Zlý spánok ročného dieťaťa

babulka82
14. máj 2014

Mam ročne dietatko ktore od narodenia zle spi ,velmi plytko ,na všetko sa zobudi.V noci je to hruza každe dve hodky mrnči a musim bud uspavat na prsniku alebo tlapkanim po ritke.Cumel nemame.Mamičky kedy sa to zmeni? Už som vyčerpana z toho ,nechapem prečo nespi v klude .Keby sa zobudi 2-3x je to ok ale toto je otras.Rok som sa nevyspala poriadne a furt čakam zmenu.Dajte mi nejaku nadej že ta zmena može prist 😒

lupape
14. máj 2014

ahoj.
ja ta nepotesim.
môj starší syn tiež od mala zle spával.
každú hodinu bol hore☹
teraz ma tri a stale sa budí.
ale už iba 2x za noc.
:-P
@babulka82

monhla
14. máj 2014

Staršia tak spala do roka a pol /cca 14-15 x za noc hore + denný spánok max. 40 min 😝 / potom sa to upravilo. Denný spánok okolo dvoch rokov bol takmer hodinku a v noci sme boli hore max. 3x. Dokonca časom aspoň raz v týždni prespala celú noc. Teraz má 4 rôčky a spí normálne. Len to zaspávanie je vždy boj - do postielky sa jej nechce a skúša všetky výhovorky ... neúspešne 🙂
Mladšia má 20 mesiacov a stáva tiež každú hodinku, niekedy dve. Tiež čakám na ten zlom. 🙂
Dudel sme tiež nemali - náhradu mali v mamičke. Niektoré deti sú jednoducho také. Neučila som ich v noci stávať.

P.S. Napriek nespavosti sú obe baby zdravé, šikovné a múdre. Len majú unavenú mamičku

lucka187
14. máj 2014

ahoj, moj drobec robil to iste... kazdu hodinu som bola hore... ale akosi to same odislo. teraz mi prespi takmer celu noc ale zase vstavame velmi skoro... cca okolo 5tej... niekedy sa este budi raz za noc. trva to uz asi mesiac alebo dva... ked je splm to je horsie. ma nekludny spanok ale ten den dva do mesiaca je uz malina oproti tomu, co bolo predtym.

zankaj
14. máj 2014

Ahoj aj nasa od mala zle spava ma 15 mes.a je to furt to iste v noci hore aj 4 hodiny alebo sa budi v noci kazdu hodinu az dve. Psycho bohuzial. Kazdy vravi ze ked zuby vylezu tak to bude ine ale ziadna zmena ☹

meluela
14. máj 2014

@babulka82 moj mal vselijake obdobia, cim starsie tym lepsie. ja ho mam vedla seba v posteli, takze ma to az tak velmi nenicilo, niekedy som si len matne pamatala ze chcel mliecko

mylittleone
14. máj 2014

Mam 11 mes.dcerku a mame to iste...plytky a nekludny spanok,na vsetko sa prebudi a tiez som z toho uz riadne vycerpana-od vcera jej davam sedaliu (homeop.sirup) na vecer tak verim ze aspon trocha zaberie a zredukuje pocet nocnych vstavani...

stanislavao
14. máj 2014

@babulka82 neskusali ste vymenit postielku na ine miesto? nema moc vyrazne farby, nieco rusive v izbe? treba zmenit prostredie, kde sa spi. su aj rozny ludia, ktory vedia zistit, kde ma byt postel umiestnena, ake farby vybrat, aby sa tam dieta citilo dobre a malo aj kludny spanok. treba vyskusat.

monika1302
14. máj 2014

@babulka82 moja malinka ties tak spi ma14 mesiacov aties sa budi kazde dve hodky a len s cajom zaspi naspat place knuci aj nas mby to mohlo prejst drzim palce

monika1302
14. máj 2014

@mylittleone aj ja som to davala nam to vobec nepomohlo

sosanna88
14. máj 2014

@babulka82 ahoj. mala mi tak spavala cca do 13mes., potom to same prestalo.
(skusali sme tiez rozne triky...homeo,nurofen ak by to bolo zo zubov,premiestnenie postielky-4x,spanie s nami,spanie sama v izbe,experimenty s dennym spankom atd atd ale nezabralo absoluuuuuutne nic. pomohlo nam jedine to, ale nam, nie malej, ze sme ju dali k sebe do postele a tak som sa aspon nemusela k nem stverat za kazdym)-ale ako som uz povedala, preslo to uplne same od seba doslova z noci na noc🙂-ale zaklad je v noci sa jej nijako nevenovat!nevyberat z postielky,postely,nekrmit, ak tak len vodu,nezazinat...proste je noc a v noci sa nehrame...
vela stastia a vydrz!!!prejde to, bude potom dobre.

