Zlý nočný spánok u 14 mesačného dieťaťa

petravelasova
1. feb 2022

Ahojte,mam uz síce tretie dieťa,ale toto som nezažila doposiaľ ani pri jednom,tak si idem po radu sem.Najmladsia dcérka(14mes.)sa v noci každú chvíľku budí s plačom alebo krikom.Mne to príde akoby sa jej niečo snívalo a preto tak kričí,ale tým to určite nebude.Deje sa to už niekoľko noci po sebe,a robí to aj keď je pekne okupana,napapana..cez deň je v pohode,ale v noci je to totalna katastrofa.S priateľom vstavame ráno ako zombici 🥵.Stalo sa to už niekomu?co bola príčina?a koľko to cca trvalo?ďakujem moc za každý názor či radu.

lilyianka
1. feb 2022

@petravelasova nemôže ísť o zuby?

mer12
1. feb 2022

@petravelasova môj sa takto budi vkuse, teraz má 14mesiacov a teda nezmenilo sa nič, stále s plačom a niekoľko x za noc, nerozumiem tomu sama

ivangeline
1. feb 2022

Zuby alebo malo spanku cez den ( spi 2x? a ak raz je to viac ako hodina?) ci velmi zla atmosfera doma,prip malo sa babu venujete,tak to spracovava takto v noci...

denden77
1. feb 2022

sem sa pripnem.. moja ma 16m a robi to posledny mesiac, dovtedy spavala 11-12 hodin vkuse.. teraz sa zobudi uprostred noci a huci az kym ju nevezmeme k nam do spalne 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
uvitam kazdu radu 😁

petravelasova
autor
1. feb 2022

@lilyianka ide jej nový zub ale už ho ma prerezany do polovičky tak tým to asi nebude😑
@mer12 a to od narodenia sa takto budí ci len teraz poslednej dobe s tým začal??

petravelasova
autor
1. feb 2022

@ivangeline spinka niekedy raz denne vyše hodiny,ale niekedy aj dva krát,ako kedy podľa toho kedy ráno vstane,a koľko ma ten prvý spánok..zúbky to nebudú..a je nás doma dosť,zakaždým sa jej niekto venuje..bud deti alebo ja s priateľom..ale skúsime teda ešte viac ak by to mal byť ten problém v tomto 😔😔

mer12
1. feb 2022

@petravelasova no môj spával od narodenia katastrofálne, ale asi od tých 7 mesiacov sa budí takto s plačom, teraz sa už niekedy aspoň uloží naspäť sám, ale väčšinou ho treba znova uspať...úplne výnimočne prespí celú noc bez plaču...zhorší sa to keď idú zuby, venovať sa mu venujem celý deň, chodíme von na prechádzky, hrame sa, spáva raz za deň aspoň hodinu a pol, niekedy keď sa podarí douspat aj 2 hodiny, čiže na nás rady vyššie vôbec nepasuju

petravelasova
autor
1. feb 2022

@denden77 naša tiež tak,doteraz spávala úplne perfektne..ale bývame v novom dome,sťahovali sme sa pred vianocami..možno si ešte úplne nezvykla a problém môže byť aj v tomto

denden77
1. feb 2022

@petravelasova u nas naopak absolutne ziadna zmena (vztahy, prostredie, rezim).. cize vobec nechapeme 🤷‍♀️🤦‍♀️

babydesire
2. feb 2022

@petravelasova nocny des ?
Pozor je to ine ako nocna mora / zly sen.

Krik je nahly,znicoho nic,prudky, dieta je tazke utisit,mozr to trvat aj niekolko minut...

petravelasova
autor
2. feb 2022

@babydesire áno môže byť,ten popis by sedel..viete poradiť prosím z čoho to môže pramenit ?pripadne ako sa toho zbaviť?a je to skôr krik ako plač,alebo sa to strieda😔😔

babydesire
11. feb 2022

@petravelasova neviem,,tiez sa nam to par krat stalo,,prvy raz ked mal syn 1rok a potom esre zopar krat, dokonca som ho povyzliekala co som sa bala ci nievo nema v pyzamku,vrestal akoby ho nieco stiplo a nikde nic,,asi 10-15 min.trvalo kym sa ho podarilo utisit .tiez nas to velmi vystrasilo. Ze ide zrejme o nocny des som sa docitala na nete a tu na konikovi...suvisy to myslim stym ze nervova sustava este nieje dovyvijana..ono by to nemalo byt caste a coskoro to skonci

babydesire
11. feb 2022

@petravelasova a da sa to odlusit..totiz ked syna zobudil nocny des okrem toho co som uz napisala, bolo vzdy problem ho upokojit akoby nereagoval..ale pri zlom sne,stacilo si ho pritulit,ci len ho hladkat,chytit za rucku a urobit upokojujuce pssst a hned reagoval postupnym upokojenim a po par sekundach zasa tisko spal.