Zležaná hlavička u polročného dieťaťa

23. júl 2023

Dobry vecer, idem si po radu..doktorke na ko trole som.j
Hovorila ze ma.zlezanu hlavicku, ona hned isla pozriet a povedala ze nie nema. Maly spaval dotera na chrbatiku teraz asi par dni spava na boku .. chcem sa spytat mam ist na vlastnu ziadost mu tu hlavicku skontrolovat pripadne pomerat (nasla som v BA) ze to robia..alebo sa mu to este upravi.. ? Inak cez den je skoro stale na brusku.hlavka je zlezana v zadu

petamich
23. júl 2023

nechces pridat fotku? lebo takto ti tazko niekto povie, ci mas pravdu ty alebo pediater 🤷‍♀️

autor
23. júl 2023
vorkola
23. júl 2023

Aj moj, ked spaval s hlavickou na boku,uplne zlezana ,trvalo to tusi este 3 masiace pokym sa zacal sam obracat,a same sa mu to uplne naparavilo ,Neboj ,ber ho aj casto na ruky, aspon trosku sikmo

petamich
23. júl 2023

skus mu kupit ten vankusik proti zlezaniu na zadnej strane, tym nic nepokazis, kazdopadne z tejto fotky mi to nepride ako nejake extra zlezane, ze by som na meranie utekala 🙂

evkamotka
24. júl 2023

Ja by som to praveze dala zmerat v protea. Boli sme na tom, venoval sa nam odborník a hlavku pomeral. Dietatku pustia rozpravku a meria to pristroj laserom, bolo to zadarmo. Druhu sancu mat nebudes, co ak to nechas tak a hlava sa nezlepsi?

autor
24. júl 2023

@evkamotka v Ba sa nachadxa? Treba tam zavolat? A objednat sa.. ?

lasona
24. júl 2023

Áno je tam viditelna deformácia. Pýtaj si od doktorky výmenný lístok v Martine je klinika a dajú ti helmicku pre dieťa na hlavu. Bude ju nosiť a hlávka sa zlepší. Je to plne hradené poisťovňou, len treba výmenný lístok. My sme nosili. Zlepšilo sa nám to. Akurát dieta to musí mať na hlave 23 hodín a v týchto teplach je to masaker. Dieta sa pod tým veľmi potí, zle sa s ním manipuluje....keď ho obliekať, musíš to dat dole, do autosesacky treba dat dole...a niektoré deti nechcú mať na hlave, niektorým to vôbec nevadí

evkamotka
24. júl 2023

Ano v ba je protea. Vygooglis. Potrebujes vymenny listok, takze im zavolaj, spytaj sa od koho vymenny potrebujes a objednaj sa. Vysetrenie je zadarmo.

cali2016
24. júl 2023

Moja to mala v tom mesiaci podobne a ako lekarka vravela, samo sa to upravilo.

autor
24. júl 2023

@evkamotka vymeny listok netreba ideme len na konzultaciu.. bude mat to stat 30eur. Malemu pomeraju hlavku a zhodnotia stav...ci bude alebo nebude treba helmicku.. a uz sme aj objednany o dva tyzdne kedze teraz je dovolwnkove obdobie..

autor
24. júl 2023

@cali2016 mam dcerki ta nemala vobec zlezanu hlavku.. ale maly ma na svoj vek je dost tazky a velky a spinka väcsinou na chrbte..

autor
24. júl 2023

Dam vediet ako sme dopadli 🙂

stanulienkat
24. júl 2023

Polohujes dieťa? Ak pravidelne polohujes nemalo by sa to diať. Teraz je veľmi veľa pomôcok a rôznych vankúšov na to vhodných.

autor
24. júl 2023

@stanulienkat je väcsinou na bruchu cez den ale v noci nad nim neviem stat a prehadzovat ho ..on vie prespat na chrbte bez otocenia aj 6hodin..skusala som ho dat na bok hned bol hore a nasiel si svoju polohu a lepsiu a je lepsie ked sa nanho pozrie odbornik ako ked nieco zanedbam.. on dlhe vlasy nebude mat jemu sa zlezana hlavka nebude dat napravit ked bude starsi.. a bude to dost vidiet 🙈 bude mat 6mesiacov a ma 9kg jeho tazko polohovat 🤦‍♀️

evkamotka
25. júl 2023

Autorka, no s vymennym by si mala aj tu konzultaciu zadarmo

leila34
27. júl 2023

My s tým bojujeme od 3 mesiacov aj napriek polohovaniu. Malý mal tiež zležanú presne tak isto ako váš, možno ešte trochu viac. Bola som rozhodnutá dať mu remodelačnú helmu. V 4 mesiacoch sme šli na meranie a doktor povedal že je to v poriadku - mal na prelome miernej až strednej deformácie, vraj helmu netreba, má ešte mäkkú hlavu a upraví sa to samo. Teraz máme 6,5 mesiaca a je to trochu lepšie.