carodejnica
14. máj 2014

@babulka82 Jasné, že zmení, neboj za 12 rokov bude v puberte a zamkne sa v izbe.. 😀

Ale nie, obe moje deti som uspávala na prsníku (syna doteraz), dcéra spávala lepšie ako syn, ale fakt to chcem povedať že pekne plynule to prešlo, a strašne to ubehne, a teraz keď mi je zle, tak si stále opakujem dookola jednu mantru, že všetko raz pominie. 🙂

babulka82
autor
14. máj 2014

@carodejnica
@sosanna88
@monika1302
@stanislavao
@mylittleone
@lucka187
@lupape dakujem za odpovede,no ja už niekedy prestavam verit že to prejde.Naskor vraveli po 3 mesiacoch,potom po pol roku,teraz po roku a stale je to to iste . 😢 Velmi som už unavena z toho,chyba mi kvalitny spanok aspon 4 hodiny v kuse.Je to hrozne .Je mi ho luto že sa stale budi a je mrzuty ked sa nevyspi,ale sam si chudačik nevie pomoct.Vidim ako by spal a všetko ho rozruši.Spi s nami v posteli od narodenia.Skušala som spanky všelikde ale stale je to to iste. 😔

lucka187
14. máj 2014

a neskusala si ziadne homeopatika? my mame sirupcek od nervozity a na kludny spanok... skus popytat v lekarni

ichbinich
14. máj 2014

@babulka82:
No to poznam a tiez ta nepotesim... Syn spal ako-tak, ked bol maly, od 6 mesiacov kazdu hodinu aj castejsie. Zacal prespavat celu noc, ked mal skoro 4 roky!!! A presne vtedy sa pokazil spanok dcere, takze som nevyspata uz 5 rokov, kedze pocas tehotenstva so synom som chodila na wecko kazdu hodinu, cez den aj v noci ☹
Mozes skusit upravit denny spanok, chod kazdy den s nim vonku, nech sa vybeha a vyblazni na vzduchu, ale najma sa musis s tym zmierit. Proste je to tak, a cim menej pojdes ty do postele s myslienkou, aky to zase bude horor, o to lepsie. Nepozeraj na hodiny, nepocitaj. Ked sa zobudi, daj prsnik, potlakpaj a spi dalej... Na druhej strane ale ked pises, ze sa zobudi na vsetko, skusila si ho dat do inej izby? Su deti, ktorym vadi aj hlasne dychanie rodicov a naozaj spia lepsie vo vlastnej izbe... To treba vyskusat.
Ale obavam sa, ze je jendoducho nespac a musi na prespatie celej noci dozriet. Len dufam, ze tvoj syn nebude ako moj... A vyspis sa skor ako za 3 roky... 😉

babulka82
autor
14. máj 2014

@ichbinich no asi aj unas to bude na dlho. 😖 on je strašny nervak a niekedy si vyžaduje byt furt na prsniku.Mal obdobie kedy cely čas chcel spat sprsnikom v hube.To bolo strašne ani pohnut som sa nemohla,lebo hned reval.Rozmyšlam aj o odstaveni lebo toto už mi fakt lezie na nervy.Necitim sa dobre a keby ma flašku tak aspon mi ho niekto vezme a trošku si oodychnem .
@lucka187 homeo som skušala ale nič nezabralo.

ichbinich
14. máj 2014

@babulka82:
To ho asi hnevali zuby alebo nieco ine. Odstavenim si nepomozes, iba skomplikujes... Jedna mama u nas z ihriska syna v noci naucila na vodu namiesto prsnika. Ved hej, ale potom mu musela furt podavat flasku s vodou! Druheho syna odstavila tiez okolo roku, a potom musela chystat UM. A on reval tych par minut, kym bolo UM hotove az tak, ze im susedia zavolali policiu!!! Takze neviem, to ma dost odradilo od akychkolvek pohnutok o odstavenie 😀 Syna som odstavila az ked mal 2,5 roka, ale to uz cuckal iba pri zaspavani a v noci sa par krat budil.
Bude manzel ochotny mu tu flasku chystat tiez? Lebo jedna-dve noci napriklad u starkych je nieco ine ako kazducicka noc...
To ze sa nemozem ani pohnut, to poznam. Dcera nie je sice az taka "narocna" ako bol syn, ale viem, ze som sa casto zobudila so strpnutymi rukami, nemohla som sa pohnut a musela som ist na wecko. A mladostiveho som nemohla dat dole z mojej ruky, na ktorej spal... 🙄 Dceru treba drzat nastatsie iba, ked je chora alebo jej lezu zuby.

