz 🙂

mummy01
28. sep 2012

@saska2208 preco sa nad tym teraz zamyslas a zbytocne sa znepokojujes? Bud rada ze spi a co pride potom aj tak nezmenis.Deti su rozne,niektore spia a ine nie ale s tym treba ratat.

dajanak
28. sep 2012

@milka1978 Presne ako píšeš, šťastné to maminy, ked im dieťatko takto maličké krásne spí. Ja som to nezažila ani pri jednom. Timejka mi do dvoch rokov aj 4 mesiacov neprespala ANI JEDNU NOC, nakoniec sme išli k doktorke a nasadili sme Sedaliu, potom už super. No a Tomáško je ešte kojený a má rok do osmych mesiacov sa budil v noci na cicik dva razy, tak už som bola tiež tak neskutočne unavená, že sme začali dávať na noc UM na dokrmenie odvtedy spí ako dudok celú noc, pravda ak nám nejdu zuby. Vtedy je extrémne zlý, znáša to ovela horšie ako malá. čiže ked spí, tak si to tak vychutnám, lebo konečne po troch rokoch spím celú noc :o)))

daduska2009
28. sep 2012

@saska2208 ahoj nas maly bude mat tri roky v decembri a od narodenia spava celu noc dokonca aj ked mu isli zubky a teraz aj cez den si vie pospat aj tri hodiny ale kazde dieta je individualne takze uvidis ja uz som zvedava aky bude druhy snad sa vyspime aspon trochu lebo kopka hlavne v noci 😀