Zmena režimu 15 mesačného dieťaťa

helenanovakova
17. jún 2015

Ako zmeniť 15. m. dieťaťu režim spania? Problém je v tom, že či spí ráno do 10,00 alebo len do 7,00, večer ide spať o 22,00 - 23,00. Ako ho naučiť ísť spať skôr. Cez deň spí raz.

stepanka274
17. jún 2015

Skus ho ukladat vecr o 19 tej, vraj vtedy deti najlahsie zaspia, viem ze som to skusila a islo to, len rano su potom skoro hore a to mne nevyhovovalo

timea7
17. jún 2015

@helenanovakova ak sa ráno zobudí o siedmej, snaž sa ho uložiť o dvanástej, neviem, koľko ti poobede spí, ak sa zobudí okolo pol tretej,ulož ho okolo pol ôsmej. Každé dieťa je iné, má inú potrebu spánku a už na malých deťoch sa dá pozorovať nielen to, ktoré je spachtoško, pre ktoré je spánok strata času, ale aj to, ktoré bude ranostajom a ktorému vyhovuje ráno dlhšie spať, ale aj byť dlhšie hore. Tebe asi nevyhovuje, že je dlho hore, nepíšeš ale, či je umrnčaný, alebo aktívny, možno len prešvihneš čas ukladania na spánok a on je už potom v štádiu, že zaspáva ťažšie, aj keď nie je unavený. Snaž sa dodržiavať pravidelne hodinu večerného ukladania na spánok, pred spánkom kľudnejšie hry, denne rovnaké rituály, hádam to pomôže.

martina0511
18. jún 2015

ťažko radiť, my máme malú naučenú tak, že do obeda chodí spať o 9:15 spí cca do 11, obeduje o 11:30, ideme von a poobedný spánok má o 14:15 spí cca do 16. a večer o 19 papá a 19:15 je v postieľke. ráno vstáva okolo 6 až 6:30. ale ona je tak naučená od cca pol roka. a ide mať 19 mesiacov

sense
18. jún 2015

Kolko ti spi poobede l. Moja chodi stale o 19.00 niekedy jej trva dlhsie kym zaspi ale je ticho tak nevadi...ale rano je vzdy hore o 6-7 poobede spi hodinku nanajvys dve...skus posuvat vecer cas nie razom o hodinu skor ale napr 10-15min skor ked so zvykne zas posunut... dalsia moznost je nenechat rano dlhsie spat a dat skor cez obed a snazit sa poobede dieta co najviac unavit bajlepsie vonku za kazdeho pocasia

hanka_april
18. jún 2015

@martina0511 coze??? to ti tolko spi este??? wow....moja tak tiez asi od 6-12mesiacov, ale od roka len 1x denne nejake 2 hodinky aj tak vecer este lieta jak sarkan - gratulujem 😀

martina0511
18. jún 2015

@hanka_april včera mi napríklad spala do obeda hodinu a pol a po obede už o pol tretej spala a musela som ju budiť o trištvrte na 5. a večer zaspala okolo 8, ale ona ticho leží v postieľke pohrá sa a zaspí