Na to aby si z tebo nerobil cumel, mozes skusit tzv. Pantley metodu. Je to podla autorky Elizabeth Pantley z knihy "the no-cry sleep solution", na odnaucenie od nocneho dojcenia a cuckania. Na mojho syna sice neplatia skoro ziadne dobre rady z knih, ale zredukovala sa dlzka cuckania aj frekvencia.
Takze:
Das normalne prsnik. Ked uz iba cucka, opatrne mu ho vyberies z ust. Asi bude chvilu protestovat, pockas par sekund (podla sily protestu) a prsnik zase das. Potom zase pockas, ked bude iba naprazdno cuckat a zase vyberies... Znie to ako z dazda pod odkvap, ale po case (par nociach) sa to zlepsi. Moj syn sa potom sam pustil a otocil a spal dalej. Ano, boli noci, ked som zaspala skor, ze som vobec prsnik nevyberala. Len som sa zobudila s nahym prsnikom... Ale potom to zabralo, syn sa napil, otocil a spal dalej. Ked bol chory, tak som ho nechala zaspat uplne na prsniku, ale inak som mu ho pri prazdnom cuckani vybrala.
Treba vyskusat, a aj ked je to o nervy, nemysliet na to stale. To mne osobne velmi pomohlo. Proste je to tak, mozem sa pokusit to zmenit, ale nie nasilu, a akceptovat to.
Vsetko dobre este!

bambina18
14. máj 2014

babulka82 ako keby si pisala o mojej dcerke mame 11 mesiacov a od narodenia je to des a katastrofa tie noci už tiez neviem mam robit len vydrzat. najprv to bolo brusko do troch mesiacov potom zacali zubky a tie trvaju doteraz už ich mame 9 všetky naraz sa jej tlacili a už idu stolicky. skusala som už všetko nurofen panadol camiliu viburcol no nic nepomohlo. a u nas je to este tym horsie ze si strasne trha uska kvoli zubkom a na to sa budi a vrti a mrnci a len na rukach zaspi alebo tlapkanim niekedy ju tlapkam aj pol hodinu vkuse kym tvrdsie zaspinka. minuly mesiac sme mali 4 dni take že prespala 9 hodin vkuse už som sa tesila že to preslo a znova to iste. tak nie si v tom sama. vydrzime vyrastu nam z toho.🙂 drzim palce.

bambina18
14. máj 2014

babulka82 @ ako keby si pisala o mojej dcerke mame 11 mesiacov a od narodenia je to des a katastrofa tie noci už tiez neviem mam robit len vydrzat. najprv to bolo brusko do troch mesiacov potom zacali zubky a tie trvaju doteraz už ich mame 9 všetky naraz sa jej tlacili a už idu stolicky. skusala som už všetko nurofen panadol camiliu viburcol no nic nepomohlo. a u nas je to este tym horsie ze si strasne trha uska kvoli zubkom a na to sa budi a vrti a mrnci a len na rukach zaspi alebo tlapkanim niekedy ju tlapkam aj pol hodinu vkuse kym tvrdsie zaspinka. minuly mesiac sme mali 4 dni take že prespala 9 hodin vkuse už som sa tesila že to preslo a znova to iste. tak nie si v tom sama. vydrzime vyrastu nam z toho.🙂 drzim palce.

babulka82
autor
14. máj 2014

@bambina18 ale kedy z toho vyrastu??? 😕 ved už teraz sa citim jak vygrcany rezen 😒

amelie123
14. máj 2014

@babulka82 necitala som diskusiu, tak neviem, ci niekto toto neradil. kdesi ktosi pisal, ze premiestnili postielku a ze pomohlo🙂 tak ja by som skusila aj toto🙂

