Zmena 3-mesačného bábätka

21. apr 2023

Ahojte, skúsene mamičky mam na vás otázku. Mam prvé dieťa, dcérka mala pred týždňom tri mesiace a všímam si na nej, že došlo k veľkej zmene. Ako malé babatko bola strasne nepokojná, uplakaná, nevydržala sama, proste náročný novorodenec, ktorý mňa aj muža zamestnával na 24hod. Nič také, že by len spala, papala a kakala. Veľa veľa plaču.. Prešli tri mesiace a akoby čarovným prútikom je z nej iné dieťa. Pokojné, vydrží ležať a hrať sa s hrkalkami, nepotrebuje toľko pozornosti a v noci spí aj 6-7 hodín vkuse. Mala pár dni takých, že sa vkuse usmievala s džavotala, posledné dva dni má však trochu útlm, moc sa jej nechce usmievať. Sú takéto radikálne zmeny v poriadku? Ďakujem 🙂

marhulka13
21. apr 2023

Takýchto zmien bude ešte možno veľa. Dieta sa vkuse meni, teraz už viac vníma svet okolo seba a je v ňom pokojná. Užívaj si to, kým mozes. Moji sú už v puberte a jedine co ich zaujíma je ako mi co najlepšie nervy podrazdit :D

cookie29
21. apr 2023

No ano po prvych 100 dnoch byva zmena. A byva aj okolo 4m spankova regresia... a este mnoho dalsich. Proste dieta sa vyvija neuveritelnou rychlostou a treba byt pripravena, ze to co platilo vcera nemusi platit dnes.

dominidi
21. apr 2023

Uzivaj, u nas sme na takuto zmenu museli cakat dlhsie😅

deti95060810
21. apr 2023

počkaj keď pôjdu zúbky, alebo príde separačná úzkosť.... ešte budeš spomínať na pekné časy.... 🙂
samozrejme nemusí mať takú výraznú ako malo jedno moje decko -trápili sme sa takmer pol roka....

autor
21. apr 2023

Ďakujem, ja si to užívam. Len ma to zaskočilo a zamýšľam sa, či jej niečo nie je 😄