Zlý spánok 21 mesačného dieťaťa bez cumlíka

adena7
10. feb 2014

Ahojte maminy, moj syn ma 21 mesiacov. Donedavna mal cumlik, vacsinou iba na spanie, niekedy si ho na chvilu pytal aj pocas dna..Pred par dnami sa nam ale zapatrosil, tak som si povedala, ze skusime to bez dudla. Prve dva vecery troska plakal, ale nic katastrofalne, povedala som mu, ze dudka sa stratila, ze asi isla papa za inym babom, zdalo sa, ze to prijal. Pocas dna si na cumel nespomenie vobec, co ma vsak trapi je, ze sa mu velmi zhorsil spanok, odkedy spi bez dudla - zatial to boli 4 noci. Kazde 2 hodiny sa budi s placom, prehadzuje sa, je nepokojny, akoby sa hneval..takto je to celu noc..Mate podobnu skusenost, ked ste vysadili cumel? Ako dlho trvalo, kym si na to vase deti zvykli - teda najma v noci? Nechcem mu ho uz velmi vracat spat, ked sme to vydrzali uz 4 noci bez dudla, ale trapi ma, ze sa nevyspi plnohodnotne, samozrejme aj my s muzom, a zaujima ma, kedy na cumel zabudne??

katkas1
10. feb 2014

za tyzden zabudne, aj som obom zobrala ked mali 18 mesiacov, a to ich mali stale v ustah len ked jedli ich vybrali, v postielkach ich mali po 7 aby si vzdy nejaky nasli ked im vypadne a po tyzdni ani nevedeli ze ich niekedy mali

nelka341
10. feb 2014

@adena7 moj sy ho mal mozno do pol roka ale to len ze pri to zaspal a potom uz ho vobec nechcel.ale zato si to vynahradil s tym ze zaspava s flasou caju. ma 22mes. a v poslednej dobe v noci tiez len pofnukava.je mozne ze mu idu dalsie zuby. mozno to bude aj vas dovod na zly spanok

jlp
10. feb 2014

moj maly ma tiez cumel len na spinkanie, cez den ho nemame vobec - dokonca ani ked spadne a place, tak ho nepouzivam. On ho ma ako postelny ritual - moje tricko - bubusku a cumel - dudusku. Kedze ho ma iba v noci, tak nic nebudem riesit. Az ked pojde do skolky (o dva roky) tak mu vysvetlim, ze je velky chlapcek a tak uz dudusku nepotrebuje. Len ci to bude jednoduche neviem - cez den mi zaspi aj bez cumla.

adena7
autor
10. feb 2014

@katkas1 dufam, ze mas pravdu, lebo tie noci su hrozne..teraz bude 5. noc bez cumla..

katkas1
10. feb 2014

@adena7 neboj bude, treba len vydrzat, ver mi ze by to bolo horsie keby si mu ho zase dala

gyarmati
11. feb 2014

@katkas1
@adena7 Kočky aj ja nad tým uvažujem že malej zoberiem cumeľ!Čo donedávna potrebovala len na spanie,a posledné týždne si pýta ja cez deň,a keď jej ju nedám tak strašne plače!

celasapremenim
11. feb 2014

jedna to vyriesila tak, ze povedala dietatu, ze cumel zjedol pes, ze nemame uz a bolo
male to tak zaujalo, ze bolo potom uz v poho
ale univerzalny recept to urcite nie je 🙂))

adena7
autor
11. mar 2014

@katkas1
@gyarmati
@celasapremenim dievcata, chcem vam len zreferovat, uz sme cca mesiac bez cumla - vnoci i cey den - ale poviem vam, ze lutujem, ze som ho nenechala aspon na noc. Odvtedy, ako sme zrusili cumel, maly velmi zle spi, v noci sa budi, mrnci, krici zo sna, pravidelne, skoro kazdu noc :( neviem presne, ci to uplne suvisi len s cumlom, lebo idu aj ocne zuby, ale zacal mavat aj zle sny, rano sa castejsie budi - o hodinu skor. MOzno, ze prechadya nejakou vyvinovou fazou, neviem... Na dudku sa pravidelne pyta vecer pred spanim. Myslela som, ze o tyzden-dva zabudne, ale ako vidim, mylila som sa :((((

katkas1
11. mar 2014

@adena7 neboj sa to ho prejde, mija dcera ma vyse 4 a tiez mava zle sny alebo co a tiez sa revom budi, takze nie vzdy je to cumlom

adena7
autor
11. mar 2014

@katkas1 hmm, ja viem, ale predtym sa mu to nestavalo, az ked som mu zobrala cumel - a pravidelne je to tak kazdu noc uz mesiac..mozno je to zhoda okolnosti...neviem...ci to ma suvislost stym cumlom

katkas1
11. mar 2014

@adena7 to ti nikto naisto nepovie cim to je, ja som dcere zobrala cumel ked mala 18 mesiacov a este stale vrieska zo spania, ma take fazy, dakedy sa takto budi tyzden, dakedy 2, potom zase mesiac spi ako zarezana, moze sa aj preto budit a mat zle sny, ze tvrdo zaspi, no u nas to uz urcite cumlom nie je, zial budeme musiet vydrzat

celasapremenim
11. mar 2014

@adena7 vies co, deti mavaju take obdobia by som povedala, raz je to s tymi nocami horsie raz lepsie, ale moze to aj s cumlikom suvisiet, ked bol zvyknuty

janulabb
11. mar 2014

@adena7 Ahoj, môj malý má 22 mesiacov a tiež sme skúšali vziať mu cumeľ, pýtal si ho aj v priebehu dňa a večer bez neho nezaspal. Ak Tvoj maličký ešte stále nezabudol na dudku tak je naozaj možné, že ten zlý spánok s tým súvisí. My sme cumeľ cez deň odložili, ale na spinkanie mu ho dávam, pretože som z toho "oddudkovania" mala veľmi zlý vnútorný pocit, drobec sa mi večer vôbec nevedel upokojiť bez cumľa. Bol doslova ako naspeedovaná veverička, len sa hmýril v postielke a dookola ho pýtal. Vy ste už ale o level vyššie, musíte to nejako dobojovať, časom ho to určite prejde, veď puberťákov už s dudkami nevidno 😀