babulka82
autor
14. máj 2014

@amelie123 on nespi v postielke ale asi ju premiestnim na balkon aj snim 😀

ushuaia
14. máj 2014

@babulka82 neviem ci ti moja odpoved nejako pomoze, vsetky deti su individualne...ale chapem ako sa citis, nasa mala ma rezim, zacala som asi od 2ho mesiaca, cez den sme ju nechavali spavat normalne pri ,,hluku,, nezatahaovala som zaves, kojena nebola-kedze som nemala mliecko je na UM-mala aj problemy s kakanim...tiez sme si vytrpeli, ale vsetko sa akosi samo upravilo, ked som chcela zohnat nejake probiotikum ci nieco co je u nas na sk, som nezohnala, zijeme mimo sk a nebolo to zo zaciatku jednoduche ( mala sa narodila urgentnou sekciou) a ani teraz nieje...ALE je sice pravda ze v noci sa dost budila...spavali sme v jednej izbe...po navrate z ,,2 mesacnej dovolenky na SK,, sme ju dali spat do jej izbicky, jasne ze mne ako mame sa to moc nepacilo, chybala mi, mozem vsak povedat, ze dnes ma 7a pol mesiaca, spi sama vo svojej izbicke, za noc sa zobudi max 2x krat iba ked strati dudlik, niekedy si ho aj sama da do pusinky, niekedy spi aj bez neho, uz mala noci ked prespala az do rana, posledne mlieko davam cca okolo 20, ma ritual kupel s tatom-niekedy vsetci spolu, potom do pyzamka a niekedy zaspi s nami pri telke, potom ju len vezmem do jej izby dam mlieko a spi, Inak s tym spankom, som si potom naozaj uvedomila ze vona matky, predsa len moze zobudit malu...,teraz sa vsetci v pohode vyspime.Inak tiez ju trapia zubky, nema este ani jeden vonku, iba zdurene dasienka, tiez je nervozna, tu je mozne hozhnat iba gel, a nasla som aj nejake kvapky, ale davame len gel, s jedlom sme tiez zacali ked mala 6 mes. a ako zacala papat tak nemam doteraz ziadne problemy...pekne papa, ze jednoducho nahradi jedlom porciu mlieka, co jej moc nechuti je ovocie...zatial, cez ju davam spavat do postielky, prosto ju tam dam a odidem, niekedy si pomrnci, ci dzavoce a o chvilu spinka, nemame ziadne super dieta a ni ja niesom super mama, tiez som si vela razy zo zaciatku poplakala...kedze som sa snazila zistit nejake info ci rady a to som zdr. sestra co pracovala 6 rokov s drobcami...ale mat vlastne dietatko je neporovnatelne...neviem...mozno je to naozaj rezimom co sme jej vypestovali...ale ako som som uz spomenula kazde dietatko je ine...vidim ze vela mamiciek ma podobny problem...nuz budem VAM drzat palce... 🙂

dejka77
14. máj 2014

A ked sa zobudi tak velmi place? Ides k nemu hned alebo chvilu pockas? Moj maly sa sice casto nebudil, ale velakrat to bolo o tom, ze len chvilu zaplakal a spal dalej. Takisto som si vsimla uz od narodenia, ze ked som vosla do izby tak sa zvykol zobudit. Neskusila si spat v inej izbe?
Ja som to vyriesila tak, ze sme s manzelom zacali spavat vo vedlajsej izbe. Uz boli aj prespate noci az sa nakoniec prestal budit uplne (odvtedy sa to stalo asi raz za 2 tyzdne). Teraz uz spia obidvaja v detskej.

babulka82
autor
14. máj 2014

@dejka77 no to som neskušala nechat ho v noci uplne sameho,on totiž spi somnou v posteli manžel snami nespi lebo velmi chrape 😀

ushuaia
14. máj 2014

@babulka82 nechcem byt nejak aktivna..., tiez som to spomenula v mojom prispevku...som to citala, ze ono totiz dietatko ked citi vonu matky, je castejsie hore...aj u nas to tak bolo a najma ja som bola hore na kazde stuchnutie ci jej pohyb, moc som toho nenaspala...dnes sa normalne vyspime..., v noci mame otvorene dvere a babyfon za skusku nic nedas... 🙂

ramama
14. máj 2014

môj syn prespal celú noc po 20.mes. zaspáva pri mne v manželskej posteli a keď zaspí prenesiem ho do postieľky.Občas sa ešte stane, že sa okolo 4.ráno zobudí ale po chvíli znova zaspinka a to sa mi už nechce prenášať.Tiež sme bojovali celé noci.Budil sa často a tiež ťažko zaspával aj keď bol napapaný. Vyskúšaj čaj na spanie- v lekárni ti poradia a ešte jedna finta platí na môjho syna - spí na paplóne a zakry len dekou.Odvtedy spí od 20:30 do 7:00,neviem či pomohol čaj,alebo paplónova metóda.Vyskúšaj všetko,nieje nič lepšie ako si v noci pospať. Ani chrápajuci tata ho neprebudí 😉
Držím palce.